OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: Debit
Data wydania: 2015-01-01
ISBN: 978-83-8057-018-4
Dodał/a książkę:katarzynakulawik
Dlaczego oglądanie telewizji, popijanie herbatki i jedzenie słodyczy może się źle skończyć, pokazuje historia pościgu za piernikowym chłopcem o smakowitym imieniu Ciastek. Okazuje się, że unikający aktywności fizycznej i delektujący się jedzeniem bohaterowie nie są w stanie dogonić Ciastka. Udaje się to dopiero lisowi, który bycie w dobrej formie zawdzięcza beztroskim zabawom ruchowym na łące i zdrowemu odżywianiu.

Czy pomoże okrąglutkim staruszkom, ogromnej krowie i ociężałemu koniowi zmienić złe nawyki?
katarzynakulawik plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
W pewnym miasteczku czy raczej wiosce mieszkało starsze, okrąglutkie (aby nie powiedzieć grubiutkie ;-) ) małżeństwo. Nie lubili się ruszać, a ich ulubionym sposobem spędzania czasu był telewizor, kanapa, herbata i pierniczki! Zawsze piekli ciasteczka w kształcie gwiazdek i serduszek, ale pewnego razu starsza pani uformowała pierniczkowego chłopca, którego nazwała Ciastkiem. Niespodziewanie upieczony Ciastek zamiast trafić do brzuchów starszych państwa, najzupełniej w świecie uciekł ;-) Jednak pulchniutka pani i pulchniutki pan nie zamierzali się poddawać i pobiegli za Ciastkiem. Nie było to jednak takie proste, kiedy tusza ciąży, a do tego brak wprawy i kondycji! Na smakowicie wyglądające ciastko połasiła się także pasąca się na łące krowa i rozleniwiony koń, ale i im było bardzo trudno dogonić uciekającego Ciastka. Najbardziej wysportowany okazał się chytry lis, więc czy jemu udało się zjeść Ciastka? ;-) Przeczytajcie koniecznie, a na pewno się tego dowiecie :-)

Książka "Biegnij, Ciastku, biegnij! Jak być w dobrej formie" stworzona przez Steve Smallman’a to współczesna wersja baśni o piernikowym ludziku. Jest to fantastyczna i zabawna opowieść o wartości jaką daje uprawianie sportu i aktywny tryb życia. Historia o Ciastku w dowcipny sposób neguje rozleniwienie i bierny tryb życia oraz niezdrowe odżywianie, szczególnie nadmierne jedzenie słodyczy, a przy tym chwali zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Książka ma mądry, interesujący tekst, jest zrozumiała dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale myślę, że spodoba się i tym w wieku wczesnoszkolnym.

Opowieść o Ciastku została niebywale starannie zilustrowana przez Neil Price. Obrazki są niezwykle barwne, bardzo ładne, zabawne, a przy tym świetnie uzupełniają tekst.

Na końcu opowieści o Ciastku znajdują się pytania dotyczące tekstu oraz różne zadania, które rodzice i nauczycie mogą wykorzystać w zabawie czy zajęciach z dziećmi. Jest to rewelacyjny pomysł, gdyż przepracowany tekst będzie lepiej zapamiętany ;-)

Bardzo serdecznie polecam opowieść "Biegnij, Ciastku, biegnij! Jak być w dobrej formie" :-) www.ksiazkowelove.wordpress.com
Cień jabłoni