Opis ksiązki
Kup Teraz

Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2015-09-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7516-921-8
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę:jeke5

Bohaterowie tej książki – chłopiec i jego anioł – spotykają się wieczorami, by rozmawiać o tym, co wydarzyło się w ciągu dnia. W ich rozmowach pojawiają się tematy ciekawe i bardzo ważne, takie jak szacunek dla jedzenia, prawdomówność, miłość, ale też modlitwa, eucharystia, spowiedź, a nawet śmierć. Czasem przyjaciele zmieniają się we wróble lub nietoperze i wyruszają w podróż. Są wówczas świadkami niezwykłych wydarzeń biblijnych: rozmnożenia chleba, uzdrowienia trędowatych czy Ostatniej Wieczerzy. Ta książka przeznaczona jest wszystkich dzieci, które chcą poznawać Boga i chrześcijaństwo, używając swojej wiedzy, rozumu i wyobraźni; zwłaszcza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz dla ich rodziców, opiekunów i katechetów, którzy im w tym towarzyszą. Pomoże ona rozpocząć szczerą rozmowę o sprawach wiary i moralności. Zachęci do przemyślanej lektury Pisma Świętego. Informacja o autorce:Lucyna Kwiatkowska jest grafikiem, wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (kierownikiem pracowni Grafiki Informacyjnej). Współpracuje z kilkoma wydawnictwami, dla których projektuje okładki. Zilustrowała też kilka książek dla dzieci, m.in. Przygody Sindbada Żeglarza i Klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana, Baśnie dla Antosia Moniki Rakusy, Taję z Jaśminowej Adriany Szymańskiej i książkę Nagle w głębi lasu Amosa Oza. Jest mamą trójki dorosłych już dzieci . Uważa, że wychowywanie dzieci jest interesujące. Rekomendacja:Dwadzieścia dwie przygody chłopca i jego anioła. To mądra i ciekawa książka dla dzieci i rodziców. Bp Damian Bryl

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
jeke5 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Lucyna Kwiatkowska, która jest wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i grafikiem napisała po konsultacji z osobami znającymi treści katechizmowe książkę pt.,,Czasami przychodzi do mnie anioł...Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej". Autorka pisząc książkę korzystała z własnych doświadczeń, gdyż jest mamą trójki dorosłych już dzieci, a także z tego, co zapamiętała z własnego dzieciństwa.

Książka jest pewnym uzupełnieniem dla treści katechizmowych poznawanych na lekcjach religii i za pomocą wiedzy, myślenia oraz wyobraźni zachęca dzieci do rozumowego przyswajania nowych treści. Ma formę dialogu chłopca z aniołem. Spotykają się wieczorem i rozmawiają o tym co wydarzyło się w ciągu dnia. Tematy dotyczą m.in. niezjedzonego śniadania w szkole i poszanowania jedzenia, pokonywania codziennych trudności, chodzenia do kościoła, dziesięciu przykazań, kłamstwa i prawdy, miłości, dziękowania za dobre rzeczy w życiu, Świętej Rodziny, biblijnych opowieści, modlitwy, śmierci, zmartwychwstania, Wielkiego Postu, spowiedzi, przygotowań do dnia I Komunii.
Czasem chłopiec wraz ze swoim aniołem zamieniają się w latające stworzenia i wyruszają w podróż do przeszłości. Z góry oglądają jak Jezus uzdrawia trędowatych, obmywa nogi uczniom, spotyka się z dziećmi oraz patrzą na wydarzenia z Ostatniej Wieczerzy.

Książka jest bardzo starannie i ładnie wydana. Pytania dziecka zaznaczone są kolorem pomarańczowym, a odpowiedzi anioła niebieskim. Do tego są odpowiednie ilustracje. Na końcu każdej rozmowy podane jest adekwatne źródło do Biblii, aby rodzic mógł przeczytać oryginał.

Myślę, że książka ,,Czasami przychodzi do mnie anioł..." może być przeznaczona nie tylko dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, ale dla wszystkich, które chcą poznawać Boga.
Można ją wykorzystać do szczerej rozmowy z dzieckiem o właściwym zachowaniu chrześcijanina, a także zachęcić do czytania Pisma Świętego.
Więcej na: http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej Bogu się mówi - TAK
ks. Jan Twardowski
Okładka - Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej Ziemia utracona
Matteo Spicuglia
Okładka - Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej Frunze w meczecie
Cezary Kościelniak
Okładka - Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej Królowa Saby
Tosca Lee
Okładka - Czasami przychodzi do mnie anioł... Poczytaj z rodzicami i przygotuj się do I Komunii Świętej Bajkomat i jego bajki plasterki na dziecięce rozterki
Joanna Winiecka-Nowak
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów