Forum

Wątek - Nowa szata graficzna serwisu - propozycje kolejnych zmian
← powrót

Kto Post
slk
Avatar użytkownika - slk
2017-07-19 11:32:05

Na jakie funkcje czekacie, czego brakuje Wam w serwisie Granice.pl, co sprawiłoby, że korzystalibyście z naszego serwisu jeszcze chętniej? Czekamy na Wasze opinie! 

MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-19 12:42:52

Mnie brakuje możliwości kliknięcia w autora z pozycji książki, tak, żeby zobaczyć wszystkie jego książki.
PS: i rozwiązania jesiennego wyzwania ;)

slk
Avatar użytkownika - slk
2017-07-20 13:33:24

andrzej0791

- rozszerzenie skali ocen poddamy pod dyskusję, acz wtedy powstanie problem: co z dotychczas wystawiamymi notami? Trzeba pamiętać, że nasza ocena uwzględnia również dwie pozycje po przecinku, więc ocena powinna być dość wiarygodna

MonikaP

planujemy wdrożenie profili autorów, tak jak mamy profile użytkowników czy wydawców. Dzięki temu poszczególnym pisarzom będzie można przyporządkować książki, ale też na przykład cytaty. To jednak zdecydowanie dalszy etap zmian w naszym serwisie :)  

Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-07-20 14:41:00

Super że będą profile autorów! Bardzo tego brakuje.

Jeśli chodzi o skalę, to, moim zdaniem, przedmówca ma rację, przydałaby się szersza.

magdalenardo
Avatar użytkownika - magdalenardo
2017-07-20 17:19:10

- Czy na wortalu może pojawić się przy poszczególnych półkach ilość książek, która się na nich znajduje? To ułatwia porównywanie poziomu czytelnictwa w każdym kolejnym roku, a także proporcje pomiędzy "chcę przecztać" a "przeczytałam".

- Męska i żeńska forma czasowników np. "Przeczytałem", wolałabym móc zaznaczyć półkę "Przeczytałam". Tu chyba nawet jest więcej użytkowniczek niż użytkowników, prawda? W profilu powinno być oznaczenie płci i automatycznie,  dla każdej kobiety byłyby wszędzie polecenia itp. w żeńskiej formie.

- Automatyczne logowanie. Na starszej wersji byłam zalogowana cały czas, nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu komputera byłam stale zalogowana. Teraz po wyłączeniu i ponownym włączeniu komputera muszę się każdorazowo logować. Wortal "pamięta mój login i hasło, ale trzeba się logować. Dla użytkowników korzystających z wortalu raz na dzień nie jest to kłopotliwe, ale jeśli ktoś zagląda tu nawet 10 razy dziennie to jest gorzej... Łatwo też o tym zapomnieć i trudniej korzystać ze strony.

magdalenardo
Avatar użytkownika - magdalenardo
2017-07-20 19:16:08

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała.

W przyszłości chciałabym dodać kolejne półki w swojej biblioteczce - lata wydania książki i wydawnictwa. Czy można zrobić coś podobnego jak na allegro tzn. zaawansowane wyszukiwanie we własnej biblioteczce np. Wydawnictwo Filia i rok 2017 - tak żeby wortal wskazał część wspólną z wszystkich książek zamieszczonych w mojej biblioteczne na półkach Wydawnictwo Filia i rok 2017 coś w stylu filtra, który odrzuci książki z Filli wydane przed rokiem 2017?

Nie wiem czy to napisałam wystarczająco jasno....

Flusz
Avatar użytkownika - Flusz
2017-07-26 10:34:30

- rozszerzyć skalę ocen
- wprowadzić 2 wersje kolorystyczne forum (naprawdę nie każdy lubi aż tak BIAŁE strony), gdzie użytkownik sam mógłby decydować, z której woli korzystać
- wprowadzić wybór układu pokazywanych ksiażek w biblioteczce (w formie kafelków, listy + opcja pokaż np 10/50/100 na stronie)
- no i coś w formie 'pokaż gustopodobnych' zaczerpnięte z filmwebu też byłoby ciekawe ;)

slk
Avatar użytkownika - slk
2017-08-01 13:23:37

Magdalenardo

  • Liczba książek na półkach jest już wyświetlana
  • Męska i żeńska forma czasowników dopisana do listy zmian
  • Automatyczne logowanie - powinno już działać
  • Filtrowanie w biblioteczce - najprawdopodobniej rozumiemy, propozycja dopisana do listy funkcji do wprowadzenia, bardzo rozsądna

 

andrzej0791, flusz

  • Nad rozszerzeniem skali ocen będziemy pracować, ale to zdecydowanie w późniejszym terminie :) tylko tu będzie problem: jak „przeliczyć” oceny ze skali 1-6 na skalę 1-10? A może - oryginalnie :) - zrobić skalę 1-12? :D Co o tym sądzicie?

 

Andrzej0791

- wyświetlanie wszystkich książek planujemy w profilu wydawcy, tak jak było przed zmianami, ale z dodatkowym sortowaniem - to chyba nie jest rozwiązanie mniej wygodne niż u naszej zacnej konkurencji?

 

Flusz

  • wersje kolorystyczne forum przedyskutujemy z grafikiem
  • Układ pokazywanych książek w biblioteczce będzie docelowo rozbudowany
MonikaP
Avatar użytkownika - MonikaP
2017-08-02 14:59:38

Mnie brakuje powiadomień z forum. Np ktoś odpowiedział na mój post, albo na post, który mnie interesuje i nie dowiem się tego, dopóki sama tam nie zajrzę. Przydałyby się powiadomienia (albo mailowe albo tu).

slk
Avatar użytkownika - slk
2017-08-08 13:41:16

MonikaP
- Powiadomienia z forum mamy na liście zmian do wprowadzenia

magi18
Avatar użytkownika - magi18
2017-08-20 14:45:24

Nie dałoby się zrobić coś takiego, by na wątku na forum móc automatycznie przejść do ostatniej strony, którą czytaliśmy?   Coś takiego jest na przykład na wizaz.pl i innych forach.  Szkoda też, że nie da się obserwować wątków, w których pisaliśmy lub tych, które nas interesują. 

 

slk
Avatar użytkownika - slk
2017-08-21 20:21:55

@magi18  - obie funkcje zdecydowanie wdrożymy w miarę możliwości, dziękujemy za sugestię! 

kanon
Avatar użytkownika - kanon
2018-02-11 13:57:40

Brakuje wyszukiwarki ogólnej (ta, która jest funkcjonuje tylko do szukania  tytułu - autora).  

Chciałabym np. dowiedzieć się czy był poruszony dany temat w dyskusjach/publicystycznych. Widziałam ciekawy tytuł  na stronie, nie mogłam w danym momencie go przeczytać i szukam... szukam... Nie wiem, gdzie to odszukać. A wystarczyłoby wpisać dwa słowa do wyszukiwarki, które podpowiadałyby i pokazałyby historię. Ot, potoczne "znajdź na stronie". 

Aramina
Avatar użytkownika - Aramina
2018-03-10 13:57:01

A co z funkcją "Poleć mi książkę", która funkcjonowała przed nową szatą? Wróci czy z niej zrezygnowaliście?

Aramina
Avatar użytkownika - Aramina
2018-05-12 09:33:37

@slk  Kiedy planujecie reaktywować "Poleć mi książkę"?

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-06-29 00:21:11

@Aramina  „Poleć mi książkę" - najprawdopodobniej ta funkcja wróci już po wakacjach

@kanon - świetna propozycja, postaramy się ją wcielić w życie. 

Flusz
Avatar użytkownika - Flusz
2018-10-23 12:52:15

Tak sobie ostatnio myślę, że może ciekawym pomysłem (na pewno ciekawym dla mnie ;)) byłaby drobna zmiana w sklepiku. Mianowicie żeby pojawiło się jakieś archiwum z "wykupionymi" już książkami. Bo czasem czaję się na jakąś pozycję i nie wiem czy przegapiłam moment kiedy ją dodawaliście i ktoś ją już zgarnął, czy warto cały czas sprawdzać, bo może jeszcze jej nie wrzucaliście ;) 

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-10-23 21:23:44

@Flusz  Przemyślimy, ale u nas bardzo często jest tak, że książka „powraca" do sklepiku. Zdarza się, że dodamy ją, w ciągu 15 minut ktoś ją zamawia, my dzień później dodajemy drugi egzemplarz, znów ktoś błyskawicznie zamówi, ponownie dodajemy... A potem pół roku później nagle odkrywamy, że mamy jeszcze jeden luźny egzemplarz – i raz jeszcze wraca do sklepiku :) 

kanon
Avatar użytkownika - kanon
2018-11-03 09:49:38

Propozycja połączenia tych samych tematów:

https://www.granice.pl/forum/11-bledy/1355-zdublowane-tytuly-ksiazek-w-bazie-linki/1

https://www.granice.pl/forum/11-bledy/701-dwie-te-same-pozycje-w-bazie/1

slk
Avatar użytkownika - slk
2018-11-03 21:17:56

@kanon  tematy połączone