Opis ksiązki
Kup Teraz

Czas wojny

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Vocatio
Data wydania: 2011-11-24
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7492-180-0
Liczba stron: 324
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Czas wojny
Czas wojny to porywająca powieść osnuta wokół dziejów biblijnego króla Dawida i jego żołnierzy. Autor wiernie przedstawia historię wojen żydowskich, lecz ukazuje ją w zupełnie niestandardowy i zaskakujący sposób. Dzięki temu wzbudza ona wielkie zainteresowanie także u współczesnego czytelnika. Ta fascynująca opowieść ukazuje bez żadnych upiększeń krwawą walkę na śmierć i życie, wprowadza w trudy obozowego życia oraz twardą, męską przyjaźń.

Bohaterscy wojownicy Dawida wsławili się nie tylko heroicznymi, wręcz szaleńczymi czynami, stając w obronie tego, co słuszne, lecz także swą bezgraniczną lojalnością, trwając przy swym dowódcy, nawet za cenę życia. Nakreślony przez Autora, z wielkim rozmachem, obraz życia Dawida ukazuje nam, że w istocie było ono nieustanną walką w takiej czy innej formie. Choć wizerunek grającego na cytrze i pilnującego owiec pasterza mocno tkwi w naszej świadomości, to prawdziwy charakter króla Dawida można poznać dopiero śledząc lata jego wojennych zmagań. Nie jest to postać bez skazy. Przecież nie kto inny, lecz on sam podstępnie wysłał na śmierć swego najlepszego żołnierza tylko po to, by zatuszować romans, jaki miał z jego żoną.

Barwny, współczesny język, plastyczne opisy scen walki, pełnowymiarowe postaci – wszystko to sprawia, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, tak, iż nie można się od niej oderwać.
Recenzja
zuzankawes Linia koment
Przeczytane:2012-07-15, Na półkach: Przeczytałem,

Daj mi swą tarczę w dniu bitwy

 

Sugerując się słowami Cliffa Grahama, jego powieść Czas wojny nie powinna trafić w moje ręce. Powód? Autor podkreśla, że jego książka stworzona została z myślą o facetach. Tak sugeruje on, tak sugeruje również Wydawnictwo Vocatio. Cóż, trudno. Na kilka godzin postanowiłam zostać mężczyzną. Opłaciło się.

 

Czas wojny to beletrystyka oparta na Biblii

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
joakrz1983 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Świetne przeczytałam. Polecam innym :)
Uleczkaa38 plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,26 książek 2013,
"Czas wojny" to powieść wojenno-przygodowa, oparta na przekazie biblijnym, dotyczącym walki króla Dawida o zjednoczenia plemion Izraela. Stworzenie powieści wojennej w oparciu o przekaz biblijny jest z pewnością zadaniem tyleż ambitnym co i karkołomnym. Niemniej owa sztuka Cliffowi Grahamowi się w pełni powiodła.

Książka jest pisana językiem współczesnym, znacznie ułatwiającym odbiór czytelnikowi. Zawiera wszystkie te elementy, jakie poiwesc przygodowa winna zawierać. I tak oto mamy głównego bohatera - Benai, jednego z żołnierzy armii Dawida, który jest silny, odważny, prawy i niezwykle skuteczny w walce. Mamy barwne opisy scen bitew, szpiegów, zdradę, ludzką rozpacz i..głęboka wiarę w Boga.

Książkę czyta się naprawdę bardzo przyjemnie i lekko, jak na dobra powieść historyczną przystało.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów