Wygraj książki „Santiago de Compostela. Poradnik i przewodnik pielgrzyma"

Start: 2016-12-15
Koniec: 2016-12-21

Nagrody: egzemplarze książek „Santiago de Compostela. Poradnik i przewodnik pielgrzyma"
Informacje o konkursie:

Poradnik pielgrzyma ma pomóc osobom myślącym o wyjściu na szlak do św. Jakuba w podjęciu tej decyzji, a następnie w przygotowaniu się do Drogi. Zawiera wiele bardzo użytecznych rad pogrupowanych m.in. we wskazówki; jak dojechać i jak wrócić, kiedy iść, co ze sobą zabrać, jak bezpiecznie dojść, gdzie się zatrzymywać oraz jak szukać drogi, jak organizować sobie dzień oraz jak porozumiewać z ludźmi. Zawiera ponadto informacje ogólne o historii Camino de Santiago oraz szkicowe o Hiszpanii i jej kulturze. Także podstawowe słówka i zwroty hiszpańskie. Napisany jako autorskie relacje z Camino i utrzymany w konwencji beletrystycznej, a także bogato ilustrowany, wprowadza w atmosferę i ducha pielgrzymek tym najstarszym szlakiem pielgrzymim Europy. 

 

Przewodnik pielgrzyma zawiera wszystkie informacje niezbędne, aby wyjechać z Polski i dotrzeć do Santiago de Compostela, a także wrócić do domu. Jest podzielony na 30 etapów drogi, począwszy od Saint Jean Pied-de-Port. Zawiera mapy zwykłe i wysokościowe oraz schematyczne plany większych miast. Informacje o wszystkich albergach po drodze oraz innych potencjalnych miejscach noclegowych. Także o kościołach, sklepach, barach i inne użyteczne na co dzień informacje. Autorzy podpowiadają, jak podzielić drogę, gdzie się warto zatrzymać, na co zwracać uwagę i co robić w przypadku trudności. Także szlaki alternatywne i informacje, kiedy i dlaczego można na nie wejść. W końcu także, co można robić po pielgrzymce, w tym wskazówki na 3 etapy drogi na „koniec świata” czyli do Finisterra. Dodatkowym ważnym uzupełnieniem jest słowniczek terminów polsko-hiszpańskich. Stan aktualny na 2017 rok i lata następne, ponieważ raczej niczego na Camino nie ubędzie, a istotnego przyrostu ilości alberg nie można się już spodziewać. 

 

Wydawnictwo Jedność poleca zestaw książek Santiago de Compostela. Poradnik i przewodnik pielgrzyma. Warto po nie sięgnąć. Warto również wziąć udział w konkursie, który im właśnie jest poświęcony. 

 

Udział w konkursie: 

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Warto również dodać Santiago de Compostela. Poradnik i przewodnik pielgrzyma do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książki, które chce się przeczytać. Na zgłoszenia czekamy do 21 grudnia 2016 - trzeba więc się pospieszyć. 

 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!


Więcej info: http://www.granice.pl/ksiazka,santiago-de-compostela-poradnik-i-przewodnik-pielgrzyma,5897637
Wyniki:
Laureatami konkursu zostali:

Henryk Jarczyk, Katowice

Ania Prajs, Gdynia

Paulina Laskowska, Sabnie

Gratulujemy! Nagrody wyślemy pocztą.
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów