Opis ksiązki
Kup Teraz

Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-05-17
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-65156-06-8
Liczba stron: 87
Dodał/a książkę:czytam
Oryginalny James Bond był seksistą i nałogowym palaczem. John Rambo zaś zaczynał jako ofiara wojny w Wietnamie, niesprawiedliwie potraktowana przez władzę. Pierwszego postrzegamy dziś jako wzór szpiega-dżentelmena, a drugiego jako stereotypowego komandosa, zabijającego wrogów z pierwotnym okrzykiem wściekłości. Dlaczego? Michał Rogalski w swoim e-booku „Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo” przygląda się z bliska popularnym filmom i odkrywa, że niosą one więcej treści, niż nam się wydaje.

- W swoim e-booku staram się pokazać analizowane przeze mnie obrazy w kontekście historycznym. Odpowiedzieć na pytanie jak na to, co oglądamy jako widzowie, wpływały czasy, w których powstawały konkretne produkcje. Jak klimat epoki warunkuje naszą wizję przeszłości i przyszłości? – zastanawia się Michał Rogalski, autor e-booka - Odkrywanie tych mniej lub bardziej ukrytych znaczeń pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre filmy wraz ze swymi postaciami zdobyły sobie pozycję kultowych.

Autor skupia się na różnych bohaterach, takich jak D’Artagnan, James Bond, John Rambo, Terminator, Sarah Connor, Marty McFly czy Robin Hood. Bohaterowie popkultury dają nam radość, ale pokazują też czasy, w których ich wymyślano – lęki, nadzieje, stan społeczeństwa i jego potrzeby.

- Mam nadzieję, że mój e-book zwróci uwagę czytelników na pewne wątki występujące w dobrze znanych produkcjach. Że zmusi ich do zastanowienia się, dlaczego niektóre filmy i ich bohaterowie tak bardzo przyciągają naszą uwagę. Przy okazji chcę pokazać, że współczesna popkultura również ma swoją historię, którą warto poznać.

Michał Rogalski to historyk, absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu, autor poczytnych artykułów w portalu Histmag.org. Interesuje się popkulturą, historią nowożytną (szczególnie gender studies i historią wyznań chrześcijańskich), urbanistyką i architekturą. Jest również wokalistą i gitarzystą zespołu 1965.

Tę książkę i inne e-booki można znaleźć ze zniżką w oficjalnym sklepie portalu Histmag.org na stronie: http://histmag.org/sklep/ oraz w dobrych sieciach sprzedaży.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo Futari no Maharaja
Wren Tamaquis
Okładka - Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo Fushigi no Kuni no Miyuki-chan
CLAMP
Okładka - Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo Geshuku Biyori
Mamahara Ellie
Okładka - Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo Giglio
Fusanosuke Inariya
Okładka - Bohaterowie popkultury: od Robin Hooda do Rambo Good Father
Kagaya Uzuki
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów