Kalendarz imprez
Belka

Wyszukiwarka [BETA - w testach]

Belka_3

 

Belka

Najbliższe imprezy

Belka_3
Nazwa:Spotkanie z Bogumiłem Paszkiewiczem [2017-01-30]
Data rozpoczęcia:2017-01-30
Godzina rozpoczęctia:18:00
Organizator:Wydawnictwo Iskry
Miasto:Warszawa
Miejsce:Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24, Warszawa
Tematyka:spotkanie autorskie

Info:

Prezes Wydawnictwa Iskry, Wiesław Uchański, zaprasza na spotkanie autorskie Bogumiła Paszkiewicza wokół książki Cwana panienka z Juraty. 69 limeryków freewolnych. Spotkanie poprowadzi Jerzy Kisielewski, a czytać będzie Krystyna Czubówna. Wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek, 30 stycznia 2017, o godz. 18:00 w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta 22/24 w Warszawie). 

 

Nazwa:Dehnel i Piątek w Kluboksięgarni Radio Telewizja [2016-10-26]
Data rozpoczęcia:2016-10-26
Godzina rozpoczęctia:19:00
Organizator:Kluboksięgarnia Radio Telewizja
Miasto:Warszawa
Miejsce:Kluboksięgarnia Radio Telewizja, Warszawa, ul. Andersa 29
Tematyka:spotkanie autorskie

Info:

Kluboksięgarnia Radio Telewizja zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Co dwie głowy”. Gośćmi odcinka będą Jacek Dehnel i Grzegorz Piątek, którzy rozmawiać będą o prawdach i mitach międzywojnia. Obaj zajmowali się tą tematyką na własny sposób i z odmiennych perspektyw. Jacek Dehnel w wydanej w formie gazety książce Nowy Tajny Detektyw, opisującej brutalną stronę XX-lecia międzywojennego – bezrobocie, nędzę i przestępczość. Książka była częścią szerszego cyklu Dehnela podejmującego tę tematykę w oparciu na mało znane źródła: albumy operacyjne policji polskiej z lat 1928–38 oraz wydawany w latach 1931–35 kontrowersyjny tygodnik „Tajny Detektyw”. Grzegorz Piątek w książce Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego rozprawia się z legendą międzywojnia przez postać równie mitycznego prezydenta Warszawy – Stefana Starzyńskiego. Opisuje jego blaski i cienie, z których wyłania się obraz łączący cechy politycznego despoty, zaangażowanego społecznika, bezwzględnego realizatora zadań sanacyjnych władz oraz pragmatycznego urzędnika. 

 

Spotkania cyklu „Co dwie głowy” odbywają się w oryginalnej formule 3x30: pierwsza runda to trzydzieści minut pytań jednego prelegenta do drugiego. W drugiej turze role zostają odwrócone i uprzednio odpytywany – odpytuje. Do trzeciej tury dołącza publiczność przepytując obu gości przez kolejnych trzydzieści minut. O kolejności decyduje rzut monetą. Spotkania prowadzi gospodarz Kluboksięgarni Radio Telewizja – Marcin Wojciechowski. 

 

Kluboksięgarnia Radio Telewizja to nowe miejsce warszawskiego Muranowa. W latach 50. mieścił się tu sklep ze sprzętem RTV, dzisiaj rządzi papier. W przestrzeni Kluboksięgarni znaleźć można profesjonalną obsługę, świeżą kawę, a także miejsce do pracy i relaksu. 

 

Więcej szczegółów na:
 https://www.facebook.com/ksiegarniaradiotelewizjaKluboksięgarnia Radio Telewizja 
ul. Andersa 29, 
00-159 Warszawa

Nazwa:XX Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie [2016-10-27]
Data rozpoczęcia:2016-10-27
Godzina rozpoczęctia:10:00
Organizator:Targi w Krakowie
Miasto:Kraków
Miejsce:Kraków, Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9
Tematyka:targi książki

Info:

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku. Już dziś miłośnicy książek powinni zarezerwować sobie czas, by w dniach 27-30 października wziąć udział w wielkim święcie literatury. Po raz kolejny wszystkie drogi pasjonatów czytania będą prowadzić do Krakowa! Tegoroczna, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapowiada się wyjątkowo!

 

Okrągła rocznica - niezwykła akcja 

 

„20 razy o tym samym, ale inaczej” to tytuł specjalnego wydawnictwa, przygotowanego z okazji  jubileuszowej edycji. W czym tkwi jego fenomen? Do współpracy zaproszono 20 autorów, reprezentujących odmienne style pisarskie. Zadaniem literatów będzie napisane własnej wersji historii w oparciu o kontekst związany z nadchodzącą edycją Targów i słowa kluczowe: „Jesień, mglisty poranek w Galicji – Autograf – Malinowa Królowa –– Prezent.” Wspólne dzieło autorów zostanie wydane w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy i wręczone wystawcom oraz gościom 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Niewykluczone, że część nakładu trafi do sprzedaży, z której zysk zostanie przekazany na cele charytatywne.

 

Izrael – Gość Honorowy

 

Tegoroczne hasło przewodnie zostało wybrane nieprzypadkowo. „Żeby czytać, trzeba być otwartym”, to cytat z twórczości Etgara Kereta, wybitnego izraelskiego pisarza. Literatura z jego ojczyzny cieszy się w Polsce sporą popularnością, co roku do księgarń trafia kilka nowych powieści tamtejszych autorów. Ojczyzna Kereta w kontekście literatury jest niezwykle interesująca. Mieszkańcy Izraela namiętnie czytają książki, a pisarze są ważnymi uczestnikami debaty publicznej na palące tematy społeczne. Wiele popularnych w ostatnich latach książek napisanych zostało przez kobiety, a ważnymi czytelnikami w Izraelu są dzieci i młodzież. Wszystkie te aspekty izraelskiego życia kulturalnego organizatorzy tegorocznych Targów Książki chcą przybliżyć polskim czytelnikom odwiedzającym EXPO Kraków.

 

Tegoroczne hasło doskonale komponuje się z klimatem, panującym na krakowskich Targach. Podczas wydarzenia Wystawcy, reprezentujący setki, bardzo różnorodnych wydawnictw,  otwierają się na czytelników, prezentując w jednym miejscu najlepsze perełki ze swojej oferty. Otwartość na literaturę manifestują również odwiedzający targi, z roku na rok coraz liczniej przybywając do siedziby Targów na ul. Galicyjską.

 

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® czytelnicy będą mieli okazję nie tylko osobiście  poznać pisarzy izraelskich, ale również spojrzeć na życie codzienne Izraelczyków przedstawione w ich literaturze. Umożliwią to liczne dyskusje, wystawy, projekcje filmów i warsztaty dla dzieci. Nie zabraknie także spotkań twarzą w twarz z izraelskimi pisarzami: m.in. z najczęściej obecnie tłumaczoną z hebrajskiego na pozostałe języki Zeruyą Shalev oraz wnukiem premiera Izraela Eszkolem Nevo. 
Swoją obecność potwierdziła także Litwinka Nida Deguitenė, która po kilku latach spędzonych w Izraelu  wydała niezwykły przewodnik po kulinarnych obyczajach tamtejszej kuchni. Swoją obecność zapowiedzieli również: Dror A. Mishani, Yishai Sarid oraz Meir Shalev.

 

Najlepsi z najlepszych na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

 

Czytanie nie jest modą ani formą towarzyskiej nobilitacji. Czytanie jest przeżywaniem życia wielokrotnie. Jest wzbogacaniem naszych doświadczeń na bazie literackiej fikcji. Chwała bohaterom – w tym przypadku autorom dzieł, przenoszących nas do innego wymiaru. Czytając ich książki każdy z nas tworzy sobie w głowie obraz tych niezwykłych ludzi. Teraz, odwiedzając Targi, będziemy mieli szansę skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością - wielu wybitnych twórców spotkamy osobiście podczas zbliżających się dużymi krokami Międzynarodowych Targów Książki. 

 

Spośród autorów, którzy potwierdzili obecność na tegorocznym święcie literatury, wymienić należy m.in. prof. Jerzego Bralczyka, Katarzynę Bondę, Sylwię Chutnik, Jacka Hugo-Badera, Katarzynę Grocholę, Małgorzatę Kalicińską, Grzegorza Kasdepke, o. Leona Knabita OSB, Marka Krajewskiego, Wojciecha Kuczoka, prof. Jana Miodka, Andrzeja Pilipiuka, Katarzynę Puzyńską, Filipa Springera,  Andrzeja Stasiuka, Mariusza Szczygła, Olgę Tokarczuk, Szczepana Twardocha oraz  Janusza L. Wiśniewskiego. 

 

Miłośnicy strony wizualnej książek będą mogli się spotkać z wybitnymi ilustratorami - Guido van Genechtenem oraz Danielem de Latour.

 

Nie zabraknie również znanych i lubianych przedstawicieli świata sportu, polityki i muzyki. Podczas jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Książki z uczestnikami spotkają się m.in. Aleksander Doba, Krzysztof Gojdź, Monika Jaruzelska, Andrzej Krzywy, Czesław Lang, Robert Makłowicz, Leszek Miller, Michel Moran, Martyna Wojciechowska oraz Tomasz Zimoch.

 

Każdego dnia lista się wydłuża o kolejne znane nazwiska. Zachęcamy do śledzenia profilu Międzynarodowych Targów Książki na Facebook’u oraz działu aktualności na stronie www.ksiazka.krakow.pl. Dla uczestników przewidziano jeszcze wiele niespodzianek. Im bliżej godziny zero, tym więcej kart będziemy odkrywać. Kilka asów wciąż trzymamy w rękawie!

 

 

Nagroda im. Jana Długosza

 

Bezspornie wydarzeniem o najwyższej randze jest Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza, którego bezpośrednim celem jest nagrodzenie dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Zgodnie z założeniem Konkurs ma promować publikacje poważne i wartościowe, które z racji swojego charakteru mają niewielkie szanse, aby stać się bestsellerami w rozumieniu stricte marketingowym, wnosząc jednakże istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury. Spośród zgłoszonych do Konkursu publikacji Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Władysława Stróżewskiego wyłoni grono 10 nominowanych, którzy będą walczyć o pierwsze miejsce. Laureat otrzyma 30 000 zł i statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Rozstrzygnięcie Konkursu tradycyjnie odbędzie się pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, podczas uroczystej Gali, organizowanej w tym roku w ICE Kraków. 

 

 

Salony literackie

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie dbają o uczestników w każdym aspekcie. Słyną z tego, że dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących nie pozwalają Gościom na nudę. Tak samo będzie i w tym roku. Po raz kolejny w ramach Targów zorganizowane zostaną: 

 – Salon Wydawców Akademickich i Naukowych, na którym zaprezentowane zostaną publikacje wnoszące istoty wkład w rozwój polskiej nauki i kultury;  

– Salon Wydawców Religijnych z ofertą dzieł nie tylko z zakresu teologii, filozofii, ale także pedagogiki, psychologii, historii oraz podręczników, programów multimedialnych i faksymiliów;

– Salon Nowych Mediów z prezentacją oferty czytników książek elektronicznych, e-booków, audiobooków;

– Salon Książki Dziecięcej i Młodzieżowej, który przybliża najmłodszym świat literatury a rodzicom pokazuje jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla dzieci;

– Salon Komiksu – zorganizowany po raz drugi – połączy cechy festiwalu i klasycznych targów. Z tej okazji wydawnictwa komiksowe zaprezentują nie tylko swoje nowości ale i zaproszonych autorów i rysowników;

 

 

Z myślą o uczestnikach

 

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie Targami, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Zwiedzających, organizatorzy wprowadzili szereg dodatkowych udogodnień i atrakcji.  Do 20. edycji pozostały co prawda dwa miesiące, ale już dziś wszyscy chętni mogą za pomocą jednego kliknięcia zakupić bilet on-line, stanowiący przepustkę do niezwykłego świata literatury. 


Jak powszechnie wiadomo każdy jubileusz najlepiej świętować w większym gronie! Zaproszeniem do wspólnego celebrowania 20-tych urodzin Międzynarodowych Targów Książki będzie bezpłatny bilet wstępu, wręczony wszystkim Gościom urodzonym w dniach 27-30 października. Podobna atrakcja czeka na blogerów – piszący o książkach otrzymają bezpłatną wejściówkę.

 

 

Targi rosną w siłę

 

Historia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zaczęła się w 1997 r. Przed pierwszą edycją optymiści twierdzili, że będzie dobrze, jeżeli do wzięcia udziału uda się nakłonić 70 wydawców. Pozyskano 140! Z roku na rok Targi rosły w siłę, a ubiegłoroczna edycja pod każdym względem była wyjątkowa! Liczby robią wrażenie: swoją ofertę zaprezentowało ponad 700 wystawców z 26 krajów, ponad 600 autorów z Polski i zagranicy spotkało się ze swoimi fanami, a ubiegłoroczną edycję odwiedziło 68 tysięcy osób! 

 

– Zainteresowanie Targami Książki pokazuje, że kryzys czytelnictwa nie dotyczy Krakowa. Zgodnie z naszym statystykami z roku na rok zwiększa się liczba Wystawców, prezentujących coraz bogatszą ofertę. Przybywa również Zwiedzających. Polacy mało czytają? Być może, ale na pewno nie w Krakowie. Stolica małopolski od lat uznawana jest za centrum kulturalne naszego kraju. Niezmiernie się cieszymy, że mamy w tym swój udział. – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie. 

 

Więcej informacji: www.ksiazka.krakow.pl 

Nazwa:Spotkanie wokół książki „Lubię farbować wróble" [2016-10-21]
Data rozpoczęcia:2016-10-21
Godzina rozpoczęctia:18:00
Organizator:Prószyński i S-ka
Miasto:Warszawa
Miejsce:Warszawa, Costa Coffee, Francuska 12
Tematyka:spotkanie autorskie

Info:

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zaprasza na spotkanie autorskie poświęcone książce „Lubię farbować wróble” z udziałem Violetty Ozminkowski, Agaty Passent, Marty Passent. 

Piątek, 21 października godz. 18:00, Costa Coffee przy ul. Francuskiej 12 w Warszawie. 

Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. 

Nazwa:Festiwal Dekonstrukcji Słowa w Częstochowie [2016-09-19]
Data rozpoczęcia:2016-09-19
Godzina rozpoczęctia:
Organizator:Miasto Częstochowa
Miasto:Częstochowa
Miejsce:Częstochowa
Tematyka:festiwale literackie

Info:

Szósta edycja Festiwalu „Czytaj!” to nowe pomysły, inspiracje i wyzwania. Niezmienny pozostaje jednak fakt, że na tydzień zmieniamy Częstochowę w wielki labirynt słów i literackich kontekstów. Od 19 do 25 września zapraszamy wszystkich miłośników dobrych książek, teatru, sztuk wizualnych, muzyki i nieoczywistych, czytelniczych gier i zabaw.


Ania Wójcik przygotuje specjalnie dla nas festiwalową czytelnię Stacja Czytaj! na Dworcu Głównym PKP. Będziemy kolektywnie czytać hipertekst (Zmrok. Symfonia), grać w grę paragrafową (Zombookie), miejską (W pogoni za królikiem), larpa (Ślub w Westeros) i planszówki. Na zainteresowanych czekają warsztaty teatralne, literackie i introligatorskie. Natomiast w ramach pielęgnowania pięknej tradycji czytania na głos i w towarzystwie Koło Gospodyń Miejskich będzie czytać erotyki, a Sebastian Banaszczyk z Patrycją Sawicką flash fiction. Michał Wilk zabierze nas na literacki spacer po Częstochowie, a Krzysztof Bartnicki opowie o tym, jak graficznie można zmierzyć się z Finnegans Wake. Fani muzyki nie mogą przegapić koncertu nowofalowego Variété, literackiej taperki Krzycha Niedźwieckiego i podróży z Guliwerem w wykonaniu Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Do kina warto będzie wybrać się na Kosmos, gdzie Żuławski dekonstruuje Gombrowicza. Z kolei na teatralnej scenie Marcin Ciężki zmierzy się z tekstami Henryka Grynberga w monodramie Kabaret po tamtej stronie. Oczywiście nie zabraknie również literackich zabaw dla najmłodszych, wymiany książki i klasycznych spotkań autorskich (z Michałem Rusinkiem, Włodzimierzem Nowakiem, Mateuszem Torzeckim, Martą Abramowicz, Mariuszem Urbankiem, Katarzyną Surmiak-Domańską, Kubą Wojtaszczykiem, Mariuszem Czubajem oraz Marcinem Podolcem).


Szczegóły imprezy można śledzić na profilu facebook.com/czytaj oraz na stronie festiwalczytaj.pl

Nazwa: Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą w Głuszycy [2016-10-09]
Data rozpoczęcia:2016-10-09
Godzina rozpoczęctia:17:00
Organizator:Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy
Miasto:Głuszyca
Miejsce:ul. Grunwaldzka 26
Tematyka:literatura, kultura

Info:

Spotkanie stanie się doskonałą okazją, by osobiście poznać autorkę, która przybliży wszystkim swą najnowszą powieść  – „RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”. W trakcie będzie można nabyć także pozostałe książki Jolanty Marii Kalety z autografem.

 Powieść  „RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”, pozwoli nam przenieść się do roku 1946, i obserwować jak do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna, który interesuje się projektem budowlanym o kryptonimie Riese. Tajemnica realizowanego przez Niemców podczas II wojny światowej projektu interesuje siętakże dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. 

By przybliżyć się do wyjaśnienia zagadki będziemy musieli poczekać, aż nastanie wiosna 1992 roku. W tym czasie sędzia Laura Szeliga podejmie pracę we wrocławskim oddziale komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu, i wejdzie w posiadanie dokumentów, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Przekona się także, że zagadkowy kompleks Riese w Górach Sowich wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni…

 

Wszystkie książki autorki dostępne są na stronie: 

http://tylkorelaks.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=kaleta&submit_search=

 

Na promocję najnowszej powieści autorki zaprasza Burmistrz Głuszycy, Roman Głód. Spotkanie poprowadzi Pan Stanisław Michalik.

9 października, godzina 17:00, Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy.

 

 

 

Nazwa:2. Śląskie Targi Książki [2016-09-30]
Data rozpoczęcia:2016-09-30
Godzina rozpoczęctia:10:00
Organizator:Murator Expo, Targi Książki
Miasto:Katowice
Miejsce:Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1
Tematyka:targi książki

Info:

Śląskie Targi Książki są dobrym pretekstem, by złożyć wizytę w prężnie rozwijającej się śląskiej metropolii. Mamy nadzieję, że urozmaicony program Targów sprawi, że do Katowic powracać będą co roku czytelnicy z całej Polski. Najbliższa, druga edycja imprezy, odbędzie się w dniach 30 września - 2 października 2016. Patronuje jej redakcja serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.

 

Po raz pierwszy na Targach odbędzie się uroczystość wręczenia statuetki dla laureata Śląskiego Wawrzynu Literackiego, prestiżowej nagrody przyznawanej od 16 lat przez Bibliotekę Śląską - najstarszą książnicę na Górnym Śląsku. W tych ramach powstał też specjalny program ramowy. W piątek 30 września rozpoczyna się on od wręczenia Silesianki – Nagrody Dyskusyjnych Klubów Książki – Joannie Bator, autorce najchętniej czytanych książek w klubach województwa śląskiego. Ponadto odbędą się spotkania autorskie z pisarzami nominowanymi do Nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2015 w plebiscycie czytelników BŚ: Ingą Iwasiów, Sylwią Chutnik, Maciejem Płazą, Filipem Springerem i Anną Janko. Targom towarzyszyć będą też wystawy przygotowane przez Bibliotekę, m.in. wyjątkowa prezentacja multimedialna 500 znaków ex libris czy wystawa prac Bohdana Butenki.

 

Lista autorów, po których autografy czytelnicy zapewne ustawiać się będą w kolejkach, jest długa: począwszy od brytyjskiego twórcy horrorów Grahama Mastertona, szwedzkiej autorki bestsellerowych Seniorów w natarciu Cathariny Ingelman-Sundberg i austriackiego autora kryminałów Bernharda Aichnera, a skończywszy na naszych ważnych rodzimych pisarzach, jak: Józef Hen, Zbigniew Białas, Agata Tuszyńska, Szczepan Twardoch, Katarzyna Bonda, Barbara Kosmowska i Marta Fox.

 

Na Targach będziemy gościć również autorów znanych na co dzień z różnych innych kontekstów, między innymi: Jerzego Bralczyka, Jacka Cygana, Marka Kamińskiego, Ilonę Łepkowską, Grzegorza Miecugowa, Marka Przybylika, Katarzynę Pakosińską, Tomasza Sekielskiego, Ewę Wachowicz i Tomasza Zimocha.

 

Ponadto dzięki inicjatywie Śląskich Blogerów Książkowych czytelnicy będą mogli się wymienić między sobą przeczytanymi książkami, a za sprawą Fundacji Miasto Słów będą mogli uzyskać poradę, jak sprawnie poruszać się na intensywnie rozwijającym się rynku e-booków.

 

Do ciekawostek Targów należy też organizowana po raz drugi przez Dress for Succes konferencja – VII Gala „Potęga odwiecznej kobiecości”, będąca okazją do spotkania i wymiany doświadczeń kobiet sukcesu, dla których istotne jest społeczne wspieranie kobiet na rynku pracy.

 

 

Z myślą o młodszych czytelnikach

 

W piątek, 30 września, zachęcamy przede wszystkim przedszkola i szkoły do udziału w warsztatach wokół książek wydawnictwa Muchomor, a młodzież w spotkaniu z pisarzem i animatorem kultury Dariuszem Rekoszem. Wśród sobotnio-niedzielnych atrakcji dla najmłodszych należy podkreślić organizowany przez Bibliotekę Śląską jubileusz Bohdana Butenki, który obejmuje m.in. rodzinne warsztaty plastyczno-literackie. Dodatkowo Biblioteka Śląska przygotowała niedzielne spotkanie z okazji 25-lecia czasopisma o książce dla dziecka „Guliwer” z udziałem prof. Joanny Papuzińskiej, Idy Pierelotkin, Emilii Kiereś, Zuzanny Orlińskiej, prof. Jana Malickiego i Anety Satławy. Całe rodziny będą miały możliwość spotkać się codziennie z charyzmatycznym autorem książek motywacyjnych Michałem Zawadką, czy wziąć udział w twórczych warsztatach Muzeum Śląskiego. Do posłuchania muzyczno-literackiej improwizacji wokół premierowej książki „Idol” zapraszają w sobotę Marta Fox i Artur Gotz. Młode i starsze czytelniczki chętnie spotkają się też z niezwykle popularną i lubianą Barbarą Kosmowską.

 

Śląskie Targi Książki trwać będą od piątku do niedzieli, 30 września - 2 października 2016, w godzinach 10:00-18:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wstęp wolny. 

 

Więcej informacji: http://www.slaskczyta.pl

 

Nazwa:Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek [2016-06-16]
Data rozpoczęcia:2016-06-16
Godzina rozpoczęctia:
Organizator:Fundacja Bookcrossing Polska
Miasto:cała Polska
Miejsce:cała Polska
Tematyka:spotkania literackie

Info:

16 czerwca – Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA ZAPRASZA

Przyłącz do nas, działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. Uwalniaj książki, dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że XIII edycja ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek odbędzie się 16 czerwca. Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając na celu promowanie czytelnictwa. W akcje bookcrossingowe aktywnie włączyły się szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media ogólnopolskie i lokalne. 


Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w obiegu jest 260 186 tysięcy książek (info www.bookcrossong.pl, dane z 19 maja 2016 r.), że funkcjonuje ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych. Czynimy wszystko, by sztuka czytania pozostała wiecznie żywa. Słowo pisane popularyzujemy nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych, pragnąc przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w Polsce. Wierzymy, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego  też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się...

 
16 czerwca planujemy, przykładem minionych lat, przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, połączonej z przemarszami młodzieży. Liczymy na pomoc i wsparcie szkół, bibliotek, instytucji kulturalnych i wszystkich inteligentnych ludzi, którym nieobca jest troska o normalne i zdrowe  intelektualnie społeczeństwo.

Święto nasze niech urozmaicają happeningi, festyny, spotkania z autorami, wydawcami, debaty o książkach i literaturze, wystawy, konkursy, plenerowe.

 

Zachęcamy, by uwolnione książki powędrowały do domów seniora, domów samotnej matki, świetlic środowiskowych, szpitali, osadzonych czy noclegowni. 

 

Wierzymy, że dzięki zaprzyjaźnionym i przychylnie nastawionym do idei bookcrossingu mediom akcja odbije się szerokim echem w całej Polsce, stając się ważnym krokiem na drodze do lepszej przyszłości. Lepszej - bo pełnej uwolnionych książek i zaczytanych w nich ludzi. Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytaniai walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać dla dobra przyszłych pokoleń.

                                                                                                                                            Jolanta Niwińska                                                                                                                   Ogólnopolski Koordynator Bookcrossingu

 

Zapraszamy na stronę www.bookcrossing.pl i http://www.swietowolnychksiazek2016.pl/ znajdziesz tam wszystkie szczegóły i informacje, abyś mógł aktywnie wspierać BOOKCROSSING w Polsce. Zgłoś uczestnictwo w wydarzeniu, prześlij program obchodów na adres: obchody@swietowolnychksiazek2016.pl - zapewniamy wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udzielimy wszelkich informacji w przygotowaniu wydarzenia.  


Przyłącz do nas, działaj z nami! Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką, a książki staną się wolne.

Nazwa:Justyna Sobolewska w Domu Książki [2016-06-01]
Data rozpoczęcia:2016-06-01
Godzina rozpoczęctia:18:00
Organizator:Dom Książki MDM, Iskry
Miasto:Warszawa
Miejsce:Dom Książki MDM, ul. Koszykowa 34/50, Warszawa
Tematyka:spotkania autorskie

Info:

Prezes Wydawnictwa Iskry Wiesław Uchański zaprasza na spotkanie z Justyną Sobolewską poświęcone Książce o czytaniu.

 

Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś 

 

1 czerwca 2016 roku (środa), godz. 18.00

Dom Książki MDM

ul. Koszykowa 34/50

Warszawa

 

Nazwa:Kutnowskie Dni Fantastyki [2016-05-19]
Data rozpoczęcia:2016-05-19
Godzina rozpoczęctia:
Organizator:BiPBP w Kutnie
Miasto:Kutno
Miejsce:Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie, ul. Wojska Polskiego 5
Tematyka:festiwale literackie

Info:

Kutnowskie Dni Fantastyki to impreza przygotowana z myślą o wszystkich pasjonatach gatunku fantasy i science fiction. 


Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie przygotowała szereg atrakcyjnych wydarzeń (od 19 do 22 maja) skierowanych do odbiorcy w każdym wieku.

W tym roku będą to m.in.: spotkania autorskie, koncerty, parada i konkurs cosplay, tworzenie muralu na żywo, turnieje gier komputerowych i planszowych, wykłady i panele.

 

Więcej informacji: http://www.bibliokutno.pl/strona-917-kutnowskie_dni_fantastyki.html

REKLAMA
linia_1_reklama linia_2_reklama linia_3_reklama
Wyszukiwarka:

 

POLECAMY
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów