Opis ksiązki
Okładka - Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu
Kup Teraz

Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu

Ocena ( 5 osób )
4.8
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788324013197
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:Madaleno
Autorka Sztywniaka i Ducha nie boi się żadnego tematu - tym razem zajęła się seksemMary Roach znów wściubia nos tam, gdzie wszyscy by chcieli zajrzeć, ale się wstydzą. Szeroko otwiera zazwyczaj zamknięte drzwi, za którymi są prowadzone fascynujące badania nad seksem. Gdzie tylko mogła, osobiście pakowała się naukowcom i lekarzom do gabinetów, laboratoriów i na sale operacyjne - raz jako obserwatorka i sprawozdawca, kiedy indziej jako aktywna uczestniczka ich przedsięwzięć. Nie zawahała się odwiedzić fabryki ?zabawek dla dorosłych? ani nawet kochać się z mężem podpięta do ultrasonografu. Dzięki jej niepoprawnemu i pełnemu humoru podejściu do tematu poznamy najskrytsze tajemnice naszej seksualności - dowiemy się, czy kobiety mają wytrysk, jaki wpływ na płodność ma orgazm, czy masturbacja może leczyć i do czego służy ?penis-kamera?.Bzyk przyniesie wiele rozrywki i ciekawych informacji tym czytelnikom, którzy będą mieli odwagę ściągnąć ją z półki w księgarni.Polecamy do wspólnego czytania w łóżku. "Chętnie przeczytałbym historię domów z blachy falistej według Mary Roach, ale Mary Roach o seksie? To prawdziwy dar niebios!?" A.J. Jacobs, autor Roku biblijnego życia. "Pełna życia i humoru pouczająca opowieść o niecnych sprawkach nauki."Kirkus Reviews
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
GosiaK plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Nie pamiętam, kiedy czytanie literatury popularno-naukowej sprawiło mi tyle przyjemności, co książka Mary Roach. Niniejszy tytuł czyta się jak dobra powieść. Autorka rzetelnie podeszła do zadania, opracowując przecież niezwykle delikatny i trudny temat. Mimo, iż obecnie nagość i seks atakuje nas niemal z każdej strony, to jednak nadal rozmowy na ten temat nawet z bliską osobą bywają trudne.
Autorka przedstawia dorobek badan dotyczący życia intymnego ludzi. Rozczarują się ci, którzy sięgną po tę pozycję szukając pikantnych szczegółów aktów seksualnych. Autorka szuka odpowiedzi na pytanie "dlaczego" i "jak" zachodzą pewne mechanizmy. Skupia się na fizjologi człowieka, mechanice naszych ciał. Nie straszne jej takie słowa jak orgazm czy erekcja. Co więcej, nieustraszona Mary nie boi się stać obiektem laboratoryjnym, by w imię nauki zdobyć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. A przy okazji obala stereotypy oraz rozwiewa mity, które od lat nie dają spać, co niektórym po nocach. Uwaga: niektóre opisy stosowanych praktyk mogą być szczególnie bolesne dla panów.
Dodatkowo lekki i zabawny styl za pomocą, których autorka serwuje nam przecież opracowania badan naukowych i eksperymentów, zachęcają do zapoznania się z pozostałym dorobkiem autorki.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Faustyna Linia koment
Przeczytane:2015-08-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,psychologia,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,"Wyzwanie - Pióro i Pazur",52 książki 2013,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów