Okładka książki - Bracia z Vestland

Bracia z Vestland

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2013-09-11
Dodał/a książkę: elibri

Pierwszy tom bestsellerowej  trylogii ,,Złoty wiek", która w samej Szwecji sprzedała się w półmilionowym nakładzie!

Kiedy Lauritz, Oscar i Sverre Lauritzen, trzej bracia z rybackiej rodziny żyjącej w norweskim Vestland, tracą ojca i stryja podczas sztormu, muszą szybko dorosnąć i zacząć zarabiać na utrzymanie swoje i matki. Udają się więc do najbliższego miasta, gdzie mają się wyuczyć zawodu powroźnika.

Przez przypadek zostają jednak odkryte niezwykłe uzdolnienia techniczne. Dzięki życzliwym ludziom pewna organizacja dobroczynna finansuje wykształcenie chłopców, by mogli zostać budowniczymi mostów i linii kolejowych. Po studiach mają powrócić do Norwegii, by wziąć udział w największym projekcie inżynieryjnym w dziejach kraju: budowie linii kolejowej łączącej Oslo i Bergen, która ma przebiegać przez wyjątkowo trudne, górzyste tereny. Plany młodzieńców pokrzyżuje jednak miłość.

Bracia z Vestland to pierwszy tom urzekającej rodzinnej sagi. To opowieść o braterstwie, uczuciach i powołaniu, to wreszcie doskonałe studium człowieczeństwa oraz wierna kronika trudnych, acz fascynujących czasów, często porównywana do Filarów ziemi Kena Folleta.

,,Trzymająca w napięciu, epicka opowieść o losach niezwykłej rodziny".

Tidningen Kulturen (Szwecja)

Kup książkę

Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2016-11-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Literatura szwecka, Mam,
Krzyżowcy. Tom II Rycerz Zakonu Templariuszy
Jan Guillou0
Okładka ksiązki - Krzyżowcy. Tom II Rycerz Zakonu Templariuszy

Drugi tom trylogii o losach szwedzkiego arystokraty - Arna, który w ramach pokuty za niedozwoloną miłość zostaje wysłany na wyprawę krzyżową do Ziemi Świętej...

Krzyżowcy. Tom III Królestwo na końcu drogi
Jan Guillou0
Okładka ksiązki - Krzyżowcy. Tom III Królestwo na końcu drogi

W roku 1192 Arn de Gothia wraca do domu po dwudziestu latach służby jako rycerz templariusz w Ziemi Świętej. Nie wraca jednak sam: są z nim muzułmanie...