Wyzwania czytelnicze na rok 2017!

Start: 2017-01-01
Koniec: 2017-12-31

Nagrody: zestawy liczące 12, 26 lub 52 książki
Informacje o konkursie:

Czytujesz dużo i regularnie? Rodzice czy przyjaciele nie potrafią wyciągnąć Cię z domu, bo wolisz... czytać? Podejmij nasze czytelnicze wyzwania! Zadeklaruj, ile książek przeczytasz do 31 grudnia 2017 roku, prowadź swoją wirtualną biblioteczkę, dodawaj opinie i... wygrywaj książki! 

 

W roku 2013 po raz pierwszy zaprosiliśmy Was do udziału w wyzwaniach czytelniczych serwisu Granice.pl Popularność akcji, liczba zgłoszeń, uczestników, przeczytanych książek, dodanych opinii i recenzji zaskoczyła wszystkich! W roku 2016 akcję zorganizowaliśmy po raz czwarty i właśnie zaczęliśmy przeglądać Wasze zgłoszenia. W najbliższych tygodniach sukcesywnie ogłaszać będziemy listy laureatów poszczególnych wyzwań. Nie chcemy jednak tracić czasu. Już teraz zapraszamy, byście spróbowali wziąć udział w kolejnej edycji naszych wyzwań czytelniczych. Byście w 2017 roku ponownie mieli okazję doskonale się bawić i byśmy za rok mogli nagrodzić niektórych spośród Was.

 

Zasady konkursu są proste:

 

1. Wybierz jedną z kategorii konkursowych:

a) 52 książki - 2017 - czytasz jedną książkę tygodniowo

b) 26 książek - 2017 - czytasz jedną książkę w ciągu 14 dni

c) 12 książek - 2017 - czytasz jedną książkę miesięcznie

d) inna liczba książek w 2017 roku - dowolna, wybrana przez siebie liczba. Może to być zarówno 15, jak i 115 tytułów.

 

2. Wejdź na stronę http://wyzwania.granice.pl

 

3. W formularzu, który wyświetli się pod naszym menu zaznacz, ile książek chcecie przeczytać w 2017 roku (formularz składa się z jednego zdania: „Chcę przeczytać XX książek w 2017 roku") Automatycznie zostaniesz zakwalifikowany do odpowiednich kategorii i automatycznie będziemy w tym roku śledzili Twoje postępy :) Przygotowujemy też właśnie dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników.

 

4. Możesz - ale nie musisz - utworzyć w swojej wirtualnej biblioteczce specjalną półkę o nazwie odpowiadającej liczbie książek, którą chcesz przeczytać (a więc 52 książki 2017, 26 książek 2017, 12 książek 2017, XXX książek w 2017 roku)

 

- aby to zrobić, wystarczy zalogować się w serwisie, najechać na opcję "Moje konto" w menu górnym, wybrać "Więcej opcji", a następnie kliknąć "Zarządzaj biblioteczką". Po prawej stronie dostępna będzie lista półek wraz z możliwością dodania nowych.

 

5. Aktualizuj swoją biblioteczkę możliwie regularnie:

- oznaczaj książki jako przeczytane,

- dodawaj je na półkę z nazwą czytelniczego wyzwania, jakie podjąłeś,

- oceniaj przeczytane książki,

- dodawaj opinie o książkach lub recenzuj je w naszym serwisie, byśmy mogli zweryfikować, czy rzeczywiście przeczytałeś dany tytuł.

 

6. Sprawdź, czy wygrałeś. 

W styczniu 2018 roku przejrzymy wszystkie zgłoszenia, zweryfikujemy je i wybierzemy spośród czytelników laureatów. Twórcy wybranych przez redakcję najciekawszych półek otrzymają odpowiednio: 

- 52 książki (ci, którzy przeczytają 52 książki w ciągu roku)

- 26 książek (ci, którzy przeczytają 26 książek w ciągu roku)

- 12 książek (ci, którzy przeczytają jedną książkę miesięcznie)

- zestawy książek - tych, którzy wybiorą inną niż 52, 26 lub 12 liczbę książek w ciągu roku, nagradzać będziemy odpowiednio do wybranej przez nich liczby książek. W tej kategorii wygrać będzie można najwyżej 52 książki - nawet, jeśli ktoś przeczyta zdecydowanie więcej tytułów - po prostu nie dysponujemy nieograniczonymi zasobami nagród :) To kategoria zarówno dla tych osób, które planują przeczytać w 2017 roku 20 książek, jak i dla tych, którzy przeczytają ich więcej niż setkę. . 

 

Masz sugestie co do formuły konkursu? Potrzebujesz motywacji do regularnej lektury?

-> Weź udział w specjalnej dyskusji! 

 

Zajrzyj też do specjalnych grup wsparcia. Podziel się w nich wrażeniami z udziału w akcji w roku 2016, zachęć innych do udziału w niej w roku kolejnym, dziel się wrażeniami z przebiegu wyzwania:

- grupa wsparcia dla wyzwania "52 książki" - KLIK!

- grupa wsparcia dla wyzwania "26 książek" - KLIK!

- grupa wsparcia dla wyzwania "12 książek" - KLIK!

- grupa wsparcia dla wyzwania z wybraną przez użytkownika dowolną liczbą książek - KLIK!

 

Pamiętajcie, że szanse na wygranie książek możecie zwiększać, biorąc udział w specjalnych wyzwaniach tematycznych, o których będziemy na bieżąco informowali!

 

I jeszcze jedna uwaga: w tym roku warto aktualizować nie tylko półki z wyzwaniami rocznymi. Jeśli utworzycie na przykład półkę „chcę zdobyć", podczas kompletowania zestawów nagród przy różnych okazjach będzie nam zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiednie dla Was książki. Zawsze staramy się także (chociaż nie zawsze udaje się to w 100%) przekazywać Wam książki, których nie przeczytaliście. Mamy też nadzieję nagradzać od czasu do czasu dodatkowo posiadaczy najbardziej rozbudowanych biblioteczek w naszym serwisie - ale uprzedzamy, dodawanie wszystkich książek z naszej bazy danych na półkę „chcę przeczytać" nie będzie brane pod uwagę :)

 

Życzymy powodzenia i czekamy na Wszelkie uwagi lub sugestie! 


Więcej info: http://www.granice.pl/forum.php?content=post&id_p=1095&id_k=33
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów