Opis ksiązki
Kup Teraz

A między nami wspomnienia

Ocena ( 5 osób )
5.6
Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2016-06-02
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380751019
Liczba stron: 440
Dodał/a książkę:elibri

Współczesność miesza się z przeszłością. Zdrada z rozpaczą. Niewinność z pożądaniem. A w tle widmo wojny. Zakazana, wojenna miłość, która nie powinna się zdarzyć.

Ada traci wszystko, co do tej pory było w jej życiu ważne. Trudne okoliczności zmuszają ją do rozstania z ukochanym.  Przez kilka lat żyje jak w letargu.  Pewnego dnia postanawia odwiedzić swoją babcię, Marię, która w zaufaniu opowiada wnuczce swoją historię. Młodość Marii przypadła na okres wojny. To był trudny i bolesny czas. Pomimo okrucieństw wojny kobieta zakochała się do szaleństwa w mężczyźnie, którego nie powinna była pokochać. Czy to uczucie miało szansę przetrwać skoro Franz był Niemcem? Czy można kochać, a zarazem nienawidzić?

Franz dla tego uczucia zaryzykował wszystko.

Maria stara się przekonać wnuczkę, że w życiu liczy się tylko miłość, każda miłość, i to, jaką siłę możemy odnaleźć dzięki bliskości drugiego człowieka.

Rozgrzewająca serca powieść o tym, co jest tak naprawdę ważne. O relacjach międzyludzkich i o uprzedzeniach. O niewypowiedzianych słowach, obawach, stracie i wielkim uczuciu. O tym, że życie nikogo nie oszczędza.

To także historia o tym, że najważniejsze, to móc kogoś kochać. Tak prawdziwie, bez oczekiwań.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"A między nami wspomnienia" to powieść, która porywa i wzrusza. Która przenosi czytelnika w inny świat, właściwie w dwa światy. Dwie kobiety doskonale nakreślone. Dwie historie pięknie opowiedziane. I morze łez... Moje morze... Od chwili gdy przeczytałam o tragedii, która dotknęła Adę łzy płynęły mi przez dobre piętnaście minut... Nie szlochałam, ale nie mogłam przestać. To zdarzenie wciąż na nowo poruszało moje serce i powodowało szybsze jego bicie. Kap... Kap... małe słone krople kapały mi piżamę a cisza nocy odczuwała wraz ze mną ten ból, choć tak naprawdę przecież nie był mój... Z uwagi na to jak wygląda moje życie nie było mi zbyt trudno utożsamiać się z bohaterką... Całkowicie rozumiałam jej uczucia, rozpacz, ból, żal, wyrzuty sumienia... Mimo, że nie przeżyłam tego co ona.

Powieść nieźle mnie poturbowała emocjonalnie. Jest wręcz bombą, która eksploduje parokrotnie w trakcie całej fabuły - zarówno tej z teraźniejszości jak i z przeszłości. To opowieść o wojnie i jej skutkach ubocznych, jakże smutnych i przygnębiających. Ale przede wszystkim to książka o miłości, jej obliczach oraz o stracie przez co polecam ją głównie osobom silnym emocjonalnie, bo potrafi sprawić ból i wycisnąć łzy...

całość recenzji: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/09/gabriela-gargas-miedzy-nami-wspomnienia.html
dzagulka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Na kolejną książkę mojej ulubionej pisarki Gabrieli Gargaś ,,A między nami wspomnienia" czekałam z wielką niecierpliwością i podekscytowaniem. Powieść, która trafiła w moje ręce po warszawskich Targach Książki przeszła moje najśmielsze oczekiwania...
Autorka podarowała nam, czytelnikom, historię cudowną, niesamowicie wciągającą, wzruszającą, przesiąkniętą życiową, pokoleniową mądrością, poruszającą tak ważne dla nas, ludzi tematy, wczesne samotne macierzyństwo, miłość, wojna, samotność, rozpacz, zdrada, wyrzuty sumienia, poczucie winy, strata, rozstanie, i wiele, wiele innych...
Dzięki geniuszowi Autorki i wspaniale przemyślanej kompozycji jest to opowieść, która dzieje się na dwóch płaszczyznach. Współcześnie i w przeszłości a mostem łączącym jedną z drugą są właśnie wspomnienia...
Gabriela Gargaś przedstawia nam postać Ady. Dziewczyny, która traci wszystko co było sensem jej istnienia. Co było najważniejsze na świecie. Nie potrafi pozbierać się po tragedii. Odtrąca od siebie ukochanego człowieka. Obwinia siebie, jego.. Świat?? Przez kolejne lata, żyje jak w bańce mydlanej. Wegetuje. Nic, ani nikt nie przynosi jej ulgi w cierpieniu. Przychodzi dzień, w którym podejmuje rozpaczliwą próbę, wyjazdu nad morze, by tam odnaleźć odrobinę upragnionego spokoju i wytchnienia dla udręczonej bólem duszy.
Azyl odnajduje w domu swojej babci Marii, która podejmując próbę wyrwania wnuczki z letargu, opowiada jej historię swojego życia. Historię trudną, bolesną gdyż młodość Marysi przypadła na okres wojny. Przenosimy się w czasy gdzie górę wzięła miłość, która nigdy nie powinna była się wydarzyć. W czasy, w których działy się rzeczy, które nigdy wydarzyć się nie powinny, a jednak tak ważna dla człowieka była obecność tej drugiej osoby...
Gabriela Gargaś w pasjonujący sposób otwiera przed czytelnikiem wrota kart swojej powieści. Każdą z tych kart okrasiłam sporą dawką łez. Po prostu nie mogłam inaczej. W trakcie lektury dotykamy bowiem emocji, jakie towarzyszą Adzie w zmaganiu się z jej bólem i Marysi w czasie powrotu do przeszłości i przywracaniu w pamięci tych, którzy byli jej bliscy i tak kochani.
Razem z bohaterkami uczymy się jak ważna w życiu jest miłość. Jak ważny jest drugi człowiek. Jak ważną rolę odgrywa w życiu przebaczenie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że życie nikogo nie oszczędza. Ale najważniejsze to zawsze iść do przodu. Nie stawiać roszczeń , oczekiwań. Dawać miłość i brać miłość bo to jest w życiu najważniejsze.
,,Miłość to wszystko, co najlepsze, dlatego skoro jest, to znaczy, że musi trwać." (s.198)
Gabriela Gargaś ,,A między nami wspomnienia"
Nie mogę się doczekać kolejnych książek autorki. Odkąd zapoznałam się z pierwszą jej pozycją, wypatruję kolejnych z coraz większą niecierpliwością.
Polecam!!!
KKS Linia koment
Przeczytane:2016-09-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2016-09-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,WYZWANIE 52 KSIAZKI 2016,
jolantasatko Linia koment
Przeczytane:2016-09-22, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2016,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
leonia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - A między nami wspomnienia Księgarenka przy ulicy Wiśniowej
praca zbiorowa
Okładka - A między nami wspomnienia Francuski piesek
Marta Obuch
Okładka - A między nami wspomnienia Oblivion
Jennifer L. Armentrout
Okładka - A między nami wspomnienia Słodkich snów
Rachel Abbott
Okładka - A między nami wspomnienia Dziecko znikąd
Rachel Abbott
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów