Opis ksiązki
Kup Teraz

Żony astronautów

Ocena ( 6 osób )
4.8
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-03-06
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 978-83-240-2500-8
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Żony astronautów
Za każdym mężczyzną, który poleciał w kosmos, stała kobieta, która bała się o jego życie. Poznajcie historię żon astronautów.

Żony astronautów – zwykłe gospodynie domowe – niespodziewanie znalazły się na świeczniku, a ich życie zostało wywrócone do góry nogami. Miały być wzorem dla Amerykanek, idealnymi żonami i matkami, za którymi paparazzi chodzili krok w krok. Przed kamerami telewizyjnymi, spokojne i opanowane, oglądały, jak ich mężów wystrzeliwano w przestrzeń kosmiczną, bez gwarancji powrotu.

Bycie żoną astronauty oznaczało perfekcyjny uśmiech na sesjach zdjęciowych i nienaganny strój podczas podwieczorków z Jackie Kennedy, udział w wielkich galach i status gwiazdy.

Jednak przede wszystkim bycie żoną zdobywcy kosmosu oznaczało samotność i lęk. Tylko inne kobiety, które znalazły się w podobnej sytuacji, wiedziały, jaki to los. Kobieca przyjaźń, solidarność i bliskość przybrały postać klubu żon astronautów.
Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Astrożony

 

Podróże międzygalaktyczne od lat były marzeniem miłośników literatury science-fiction. Kosmos fascynował i do dziś pobudza naszą wyobraźnię. Jednak podczas, gdy większość z nas ogranicza się do fantazjowania, są tacy, którzy realizują marzenia o jego podbijaniu. Pierwszym człowiekiem, który poleciał w kosmos, był Jurij Gagarni, który na pokładzie „Wostoka” spędził aż sto osiem minut, okrążając w tym samym Ziemię w 1961 roku

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Faustyna plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,biografie, dzienniki,
Cudowna pełna wzruszających scen opowieść o kobietach, które poświęciły swoje życie na rzecz kariery mężów. Ich obawy i troski, samotność i niewdzięczność. to jak ze zwykłych kobiet zamienione je w gwiazdy życia publicznego opowieść o walce o prywatność i normalność codzienność. To tez historia o tym jak dla ,,dobra sprawy'' ingerowano we wszystkie płaszczyzny życia również rodzinnego. Bo dobry astronauta musi przede wszystkim wykazać się że panuje nad swoja rodziną, by mógł zapanować nad sferą życia zawodowego. A żona powinna stać przy mężu i wszystko jemu podporządkować. Jaką cenę zapłaciły te kobiety za swoja lojalność. Polecam serdecznie!
gocha plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014,Mam,
Materiał zgromadzony przez autorkę odsłania mechanizm kreowania idealnych żon i matek, kobiet sprowadzonych do roli ozdobnika: pięknych, uśmiechniętych i dobrze ubranych, zawsze u boku męża, dbających o szczęście rodzinne. Zmuszonych do życia w świetle reflektorów, wiecznie udających i grających swoje starannie wyreżyserowane role.Lily Koppel trafiła na doskonały materiał- nikt przed nią nie wpadł na pomysł, by przedstawić ten, niezwykle ważny dla amerykańskiego społeczeństwa, moment w historii, z punktu widzenia kobiet, tak mocno przecież w to wszystko zaangażowanych. Nie udało się jednak stworzyć całości emocjonującej czytelnika i oddającej sprawiedliwość żonom astronautów. Monotonna wyliczanka kolejnych postaci pojawiających się na scenie sprawia, że gubią się indywidualne cechy każdej z kobiet, zlewających się na naszych oczach w jedną. Autorka nie oddała także w pełni grozy tamtych dni, wszechobecnej paranoi powodującej, że ludzie budowali schrony przeciwatomowe na swoich podwórkach; nie udało się także oddać przejmującej trwogi kobiet czekających przed odbiornikiem radiowym na szczęśliwe lądowanie męża.,,Żony astronautów" sprawiają wrażenie pobieżnego szkicu pełnego amerykańskiego patosu i kwiecistych opisów sukienek, zamiast stanowić dokument fascynujących czasów i hołd, oddany niezwykłym kobietom.
Matajka plusminus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Jestem bardzo ciekawa tej książki.
joakrz1983 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Zapowiada się dość interesująco.
Regalia Linia koment
Przeczytane:2016-08-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Sprzedam albo wymienię,
anoola Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
magi18 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agasam9 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
rena_cz Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
JoankaH Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów