OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Dodał/a książkę:czytam
Nowa powieść autora bestsellerowego SEKRETU GENEZIS

Co łączy szczątki ludzkie z epoki kamiennej, odkrywane we francuskich jaskiniach, z podobnymi znaleziskami z Równiny Dzbanów w dalekim Laosie? Jaki jest związek między tajemniczymi malowidłami naskalnymi sprzed tysięcy lat, a pseudomedycznymi eksperymentami prowadzonymi w laboratoriach Abchazji i Dalekiego Wschodu?

Losy młodej archeolog Julii, fotoreportera Jake'a oraz prawniczki Chemdy splatają się, gdy wszyscy troje zaczynają odkrywać prawdę o upiornych czynach Czerwonych Khmerów z Kambodży i ich chińskich popleczników. Naznaczeni osobistymi tragediami z przeszłości odnajdują w sobie nową siłę, gdy los zmusza ich, by stawili czoło spadkobiercom morderczego reżimu...

Tom Knox zręcznie łączy motywy historyczne i współczesne, czyniąc z Biblii umarłych intrygujący thriller pełen nie tylko wartkiej akcji, ale także ciekawych przemyśleń na temat roli ludzkich uczuć w kształtowaniu współczesnej cywilizacji.

Tom Knox to pseudonim pisarza Seana Thomasa. Urodzony w Anglii, mieszkaniec Londynu, podróżuje po całym świecie, współpracując z wieloma różnymi gazetami i tygodnikami, takimi jak "Times", "Guardian" i "Daily Mail". Pisze także o sztuce, polityce i historii starożytnej. Autor międzynarodowego bestselleru Sekretu genezis (REBIS, 2010) oraz trzymającyegow napięciu thrillera Znamiona Kaina (REBIS, 2011).
Aila92 plusminus Linia koment
Przeczytane:2017-03-26, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2017,
Kolejny tytuł Knoxa, po który sięgnęłam. Pierwze rozdziały były dla mnie bardzo ciężkie, ale po jakimś czasie akcja się rozwinęła. Od tamtej chwili nie umiałam odłożyć książki ani na moment. Koncówka jak zwykle zaskakuje. Co prawda jeden z aspektów finały nie bardzo przypadł mi do gustu, ale szczęśliwie autor zostawił miejsce na własną interpretację.
Eli1605 Linia koment
kapitalny Linia koment
Przeczytane:2016-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
IzaaK Linia koment
lusiast Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,Sensacja/Kryminał,
Okładka - Biblia umarłych  Dysk
Terry Pratchett