Opis ksiązki
Kup Teraz

Czy ten rudy kot to pies?

Ocena ( 20 osób )
5.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2009-03-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7648-081-7
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę:jusia
Recenzja - Czy ten rudy kot to pies?
Romans z szefem, ucieczka i... mroczna tajemnica!

Niespełna trzydziestoletnia Ulka wikła się w romans z szefem. Gdy dowiaduje się o tym jego żona, wybucha skandal. Zwolniona z pracy dziewczyna ucieka z miasta. Przez przypadek trafia do wioski pod Wrocławiem, gdzie omyłkowo zostaje wzięta za poszukiwaną kryminalistkę. Jakby miała mało kłopotów, trafia do domu człowieka podejrzanego o ukrywanie zwłok w ogrodzie…

„Czy ten rudy kot to pies?” – wciągająca kontynuacja perypetii Ulki i Beaty z „Martwego Jeziora” to książka pełna nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, które prowadzą do zaskakującego finału!
Recenzja
kaariokaa Linia koment
Przeczytane:2013-03-06, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,

Czy ten rudy kot to pies? to opowieść o dalszych losach Ulki i Beaty, bohaterek wcześniejszej powieści Olgi Rudnickiej - Martwe jezioro. Główną rolę odgrywa tu Ulka, która narobiła sobie wielu kłopotów, wdając się w romans z szefem. W efekcie straciła dobrą opinię, pracę i możliwości zrobienia kariery w mieście, gdzie branżowe plotki rozprzestrzeniają się błyskawicznie

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
vaapu plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, 52 książki 2016,
Jest w tej prostej i dość krótkiej historii coś, co nie pozwala się od niej oderwać, jakieś nieokreślone ciepło okraszone humorem. W zasadzie nic tu nie trzyma się kupy (rozwiązanie całej "zagadki" jest wręcz absurdalne), a jednak kupiłam całą tę historię. Dopisuję Rudnicką do mojej tajnej listy autorów godnych uwagi.
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,
Bardzo lubię książki Olgi Rudnickiej, a to za sprawą niewymuszonego i na dobrym poziomie humoru, często nawet czarnego, zabawnych sytuacji, z czasem nieprawdopodobnych, ale nie udziwnionych zbiegów okoliczności oraz połączenia gatunkowego. Ten recenzowany teraz tytuł przeczytałam dwa razy, tym razem także dobrze bawiąc się przy lekturze. Zarówno mamy tutaj wątek romansowy, przygodowy, perypetie rodzinne i zawodowe.

Beata przez znajomą agencję detektywistyczną poszukuje swoich biologicznych rodziców, ale wygląda to na sprawę przegraną- z powodu upływu czasu i braku informacji. Natomiast jej przyjaciółka (a zarazem przyszła szwagierka) Ula przez romans z żonatym szefem straciła pracę. Aby zmienić otoczenie wybiera się na wycieczkę do Irlandii, jednak poprzez zabawne okoliczności ląduje we wsi polskiej, Wielkowie.

,,Z Wielkowa do Irlandii daleka droga. I z pewnością można przebyć ją inaczej."

Ula po konfrontacji ze stróżem prawa, za pomocą kobiecych sztuczek, zadomawia się u pewnych braci. Znajdzie nową przyjaciółkę, odkryje kilka tajemnic rodzinnych, pobawi się w szpiega, uratuje kilka zwierząt i... co tu kryć: dużo się dzieje, nie sposób się nudzić. Ale także pod tą zabawną otoczką można wyczuć trochę poważniejsze treści: o empatii, przyjaźni, zaufaniu do drugiej osoby.

,,Czy ten rudy kot to pies" to lekka, zabawna komedia romantyczno- przygodowa, ze szczęśliwym zakończeniem, idealna na relaks.
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2016,humor,obyczaj,
Książka ta do swojej pierwszej części to raczej jest obyczaj niż kryminał, choć w humorze jej nie ustępuje. Beata zleca detektywowi kim byli jej zaginieni rodzice. Ulka po kolejnej wpadce - ze swoim pracodawcą - ucieka do Irlandii. Niestety zbieg okoliczności sprawia, że trafia do Wielkowa pod Wrocławiem, gdzie spotyka ją jeszcze więcej dziwnych sytuacji. Przy okazji wpada na trop rodziców jej przyjaciółki i po części na własna rękę, a po części z Przemkiem (detektywem) sprawdzić ten ślad.
millawia plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Kontynuacja ,,Martwego jeziora" - ,,Czy ten rudy pies to kot?" - to przezabawna komedia kryminalna stanowiąca wspaniałe remedium na poprawę nastroju. Pisarka po raz kolejny zachwyciła mnie swoim poczuciem humoru - wspaniałymi, napęczniałymi dowcipem dialogami i scenami.

,,Czy ten rudy pies to kot" jest historią skupiającą się na losach Uli - najlepszej przyjaciółki Beaty, której perypetie śledził czytelnik w ,,Martwym jeziorze". Postrzelona i mocno nierozsądna bohaterka wdaje się w romans z żonatym szefem i traci pracę. Upokorzona Ula, która chyba jako jedyna nie wiedziała, że obiekt jej uczuć ma już drugą połówkę, podejmuje spontaniczną decyzję o wyjeździe. Na skutek splotu pechowych okolicznościach kobieta trafia do podwrocławskiej wsi, gdzie przez miejscowego stróża prawa zostaje uznana za oszustkę matrymonialną. Tożsamość Nowackiej ostatecznie się wyjaśnia, a nadgorliwy posterunkowy, który popełnił błąd proponuje niesłusznie oskarżonej Ulce nocleg.

Mariusz Juszczak nawet nie podejrzewa, że już wkrótce on i jego brat staną się mimowolnymi gospodarzami Uli, która postanowi pozostać w Wielkowie. Kobieta przewróci spokojne życie Juszczaków do góry nogami, jej pojawienie się wstrząśnie monotonnym życiem mieszkańców Wielkowa i dostarczy im niemałej rozrywki.

,,Czy ten rudy kot to pies?" jest lekką i zabawną powieścią, którą czyta się niezwykle szybko. Wydarzeniami przedstawionymi w powieści rządzą co prawda nierealne zbiegi okoliczności, ale fakt ten w żadnym wypadku mnie nie irytował. Olga Rudnicka położyła nacisk na komedię, wątki kryminalne dotyczące pochodzenia Beaty zostały zepchnięte na drugi plan i dla mnie stanowiły niejako dodatek do przezabawnej historii o kolejnych wybrykach Ulki.

Jeżeli poszukacie kipiącej humorem, lekkiej lektury śmiało sięgajcie po prozę Olgi Rudnickiej. Mnie lektura jej powieści dostarczyła mnóstwa pozytywnych emocji.
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Książki na długi wieczór,
Tym razem na pierwszy plan wysuwa się Ulka - nieco naiwna, roztrzepana, ściągająca na siebie i innych kłopoty, ale jak zwykle urocza, o gołębim sercu i - kiedy trzeba - bardzo operatywna. Choć zagadka kryminalna nieco łatwiejsza do rozwiązania niż w pierwszym tomie, to i tak spędziłam miło czas przy lekturze.
atena plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Już w ubiegłym roku po przeczytaniu "Diabli nadali" postanowiłam przeczytać inne pozycje Olgi Rudnickiej. Ponieważ w najbliższej mi bibliotece znalazłam - rudego kota czy psa - zaczęłam czytać (mimo, że to kontynuacja). Tylko postrzelonej Uli mogło się przytrafić, że zamiast do Irlandii trafiła, gdzieś pod Wrocław. A jak mówi przysłowie"Głupi ma zawsze szczęście" to i udało jej się rozwikłać do końca sprawę Beaty. Polecam
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
"Czy ten rudy kot to pies?" to kontynuacja "Martwego jeziora", o którym pisałam w poprzednim poście. Z przyjemnością zabrałam się do czytania, tym bardziej, że polubiłam bohaterów.

Tym razem główną bohaterką jest Ula Nowacka. Po wyrzuceniu z pracy za romans z szefem, dziewczyna postanawia wyjechać na jakiś czas do Irlandii. Jednak przez przypadek trafia do maleńkiej wioski pod Wrocławiem. Tam zostaje wzięta za inną osobę i zaczynają się kłopoty.

"Czy ten rudy kot to pies?" to zdecydowanie lepsza część od poprzedniej. Nie brakuje tu humoru i ciekawych sytuacji, a Ulka jest fantastyczną postacią. Oj, można się przy niej uśmiać. Jest sprytną, pomysłową kobietą, ale też trochę niezdarną. Cieszę się, że to ona przeważa w tym tomie, bo Beata jest bardziej poważna i nie tak interesująca jak jej przyjaciółka.

Oczywiście zachęcam do sięgnięcia po część pierwszą, bo w tej autorka do niej nawiązuje i jest to kontynuacja. Bez poprzedniego tomu możecie nie zrozumieć, o co chodzi. "Czy ten rudy kot to pies?" to lekka książka obyczajowa z niezbyt rozbudowanym wątkiem kryminalnym. Czyta się ja bardzo szybko i przyjemnie, miło spędziłam z nią czas, ale w dalszym ciągu twierdzę, że autorka ma lepsze książki. Tutaj historia jest lekko przewidywalna i miejscami naciągana, ale mimo to wciąga niesamowicie. Dużym atutem jest humor. Ja często wybuchałam śmiechem.

kingaczyta.blogspot.com
burlesque90 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Książkę szybko się czyta. Jest z gatunku - to niemożliwe. Bardziej przypadła mi do gustu pierwsza część ("Martwe jezioro").
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
be_ha Linia koment
Przeczytane:2016-08-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku,Mam,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mapi Linia koment
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
KKS Linia koment
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2012,
ewia101 Linia koment
Przeczytane:2015-04-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
babet Linia koment
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Lusia1987 Linia koment
Przeczytane:2014-11-22, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Mysza_99 Linia koment
Przeczytane:2014-08-12, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
annna84 Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Ulubione,
kiki94kms Linia koment
Przeczytane:2013-12-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
nasturia Linia koment
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
jurata Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów