Batman Detective Comics, tom 5, Gothtopia

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2016-01-25
Kategoria: Komiksy
Dodał/a książkę:elibri

"Piąty album serii Batman - Detective Comics zawiera kilka nowszych i starszych przy-gód Batmana, z których najobszerniejsza nosi tytuł Gothtopia. Oto Gotham City, jakiego nie znamy: nie ma w nim żadnych przestępców, ludzie są bezpieczni i zadowoleni, a Cobblepot okazuje się uczciwym i dobrym burmistrzem. Nietoperz i jego sprzymie-rzeńcy nie zwalczają już zła, tylko wraz ze służbami medycznymi i strażakami niosą pomoc ofiarom wypadków. Utopia, jaką stało się miasto ochraniane przez Batmana, kryje jednak pewną mroczną tajemnicę... Skoro wszyscy mieszkańcy są szczęśliwi, czemu dochodzi tu do tak wielu samobójstw? Mroczny Rycerz postanawia wyjaśnić tę zagadkę. Kiedy już odkrywa prawdę, staje się wrogiem publicznym numer jeden. Scenarzysta John Layman (Batman: Eternal, Chew) oraz rysownicy Jason Fabok (Batman) i Aaron Lopresti (Sword of Sorcery) są autorami głównych historii tworzących album, a oprócz nich znajdują się w nim krótkie opowieści tak znanych twórców, jak Scott Snyder, Neal Adams, Brad Meltzer i Bryan Hitch. "