Wygraj ebook „Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową"

Start: 2017-04-19
Koniec: 2017-04-25

Nagrody: e-booki „Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową"
Informacje o konkursie:

Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową to książka historyczna, oparta na notatkach kronikarza tamtych lat. Intrygi, miłość, mądry król, zachowanie dynastii i atmosfera średniowiecznego Bliskiego Wschodu — wszystko to pojawia się na kartach niniejszej opowieści. W tym samym czasie damy w średniowiecznej Francji nie zabierały głosu, nie decydowały o swoim losie, nie wyrażały swojej opinii w sprawach państwowych. Tymczasem w Jerozolimie było inaczej. Kobiety były też królami. Większość przybywających do Jerozolimy francuskich rycerzy było wręcz zgorszonych rozwiązłością w zachowaniu obu płci i tak wielkim wpływem kultury arabskiej na Chrześcijan mieszkających w tamtym czasie w tamtych rejonach. Znane nam nawet z dnia dzisiejszego nazwy — Jerozolima, Tyr, Akka, Nabulus, Askalon, Jaffa — przewijają się przez cały tekst opowiadania. 

 

Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową opowiada o czasach i władzy ostatnich żyjących władców — rodzeństwa Baldwina i Sybilli – z dynastii Franków, która rządziła Jerozolimą przez kolejnych 90 lat. Autorka opowiedziała o upadku lewantyńskiego królestwa Franków.

 

Na kartach niniejszej opowieści znalazły się też słowa uznania dla charyzmatycznego, legendarnego władcy islamskiego, Saladyna. Dla jednych był okrutny, dla innych - szlachetny. Swoją sprawiedliwością zyskał uznanie wśród współczesnych mu zarówno chrześcijan, jak i wyznawców islamu. 

 

Historia Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową zaczyna się w przeddzień narodzin jego pierworodnego dziecka, którym okazuje się córka Sybilla. Rok później na świat przychodzi następca tronu, Baldwin. Wtedy okazuje się, że Amalryk ma objąć tron w Jerozolimie po śmierci swojego brata, Baldwina, ale Rada Baronów stawia jeden warunek — Amalryk musi zmienić żonę. Nikt nie chce ambitnej, przebiegłej i intrygującej Agnieszki na tronie Jerozolimy. Mądry i sprawiedliwy król zgadza się i przekonuje swoją dumną żonę, że jedynym sposobem, by jej dzieci kiedyś zasiadły na tronie Jerozolimy, jest takie poświęcenie. Agnieszka zgadza się, zostaje hrabiną Jaffy. Sybilla i Baldwin wyjeżdżają z ojcem do Jerozolimy. Amalryk zgodnie z życzeniem Rady Baronów zgadza się na małżeństwo z grecką księżniczką, Marią Komneną. Była ona dobrą macochą dla dzieci Agnieszki, która w pewnym momencie wkracza ponownie w ich życie po przedwczesnej śmierci Amalryka. Jej młodociany syn obejmuje tron, ale wszystko wtedy toczy się już ku upadkowi. Aby przekonać się, jak historia potoczy się dalej, warto sięgnąć po e-book Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową. Poleca go Wydawnictwo Goneta.net, warto też wziąć udział w konkursie, który poświęcony jest tej właśnie książce. 

 

Udział w konkursie:

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania. Warto również dodać e-book Gdzie Chrystus nosił koronę cierniową do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 25 kwietnia 2017 - trzeba więc się pospieszyć. 

 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!


Więcej info: http://www.granice.pl/ksiazka,gdzie-chrystus-nosil-korone-cierniowa,244289
Wyniki:
Laureatami konkursu zostali:

Aleksandra Kocięcka, Ząbki

Halina Jaskot, Dębica

Mariusz Łukawski, Łowicz

Gratulujemy! Nagrody wyślemy mailem.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów