Opis ksiązki
Kup Teraz

Cienie

Ocena ( 19 osób )
5.1
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-10-07
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788324137596
Liczba stron: 248
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Cienie

Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, kocha zakupy i designerskie ciuchy. I nie ma większych zmartwień poza tym, że zdarza jej się przekroczyć wyznaczony przez rodziców limit na karcie kredytowej. Do czasu…

Pewnego dnia w jej liceum zjawia się dwóch nowych chłopców.

Tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes.

Obaj są fantastyczni, a wybór trudny. Zwłaszcza kiedy Eve odkryje, że nieprzypadkowo przybyli do miasta, w którym nagle zaczyna roić się od demonów … 

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Wiedźma z Demondene

Istnieje legenda, według której naczelny demon zjawia się na ziemi raz na sto lat, przybierając ludzką postać. Przybywa ze swymi sługami, aby żywić się duszami mieszkańców miasteczka, które nazwane zostało Demondene. Wraz z naczelnym demonem nadchodzi szaleństwo, gdyż ludzie pozbawieni duszy popadają w obłęd. Utrata duszy jest bowiem jednoznaczna z utratą rozumu.Sto lat temu nazwa Demondene została zmieniona i obecnie brzmi Deepdene. W tym liczącym dwa tysiące czterech mieszkańców mieście, w którym większość należy do kategorii sławnych i bogatych, zaczynają dziać się dziwne, nie

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wiolamp plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Przyjemna opowieść o złych mocach, z którymi musi sobie poradzić młoda dziewczyna Eva. Czyta się szybko, wciąga, a momentami nawet rozbawia. Autorka podchodzi z przymrużeniem oka do niebezpieczeństwa, które czai się na mieszkańców miasta. Dialogi wprawiają w dobry nastrój poprzez swoja absurdalność. Luke, Jess i Eva pomimo naprawdę chwil grozy potrafią z tego żartować co sprawia, że opowiadanie należy do przyjemnych i rozluźniających. Najbardziej rozbawiało mnie to, że cokolwiek by się nie działo dla dziewczyn najważniejszy był dobry wygląd. Moim zdaniem autorka świetnie i zabawnie przedstawiła to, że nastolatkowie najbardziej dbają o wygląd cokolwiek by się nie działo wkoło. Nie jest to literatura górnolotna, ale każdy kto chce miło spędzić wieczór z książką zatraci się czytając ją.
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-01-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka/Fantasy/SF,Mam,
Eve Evergold jest "zwykłą" do czasu nastolatką. Mieszka w pięknej rezydencji w Hamptons, jest ładna, popularna a ponadto ma Jess, która jest jej przyjaciółką od niepamiętnych czasów. Obie dziewczyny kochają zakupy, designerskie ciuchy, a ich jedynymi zmartwieniami są limity na kartach kredytowych ich rodziców.
Wszystko się zmienia, gdy w liceum, do którego uczęszczają zarówno Eve jak i Jess pojawia się dwóch chłopców i o ile jeden (Luke) jest tym normalniejszym o tyle Mal okazuje się nie tym, za którego do końca się podawał.
Wtedy to, okazuje się, że Eve posiada moce, które pomogą jej w walce z największym złem tego świata..

Dla osób, które chcą zaznać innego świata niż świat wampirów.
Chociaż jak dla mnie książka jest zdecydowanie za krótka.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-30, Ocena: 2, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - fantastyka,
Bohaterką książki jest Eve Evergold, Dziewczyna kocha zakupy, interesuje ją oda i kosmetyki. Pewnego dnia w jej szkole pojawiają się dwaj nowi chłopcy - Mal i Luke. Pierwszy, jest tajemniczy i tym intryguje Evę. Luke natomiast zmienia dziewczyny jak rękawiczki i uważany jest za typowego flirciarza. Jednak ich przybycie nie jest przypadkowe, bo w mieście pojawiają się demony.

Ostatnio ciągnie mnie do takich książek, ale coraz częściej przekonuję się, że nie są one warte polecenia. Jak było w tym przypadku?

Bohaterki, czyli Eve i Jess są typowymi nastolatkami. Kochają ciuchy, kosmetyki, mają obsesję na punkcie włosów, martwią się tylko tym, że na ich karcie przekroczono limit. Pierwsza myśl jaka pojawiła się w mojej głowie to, że są puste. I na tym zostałam. Bohaterki ciągle mówią o jednym i tym samym, czyli o zakupach itp. Było to dla mnie bardzo irytujące, bo chciałam się skupić na akcji, a tu ciągle takie przerywniki.

Natomiast chłopcy też tacy jak w większości książek. Jeden małomówny i tajemniczy, a drugi zmienia dziewczyny jak rękawiczki. Nic nowego jak dla mnie. Ale oni w porównaniu do dziewczyn przynajmniej byli ciekawi. Moją sympatię szybko zdobył Mal.

Co do samej akcji, to bez rewelacji. Często, gdy książka przyśpieszała to pojawiały się przerywniki. Ogólnie jest bardzo przewidywalnie, chociaż kilka zaskakujących momentów było, ale to jednak za mało. Książka naciągana i sztuczna. Nie polecam!
Juliette plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-14, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,Przeczytane,
Zawiodłam się tą książką. Bohaterką jest naiwna, "nadziana" Eve. Razem ze swoją przyjaciółką potrafią godzinami rozmawiać o modzie, ubraniach i makijażu. Sama historia przewidywalna i naiwna. Dziewczyna oczywiście waha się między dwoma przystojnymi chłopakami. Najbardziej zaskoczyło mnie jednak to, że gdy dowiedziała się o swoich zdolnościach przyjęła to jak najnormalniejszą rzecz na świecie. Poza tym rozśmieszyło mnie także, że bohaterowie w ocenie sytuacji posługiwali się wiadomościami z programu na Disney Channel. (?!) Oprócz tego tłumaczenie było okropne - sformułowania przetłumaczone dosłownie choć w języku polskim się tak nie mówi i (!) częste używanie słowa "chłopacy". Jestem bardzo na nie.
Autorka powiedziała podobno, że na co dzień od polowania na demony woli zakupy. Ze swojej strony radzę jej więc odpuścić sobie pisanie i powrót do zakupów. Zdecydowanie nie polecam!
al-ks plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Jedna z ciekawszych książek jakie czytałam. Akcja się rozwija. POLECAM !
mangaanime plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-04-06, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 26 książek 2013 rok,
Uważam że ta książka jest najlepsza z wszystkich jej części. Cienie zapoczątkowało nadejście innych tomów ,,polowanie'' , ,,gorączka'' i ,,zdradzona".
Wszystkie części przeczytałąm ale ostatniej nie dawałam rady , ponieważ już sam początek był okropny.
Polecam osobom które nie boją się demonów ponieważ w tej książce one występują.
Książka ta opowiada o pewnej dziewczynie Eve.
Eve jest ładna, popularna, mieszka we wspaniałej rezydencji w Hamptons, uwielbia chodzić na zakupy ze swoją najlepszą przyjaciółką.
Dziewczyna wiedzie normalne życie do momentu pojawienia się nowych chłopców . Luke, który rzadko bywa w stałych związkach, od razu wpada jej w oko. Tajemniczy, małomówny Mal działa na nią jak magnes , lecz powinna na niego uważać gdyż nie wie co kryje jego osoba. Pozory często mylą.
W mieście zaczyna mówić się o demonach a kilka koleżanek Eve trawia do szpitali psychiatrycznych , podczas tego wszystkiego okazuje się że eve ma moc do pokonywania demonów i tylko ona jedyna może uratować miasto.
Książka jest dla nastolatków a także dorosłych . bardzo szybko się czyta dlatego żę jest bardzo ciekawa.
Nie radze czytać w nocy ;)
Daris12345 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
super książka !
Alis17 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Już sam opis tej książki urzeka. Na pierwszy rzut oka książka ta przypomina ostatnio bardzo popularny i lubiany serial pt. " Pamiętniki Wampirów ".
Na początku wszystko jest normalne, Eve wiedzie normalne i spokojne życie, życie zwykłej nastolatki, jednak do czasu...

Książka dostarcza czytelnikowi wielu wrażeń, jest urzekającym romansem, który na pewno spodoba się wielu z nas.

Książka jest bardzo wciągająca, na pewno nikt nie pożałuje, że ją przeczytał.
cyrysia plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Choć jest wiele książek o tematyce paranormalnej, jednak Cienie warte są przeczytania. Każdy kto lubi demony, czarownice i otaczającą aurę miłości w blasku mroku, z pewnością sie nie zawiedzie sięgając po tę książkę.
angela1914 plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Tajemniczość i mrok. Zapierający dech w piersiach niezwykły romans. Demony na "ostro". Oryginalność i smak adrenaliny. Wybuchowa mieszanka wyborów. To jest właśnie to!
Tula plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 4, Na półkach:
Ostatnio wiele jest książek o podobnej tematyce i stwierdzam, że mam do nich niezrozumiałą słabość.
mskm13 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Tajemnice, dziwne moce, trudne wybory - książka godna przeczytania dla każdego fana lubiącego tajemnice i ich rozwikłania...
AnnaJo plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Ciekawa powieść o potomkini sławnej czarownicy ;)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
anita0201 Linia koment
Przeczytane:2016-09-14, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
justysiadp Linia koment
Przeczytane:2016-03-04, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
alisonek Linia koment
Przeczytane:2015-01-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Moje <3,
Mariita Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
werka875 Linia koment
Przeczytane:2014-06-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Gracenta Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Malgorzata88 Linia koment
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem, Mam,52 książki 2013,Amy Meredith - Dotyk ciemności,
break
Okładka - Cienie Mój obrońca
Jodi Ellen Malpas
Okładka - Cienie Dziewczyna w ciemności
PAUW MARION
Okładka - Cienie Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Cienie Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Cienie Sacrifice
Sharon Bolton
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów