Życiowy bigos
Życie nie jest ani tak złe, ani tak dobre, jak sobie wyobrażamy

logo

Kurza dupa i inne atrakcje
Notatkę dodano:2016-10-20 19:27:08

Postaram się wykrzesać z siebie więcej optymizmu. Przecież świat się nie kończy, raczej codziennie zaczyna się na nowo. Teraz są dni na przetrwanie. Tego się trzymam. Dzieciaczki są niczym żywioł, porywają mnie w swój nurt. Opiekunka poleciała na tydzień do Polski. Tata zaczął się starać złagodzić złe wrażenie, jakie ostatnio uporczywie wywierał. Ale żeby nie było, kwiaty dziś kupione dla mnie, dał do wręczenia Emi. Kupuje też smakołyki, które lubię, nie bacząc na fakt, że staram się wrócić do poprzedniej wagi. Przypomina mi to podejrzanie fazę miesiąca miodowego, którą serwują od czasu do czasu swoim partnerom życiowym, nałogowcy. Nie jest jednak nałogowcem, raczej patologicznym złośliwcem. Najgorzej, że to się udziela i mnie. I zamiast go upomnieć łagodnymi słowy zaczynam podnosić głos. Do wrzeszczenia i histerii mi daleko, ale takie odbijanie piłeczki niczego nie rozwiązuje.

Miało być więcej optymizmu, no to poszukajmy...Milenka skończyła niedawno miesiąc, zaczyna wyrastać z ubranek i dorobiła się już pokaźnego podbródka, oraz krągłości świadczących o zadowoleniu ze swojego monotonnego jadłospisu. Włosy z czarnych zrobiły się bardziej brązowe, ale nie straciły nic ze swojej obfitości, co upodabnia ją do małej-starej. Sporo się śmieje, u małych dzieci ponoć to nieświadome, ale wygląda, jakby wszystko rozumiała. Do zdjęcia paszportowego  upacie pokazywała  pani fotograf język, choć normalnie rzadko to robi...no ale jakby mnie ktoś budził tylko w tym celu, to kto wie, może robiłabym to samo. Jeszcze robi z buzi charakterystyczną kurzą dupę, gdy robi kupę, na co zwróciła uwagę opiekunka. Kurza dupa weszła więc do słownika na stałe.

Emi traktuje Mlenke (jak na nią mówi, bo i, jakoś jej umyka) łagodnie, całuje i tuli, trzeba jedynie uważać, aby nie wsadziła jej palca do oka, bowiem malutka robi za eksponat, gdy Emi pokazuje części ciała, a oko i nos należą do jej ulubionych.

Nasze życie składa się z dużej części z góry pieluch, które do każdej środy wypełniają cały kontener na śmieci, rozrzuconych zabawek i stert prania a uszy wypełnia tupot małych nóżek oraz piski i krzyki przy ubieraniu Emi. A gdy chcę choć chwilę obejrzeć telewizję, to właśnie wtedy jest świetny moment dla niej, by pojeździć swoją kosiarką... Potem następuje upragniony moment, gdy chce iść spać i drze się MLEKO, ciągnąc ojca za opadające mu ciągle spodnie a on odwleka ten moment, bo po wypiciu mleka jeszcze długo skacze po łóżku. Do godziny 23 czasem zdąży zasnąć, zazwyczaj chwilę po ojcu. Muszę go później budzić. Malutka też lubi nocne życie, bo idzie spać około 1 w nocy. Szczęściem śpi wtedy dobrze kilka godzin.

Jak te nasze babki dawały sobie kiedyś radę? Dziś mamy problem z ogarnięciem wszystkiego a są pieluchy jednorazowe, dobre pralki, zmywarki i inne ułatwienia...I mniej dzieci.


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Notatkę dodano:2016-10-18 14:45:29

Nie mam ostatnio dobrej passy. Samopoczucie dość kiepskie odbija się czkawką. Zdaję sobie sprawę, że nie tylko ja się z tym stanem zniechęcenia zmagam. Może tak działa na ludzi jesień a może brak wzajemnego zrozumienia, ciągnie w dół i w dół...Nie mogę ciągle walczyć z życiem. Ja po prostu chcę żyć.

Wściekam się na swego faceta, który ucieka w pracę i materializm. Jego tłumaczenia bo i bo, już przestały mnie  interesować. Wychodzę, nie słucham ciągłego - bo ja muszę jechać, muszę załatwić, zrobić itd...piątek, świątek czy niedziela...Doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Jestem zdecydowana rzucić go w diabły i mieć spokój. Już nawet nie to, że ma dla nas mało czasu, mnie wkurza, lecz to, że ma wszystkich wokół za idiotów i nieudaczników. A każda forma zwrócenia się do niego o informację, pomoc, czy cokolwiek innego wywołuje nie kończące się komentarze.

Nie umiem już chyba wybaczać. Trochę mnie przeraża, że jestem tak zacietrzewiona, ale pewnie to jakaś obronna reakcja organizmu na stres. Już nawet pomyślałam, że wyolbrzymiam, lecz okazuje się, że wszyscy wokół mają to samo uczucie, że gadają do niego, jak to określa moja babcia - jak w kij pierdział. Nic go nie rusza. Ponoć zmienił się pod moim wpływem, w takim razie nie wyobrażam sobie jaki był przedtem. To bardzo przygnębiające. Najgorsze, co człowiek może sobie zrobić, to być wiele, wiele lat samemu i zdziczeć do tego stopnia, aż traci się z oczu rzeczywistość.

Każdy związek czegoś uczy, coś wnosi i zmienia. Długoletnie samotne życie jest jednak jak trucizna. Człowiek myśli, że sie jej pozbył a ona jest ciągle pod skórą, przyczajona, by się ujawnić. A w pewnym momencie, nawet jak się bardzo chce, wieloletnie przyzwyczajenie robi swoje. Związek się rozpada, bo "ja" okazuje się silniejsze niż ,,my" Dlaczego akurat ja mam się o tym przekonywać? Zapowiadało się całkiem dobrze.

Stara się być dobrym ojcem, widzę, lecz ciągle robi to po swojemu. Zapomina, że są obowiązki, których nie da się odłożyć na później.

Nie zmienia to faktu, że mamy dwójkę wspaniałych dzieci i to one są światłem w naszym życiu.


Komentuj(2)

-------------------------------------------------------------------


Baby Shower
Notatkę dodano:2016-10-04 23:15:04

Ucieszona faktem, że mogę już bez problemu fikać nogami i robić inne prozaiczne rzeczy, które do niedawna sprawiały mi jeszcze trudność, mam wiele zrozumienia dla przyszłych mam, męczących się z ciężarem brzucha i nie tylko.

Moja bliska koleżanka, czekając już ostatni miesiąc na maluszka, z pewnością mi troszkę zazdrości. Ja jej współczuję tego czekania i stresu, szczególnie że wszyscy chcą na siłę ją uszczęśliwić. Zebrała się gromadka mądrych i wymyśliła baby shower, czyli przyjęcie dla przyszłej mamy w zachodnim stylu. Może byłoby to fajne, gdyby nie zbyt późny czas, miejsce i towarzystwo. Do porodu zostanie bowiem niecały miesiąc, przyjęcie chcą zrobić u niej w domu a do tego wziąć ze sobą dzieciaki, oraz facetów. Biedną kobietę ogarniają siódme poty na myśl, co to będzie i wcale się jej nie dziwię. Na nic się zdały jej protesty, że nic takiego nie chce, tylko świętego spokoju. Koleżanki wmawiają, że nic nie musi robić, tylko być. Na jej urodzinach było mniej osób a myślałam, że łeb mi pęknie na pół. Dlatego ja wypisałam się z udziału w imprezie, wolę wpaść na spokojną kawkę innego dnia.

Myślę, że tu nie chodzi o nią, tylko znajomi szukają pretekstu do imprezy. Niby ma być dwie godziny i bezalkoholowo, ale nie wydaje mi się, żeby wszystkie założenia wypaliły. Będę trzymać kciuki za nią, żeby przypadkiem nie urodziła zbyt wcześnie.


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Mała
Notatkę dodano:2016-09-27 11:20:18

Nareszcie mogę ogłosić radosną wieść, że w ubiegłą niedzielę urodziła się szczęśliwie Milenka. Urocze, kudłate stworzonko, na ogół zadowolone z życia i na razie nie sprawiające problemów.

Mało brakowało, aby urodziła się w samochodzie, bowiem tata oczywiście miał zdanie, że jeszcze czas i zdąży załatwić jedną rzecz w pracy...Wszystko odbyło się w tempie ekspresowym. Całe szczęście, że stoją przed szpitalem wózki, bo nie dałabym już rady wlec się przez długi korytarz. No i że wszyscy czekali w pogotowiu, bo tu trzeba się wcześniej zaanonsować. Nie zdążyłam nawet zdjąć bluzki i przebrać się w koszulę. I była w tym nawet jakaś doza humoru.Tym bardziej, że powtarzam ciągle mojej zdenerwowanej czekaniem koleżance, żeby się nie bała, bo to nie jest tak szybko, jak w filmie. U mnie chyba było, bo po godzinie mała już była na świecie. Tak, że śniadanie zjadłam w domu a na obiad zdążyłam do szpitala, więc umknęła mi tylko przedpołudniowa kawka.

W nowym szpitalu jednak niezbyt mi się podobało, wyraźnie szwankują pewne rzeczy. Nikt nie rozumie tej polityki wydawania ogromnej kasy na nowoczesny szpital, gdy później trzeba oszczędzać na innych rzeczach, co czyni, znienawidzony przez personel, dyrektor. I wyraźnie atmosfera jest gorsza. A także organizacja. Część etatów przejęli teraz stażyści i studenci i choć się starają, brak im wiedzy i doświadczenia. A pozostali mają mniejszą motywację do pracy.

Ale, że byłam tam krótko, to nie będę narzekać, chyba, że na komedię pomyłek. Po urodzeniu położna powiedziała, że dziecko jest duże, na pewno ponad 3800, potem okazało się, że 3610 i 47cm. Coś mi się nie zgadzało, ale w końcu nie jestem ekspertem. Za kilka minut podniosła małą i mówi, że zapomniała zobaczyć płeć dziecka. Trochę to było zabawne. Na drugi dzień jednak, gdy dzieci tracą na wadze, nasze podejrzanie dużo przybrało. Lekarz był bardzo zdziwiony. Po jakimś dziwnym dochodzeniu i grzebaniu w papierach, okazało się, że waga urodzeniowa wynosiła 3910. To teraz te 47cm już nijak mi nie pasowało. A dostaliśmy już oficjalną kartkę z danymi i pozamiatane. Wyszliśmy w poniedziałek, bo absolutnie nic się tam nie działo, siedziałyśmy tylko niepotrzebnie, bo reszta badań miała być na wtorek. Pojechaliśmy więc we wtorek i zakończyliśmy sprawy papierów i badań. I z ulgą wróciliśmy do domu. W sobotę z ciekawości wzięliśmy miarkę i okazało się, że mała ma 54cm. To się nazywa przyrost!


Komentuj(1)

-------------------------------------------------------------------


Czekanie
Notatkę dodano:2016-09-15 14:46:12

Czekam i czekam...i nic się nie dzieje. Czasem wydaje mi się, że to już a później dziecko przełącza się znów na swój tryb i nie chce jeszcze wyjść na ten dziwny świat. Widocznie nie ma się co spieszyć. Nawet kwestia imienia nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Ma tak trudnego ojca, że porozumienie jest jeszcze odległe. Ja idę na ustępstwa, ale już moja cierpliwość pomału się kończy. Kompromis dotyczy przecież obu stron, przynajmniej powinien dotyczyć. 

Czuję się w tym wszystkim trochę zagubiona, bo tak naprawdę wszystko kręci się wokół Emi, która korzysta ze zwiększonego zainteresowania i nowych możliwości. Nie dość, że tata już dawno ogłupiał na jej punkcie, to jeszcze ma zapatrzoną w nią opiekunkę. A ja dalej robię za konia, gotuję, piorę, piekę, podaję itd...i już zaczynam mieć dosyć, bo nikt nie widzi brudnej podłogi ani innych rzeczy do zrobienia. Jeszcze mnie uszczęśliwiają jabłkami do jabłecznika, kilogramami borówek do przerobienia itd. A ja mam już dość! Plecy mnie bolą i puchną mi nogi. Oczywiście mogę nie robić, mogę...Czuję, że zbliża się wielki wybuch. Nasze koncepcje funkcjonowania domu bardzo sie rozmijają. Nie lubię odkładać koniecznych do zrobienia rzeczy, bo później traci się panowanie nad całością. I jest tego raptem zbyt wiele. Gdy urodziła się Emi, przez pierwsze dni a nawet tygodnie, wszystko było postawione na głowie, montaż kuchni, tłumy odwiedzających i inne rzeczy, którymi trzeba było się zająć. Co prawda często byłam sama i aż się dziwię że nie oszalałam. Ale wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Jutro muszę wziąć się za organizację pracy dla wszystkich, bo zaczyna mnie wkurzać takie podejście, że byle dzień zleciał...


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Nie ma jak rodzinka
Notatkę dodano:2016-09-06 19:01:02

Po weekendzie wymieniłam wrażenia z koleżanką, bowiem obie miałyśmy gości. Ona teściową a ja szwagierkę, tak by można rzec...Widziałam ją wcześniej tylko raz, przelotnie, ale jakoś nie odczuwaliśmy jej braku, gdyż jej uczucia rodzinne obudziły się dopiero po rozwodzie, a szczególnie kiedy jej zaczął doskwierać brak kasy. Odzywała się raz na kilka lat, gdy czegoś potrzebowała. I teraz też okazało się, że nie przyleciała bezinteresownie. Od razu zaczęła rozmowę o swoim kredycie na mieszkanie i innych problemach, nie bacząc na późną porę i mój stan. Prawie do 1 w nocy opowiadała o sobie, wcześniej prosząc o drinka, choć nikt jej w tym nie towarzyszył, brat uciekł, a ja z wiadomych względów nie piję.

Każdy potrzebuje się czasem wygadać, ale przez cały pobyt nie zainteresowała się jak my żyjemy, tylko co możemy dla niej zrobić. Czułam się trochę nieswojo. Ja, gdy nie miałam kasy, mieszkałam w kawalerce a nie kupowałam trzypokojowe lokum z dużym ogródkiem, na kredyt. To jej wybory i jej odpowiedzialność.

Poza tym, gdy ktoś przyjeżdża na tak krótko, to stara się poświęcić ten czas, by nadrobić zaległości a ona umówiła się na cały wieczór z jakimś bliżej nieokreślonym facetem, aż martwiliśmy się, czy nic jej nie jest, bo wróciła dopiero po 23.

Z telefonem prawie się nie rozstawała, zawzięcie pykając i sprawdzając coś, nawet przy obiedzie. Może gdyby miała lat siedemnaście, by mnie to aż tak nie dziwiło, ale jest dobrze po czterdziestce. Tak samo palenie papierosów, tu się publicznie nie pali. Nie widziałam przynajmniej nikogo, kto by to robił. Za palenie w niedozwolonych miejscach są wysokie kary, nawet jak ktoś chce robić za gwiazdę...ale nasze gadanie nie pomogło.

Ja byłam zdania, że przyjedzie, pojedzie i będzie ok, ale mój facet uparł się, żeby siostrę pouczać, co do zachowania się przy stole z telefonem. I przez chwilę było nieprzyjemnie. A ja lubię jeść w spokoju. Darował jej za to wykład o pozostawionych włosach na podłodze w łazience.  Wszystkie czynności przypodłogowe naprawdę mnie teraz wykańczają, niech więc sam sprząta po siostrze.

Nie oceniam jej źle ani dobrze, po prostu z takimi ludźmi nie bardzo mi po drodze. Znalazłam u niej kilka dobrych cech, które pozwoliły mi przetrwać jej pobyt, lecz na powtórkę jakoś nie mam chęci, chociaż ona bardzo by chciała przyjechać z córką na urlop w przyszłym roku. Przy dwójce małych dzieci i jej awersji do pracy, nie wyobrażam tego sobie...i całe szczęście nie tylko ja.

Teściowa koleżance też dała wycisk, nie przejmując się jej ciążą, aż rozbolał ją brzuch. Bo ile można słuchać słów krytyki, od sposobu przycinania malin do tego, że lodówka źle się otwiera...


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Trochę leniwie się zrobiło
Notatkę dodano:2016-09-01 17:36:58

Czy warto zmuszać się do rzeczy na kóre nie ma się ochoty? To retoryczne pytanie, bo pewne rzeczy zrobić po prostu trzeba, inne można przełożyć, darować sobie, albo liczyć, że ktoś inny zrobi je za mnie...Zastanawiam się tak nad tym głupio, bowiem mam problem z dyscypliną i tak na przykład wizja aromatycznego placka ze śliwkami zdecydowanie wygrywa z wycieraniem kurzu...

Jutro zaprosiłam gości, bo kto wie, czy to nie nasz ostatni zlot, przed pójściem do szpitala. Spotkamy się we cztery na małą kolacyjkę i pogadamy o wszystkim i o niczym. Dobrze nam robią takie spotkania, bowiem często jest tak, że któraś z nas przerabiała coś, z czym aktualnie inna z nas ma do czynienia. Stanowimy więc od razu pewną grupę wsparcia, czy to idzie o kupno domu, czy też zmaganie się z samotnością z dala od rodziny. Bardzo zresztą chciałam, żeby moje koleżanki poznały się też lepiej poza mną, bo to się tutaj, na obczyźnie, naprawdę przydaje. Jak wszędzie, polonii jest już tu sporo, ale niekiedy trafia się na osoby interesowne, więc trzeba pielęgnować sprawdzone znajomości a nie cieszyć się z każdej nowopoznanej osoby.

Zaczęłam więc sprzątać, lecz zapał szybko minął, wraz z bólem pleców i nóg nasilił się bunt, że nie będę i już! Tata Emi się zlitował i sam polatał z odkurzaczem, na razie na dole. Do góry nie dotarł. Ma też naprawdę dużo innej pracy a doba ma tylko 24h. Jutro późnym wieczorem przyleci też jego siostra, i o ile inni goście nie chodzą po całym domu, ona pewnie będzie chciała go dokładnie obejrzeć, ponieważ będzie tu pierwszy raz. Pocieszam się, że jak zobaczy mój ogromny brzuch, to będzie dobre alibi na wszystkie niedoskonałości.

Poza tym korzystamy z dobrej pogody, Emi lubi bawić się na podwórku i z zapałem ostatnio zbiera do wiaderka liście. Siadziałaby tam od wczesnego rana a że ma odpowiednie ubranie, nawet na rosę, to jej pozwalam się wyszaleć. Oczywiście tata twierdzi, że urocze dziecko jest do niego podobne, jak był mały, a ja widzę, że do mnie. Mam zdjęcie jak byłam mała, te same jasne loki i ciemne oczy...Ale niech tam, niech się cieszy. Może następne będzie miało oczy niebieskie i ciemniejsze włoski. To i tak nie ma znaczenia. Tylko zdrowie się liczy.

Dziś ten przeskok na wrzesień uświadomił mi, że pora przygotować dziecku koszyk do spania a sobie rzeczy do szpitala.  Ale jakoś mnie to nie pobudziło do działania. Słońce mnie rozleniwia a perspektywa maluszka w domu wydaje się być jeszcze abstrakcją. Z wielkim ociąganiem dopiero wypełniłam kartę do szpitala. Drugim razem wszystko jest inne i nawet nie mam do siebie o to pretensji. Przecież zdążę a jak nie, to przecież nie będę sama. A nawet nie chcę już być alfą i omegą i nad wszystkim panować.


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Z dystansem lepiej
Notatkę dodano:2016-08-28 23:28:41

Zaczynam znów łapać do życia potrzebny dystans. To dobrze. Większość rzeczy, które mnie do tej pory denerwowały, teraz zaczyna mnie śmieszyć. A mam ostatnio fazę nieudacznictwa. Tata Emi twierdzi, że potrafię zepsuć rzeczy, których zepsuć nie można, jak chociażby głupią łyżkę do butów, gdyby jednak miał tak wielki brzuch a jeszcze był ciągle w środku kopany, inaczej by to widział...Urwała się więc gumka od wspomnianej łyżki, zepsułam formę do ciasta, już drugą, wyciskarkę do czosnku, a także miałam genialny pomysł wlania płynu do mycia naczyń do zmywarki, co oczywiście skończyło się szybkim zbieraniem piany z mojej pięknej podłogi. Przy tym bledną nawet poplamione notorycznie ubrania a nawet przytrzaśnięty laptoptem mój biedny sutek...Mam całe pasmo małych nieszczęść. Boję się już piec i gotować, bo naprawdę sporo rzeczy idzie w nieprzewidzianym kierunku. Pocieszam się, że jeszcze dwa tygodnie i nadejdzie pomoc a pewnie góra trzy i maleństwo pojawi się na świecie. Wtedy pewnie zmieni się całkowicie nasz świat. I ufam, że na lepsze.

Przestałam się nad sobą użalać, właściwie nie przejawiałam nigdy długotrwałej skłonności do użalania się nad sobą, szkoda na to czasu. Trzeba się cieszyć z tego co jest, na przykład z prostej przyjemności wzięcia prysznica. Co za rozkosz, nie musieć gramolić się z brzuchem do wanny! Łazienka na dole została wstępnie oddana do użytku, zostało do zrobienia tylko parę drobiazgów, które nie są w stanie zepsuć mojej radości.

Bukiet róż, który dostałam od Taty Emi bez okazji, trzyma się już tydzień w dobrej formie. I zapanował jakiś spokój. Oby to uczucie potrwało dłużej.

Znajomy wpadł dziś do nas po dłuższym czasie, powiedział, że był w dołku, bo zostawiła go żona. Nawet specjalnie mnie to nie zdziwiło, bo już raz próbowała szczęścia sprowadzając pod wspólny dach faceta. Niestety w takich sytuacjach wyłazi z człowieka mnóstwo paskudnych cech. U niej to parcie na kasę i odebranie mu opieki nad córką, którą zajmował się z zaangażowaniem większym, niż ona. Pewnie czuje się jeszcze na tyle atrakcyjna, by przeżyć nową miłość. Tylko po co dręczy starego, naiwnego męża, po co psuje mu w środowisku opinię? Raczej jej się to nie udało, ale to nie w porządku.

Gdy źle się czuł kilka dni, po przebytej operacji, prosił córkę, żeby zrobiła do domu zakupy. To przecież nic takiego, a to nie jest już mała dziewczynka. Ale to był pretekst dla żony, że wykorzystuje dziecko, zaraz więc zgłosiła gdzie trzeba, jaki to zły ojciec i że nie mogą dzielić opieki. Lepiej niech płaci alimenty.

Po takich uczuciach zostaje tylko ruina wokół i nic się nie da z tego już uratować.


Komentuj(1)

-------------------------------------------------------------------


Myśli nie prowadzące nigdzie, niestety.
Notatkę dodano:2016-08-19 13:59:14

Pogoda dopisuje. Tu dopisuje, w Polsce ponoć z nią  kiepsko. Za mną wizyta gości z Polski. Było miło, trochę zamieszania i szybko zleciało. Rodzinka bała się, że nie oglądamy igrzysk olimpijskich, ale oglądamy, jak najbardziej. Trzymamy kciuki, ze zmiennym, jak widać szczęściem. Czasem się denerwuję, chrupiąc suchary i co tylko wpadnie mi w ręce. Staram się więc, aby nie było w zasięgu rzeczy specjalnie kalorycznych, bo i tak mi  jest już dostatecznie ciężko.

Kilka dni temu dom opustoszał a właściwie dom i domek gościnny i wszystko wróciło do czegoś w rodzaju normy. Emilka się ostatnio pochorowała, najpewniej to tzw. trzydniówka, czyli trzydniowa gorączka zakończona wysypką. Przyznam, że się nieźle przestraszyłam widząc ją dziś rano upstrzoną plamami, jak nie przymierzając po jakimś tyfusie...Oj, zlękłam się i to nawet nie o nią, bo jest w dobrej formie, ale o maleństwo. Po konsultacjach doszłam jednak do wniosku, że to nic takiego i trzeba zachować spokój.

Duże Dziecko wróciło na studia, ubyło od razu dodatkowych kilogramów prania oraz wegetariańskiego jedzenia. Tylko Emi teraz nie ma z kim chodzić po górkach, bo ja już nie daję rady i zostaje jej podwórko. Ma tam jednak tyle zajęć, że jakoś sobie radzi. A wracając do wegetariańskiego jedzenia, właściwie to niech dorośli jedzą jak chcą, ale jek narzucają dzieciom drakońską dietę, to łeb bym urwała...Już wyjaśniam o co chodzi, w mojej rodzinie dziewczyna, która pracuje w prywatnym żłobku opowiadała, że jest tam matka, która daje córeczce tylko wegańskie jedzenie. I właśnie nawet nie wegetariańskie, tylko wegańskie, żadnych jaj, mleka, nic, dziecku nie może zostać podane, bowiem nierozumna niewiasta sobie tego nie życzy. Dziewczynka wygląda na niedożywioną, bowiem ciężko wyważyć dietę tak małemu dziecku, żeby było zdrowe. I tu pojawia się pytanie o granice odpowiedzialności.  Skoro matka swoją ideologię narzuca dziecku, może należałoby zareagować. I wypadałoby, żeby zrobiła to przełożona, bo może się okazać, że dziewczyna nic nie uzyska a tylko straci pracę.

W rozmowach poruszałyśmy z siostrą różne aktualne tematy, oraz co u kogo słychać. Przyznam, że niektóre wieści mnie przygnębiły, bo okazuje się, że teraz młode pokolenie wykazuje często postawę roszczeniową. Nie wiadomo co jest tego przyczyną, czy też przyczyn jest więcej, ale jak dzieci zaczynają rządzić rodzicami, to naprawdę nie jest dobrze. Pierwszy przypadek u jej przyjaciółki ze szkoły. Gdy oddała synowi z dziewczyną większą część domu, stała się po prostu ich służącą. A gdy urodziło się dziecko, to ją obarczono największą liczbą obowiązków, choć sama ledwo pozbierała się dopiero po terapii antyrakowej. Sporo pewnie jej winy, bo jak pokazała, że chce pomagać, to niech robi, aż padnie...Nadszedł jednak kres wytrzymałości, bo gdy młodzi zaczęli ingerować w życie rodziców, np. nie można było im zaprosić gości, to coś pękło i kazali im się pakować, tym bardziej, że młodzi dochodami znacznie ich przewyższają i mogą śmiało pójść na swoje. Ona samotna matka ma 1600 a on zarabia 4000. Co nie przeszkadzało im dotychczas korzystać z pomocy dobrych rodziców. Dopiero teraz będzie ból, bo dziewczę nie będzie miało rano czasu przy niemowlaku na dwie godziny kąpieli i makijażu i długim śniadanku. A piersią nie chciało się karmić, więc mamuśka mogła ją wyręczyć we wszystkim. Pewnie by to trwało i trwało, ale młodzi stali się już zbyt bezczelni a żądania usług rosły.

Drugi przypadek siostra ma u synowej w rodzinnym domu. Brat synowej spokojny, bardzo pracowity człowiek, ale co z tego, gdy jego narzeczona ustawia wszystkich po kątach. Rodzice zostawili mu duże gospodarstwo, którego dziewczę nie chce, czego nie da się powiedzieć o pieniążkach, bo swoją wypłatę szybko wydaje na przyjemności. Z zasady nie udziela się w domu ani w obejściu. Biedny chłopak po kilkunastu godzinach harówki chwyta jeszcze za szmatę i sprząta w domu, bo mu głupio przed rodzicami, którzy sami wypruwają żyły, żeby mu pomóc w gospodarstwie. Oby spadły mu klapki z oczu, póki czas. Tym bardziej, że młodsza siostra też zgłupiała, nie chce się ani uczyć ani pracować, tylko romanse jej w głowie i chce by rodzice kupili jej mieszkanie, chce i już.

Tak, pasożytnicze życie pociąga wielu, bez względu nawet na wiek. I muszę zwrócić honor Basi, która w komentarzu wytknęła wady systemu 500+ i ogólnie pomocy dla tzw. roszczeniowców. Okazuje się bowiem, że pracowici zawsze mają gorzej, niż cwaniacy. Na czym również ubolewam. I też wolałabym dać im tę wędkę zamiast ryby...Ale cóż...Co ja mogę?


Brak komentarzy

-------------------------------------------------------------------


Słów gorzkich kilka
Notatkę dodano:2016-08-05 23:49:16

Mam wrażenie, że wraz z ciężarem brzucha, wzrasta również ciężar moich myśli. Muszę, za radą mojej pani doktor od migreny, przestać oglądać i słuchać wiadomości, wtedy będzie mi nieco lepiej. Migreny w ciąży co prawda nie mam, ale głowa jednakowoż ciężka i przeszkadza, a bez głowy nie da się żyć w żaden sposób. Kiełbasi się w niej i przerabia cały czas.

Drażni mnie wiele rzeczy, nawet głupie komentarze, do których nie powinnam przywiązywać żadnej wagi. Często jednak mnie podkusi, żeby poczytać te idiotyzmy. Na przykład pod artykułami o dzieciach i sławetne 500+ na dziecko. Jest taka masa zawistnych komentarzy, że zaczynam wątpić w to, iż dziecko jest dobrem i szczęściem dla ogółu. Z takim myśleniem naród daleko nie zajdzie. Wszędzie w cywilizowanych krajach wspiera się rodziny z dziećmi i jest to zupełnie oczywiste i naturalne. Tylko nie w Polsce? W Polsce się każdego automatycznie podejrzewa o interesowność. Jako, że nie korzystam z tego programu, nie będę musiała czuć się podejrzana, bowiem jedno dziecko po drugim, to już na pewno patologia i nastawienie na kasę...Jakby za 500 zł można było utrzymać przez miesiąc dziecko. Może i można, ale tego nie sprawdziłam. Dziecko potrzebuje zabawek, wakacji i mnóstwa innych rzeczy, które są nie do przeliczenia w skali miesiąca. I każdy normalny rodzic o tym wie. Czy tylu mamy zatem w Polsce debilnych rodziców, czy wypowiadają się tylko sfrustrowani single? A może większość ma jedno dziecko, na które nie dostaje nic i stąd ten jad?

Przeraża mnie postawa Polaków w niektórych kwestiach. Jesteśmy narodem frustratów, źle radzącymi sobie z rzeczywistością. Chcemy, by innym było gorzej, niż nam, wtedy dopiero jest ok. Niektórzy uważają, że człowiek korzystający z jakiejkolwiek pomocy opieki społecznej powinien być totalnym nędzarzem, bez telefonu, Internetu a nawet nie powinien posiadać starego auta. Skąd się biorą tacy ludzie, w jakich warunkach wyrośli? W dodatku są tak przekonani o swoich racjach, że żadne argumenty do nich i tak nie trafią, szkoda słów.

Myślę, że jest wielki deficyt pozytywnych uczuć i stąd to irracjonalne zachownie. Totalny brak miłości w życiu, który z ludzi czyni jedynie coś na kształt człowieka, czyli jest tylko pusta skorupa w której zbierają się złe emocje. Brak dobra zawsze robi miejsce dla zła.


Komentuj(1)

-------------------------------------------------------------------


Wątki:

Licznik

Odsłon: 3800
Osób: 3415