Biblia umarłych

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Dodał/a książkę:czytam
Nowa powieść autora bestsellerowego SEKRETU GENEZIS

Co łączy szczątki ludzkie z epoki kamiennej, odkrywane we francuskich jaskiniach, z podobnymi znaleziskami z Równiny Dzbanów w dalekim Laosie? Jaki jest związek między tajemniczymi malowidłami naskalnymi sprzed tysięcy lat, a pseudomedycznymi eksperymentami prowadzonymi w laboratoriach Abchazji i Dalekiego Wschodu?

Losy młodej archeolog Julii, fotoreportera Jake'a oraz prawniczki Chemdy splatają się, gdy wszyscy troje zaczynają odkrywać prawdę o upiornych czynach Czerwonych Khmerów z Kambodży i ich chińskich popleczników. Naznaczeni osobistymi tragediami z przeszłości odnajdują w sobie nową siłę, gdy los zmusza ich, by stawili czoło spadkobiercom morderczego reżimu...

Tom Knox zręcznie łączy motywy historyczne i współczesne, czyniąc z Biblii umarłych intrygujący thriller pełen nie tylko wartkiej akcji, ale także ciekawych przemyśleń na temat roli ludzkich uczuć w kształtowaniu współczesnej cywilizacji.

Tom Knox to pseudonim pisarza Seana Thomasa. Urodzony w Anglii, mieszkaniec Londynu, podróżuje po całym świecie, współpracując z wieloma różnymi gazetami i tygodnikami, takimi jak "Times", "Guardian" i "Daily Mail". Pisze także o sztuce, polityce i historii starożytnej. Autor międzynarodowego bestselleru Sekretu genezis (REBIS, 2010) oraz trzymającyegow napięciu thrillera Znamiona Kaina (REBIS, 2011).
Eli1605 Linia koment
kapitalny Linia koment
Przeczytane:2016-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
IzaaK Linia koment
lusiast Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,Sensacja/Kryminał,
Okładka - Biblia umarłych  Kromka chleba
Dagmara Dworak