Diupa

Data wydania: 2009-04-20
ISBN: 83-237-8873-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Diupa
Nieśmiały i zagubiony Wiktor poznaje szaloną i pełną energii Damrokę. Z kolei Wika plącze swoje życie tak, ze nie umie juz rozpoznać miłosci, przyjaźni i dobra. autorka pokazuje nam pół roku z życia rodzeństwa i ich najbliższych, nawet babci, jak dotąd panny na wydaniu.
Recenzja
sylka1993 Linia koment
Na półkach:

Książkę pt. "Diupa" napisała Ewa Nowak, pedagog-terapeuta, autorka wielu opowiadań zamieszczanych w młodzieżowych pismach.Dotychczas w tej serii ukazało się jeszcze pięć powieści:"Wszystko, tylko nie mięta""Krzywe 10""Legenda w chodakach""Drugi""Michał Jakiśtam"Wiktor jest załamany, gdyż wyrzucono go z drużyny akrobatów sportowych. Sięga po piwo... jednak nie daje złego przykładu młodym czytelnikom, ponieważ dalej czytamy: "Piwo było obrzydliwe. Sam nie wiedział, czy bardziej przypomina mu sfermentowaną nalewkę domowej roboty, jaką kiedyś ura

AMAF12 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,wyzwanie książki dla młodzieży 2016,
Wiktor poznaje nieśmiałą ale spontaniczną Damroke.Jego siostra Wiktoria sądzi ,że imię Damroka jest bardzo dziwne.Do tego wszystkiego przylatuje papuga która cały czas mówi diupa przez co została tak nazwana przez rodzinę Wiktora która z wahaniem postanowiła zaopiekować się tą papugą.Mama Wiktora oraz jego siostry ma siostrę bliźniaczkę,która jest w ciąży i ma siedmioletniego synka Krzysia ,który jest bardzo śmieszny.Książka bardzo mi się podobała.
Ryuzaki plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Niezwykle sympatyczna i pozytywna książka.
EvilAngel16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
"Diupa" to jest coś!
Poprzednia część nie przypadła mi do gustu, za to ta naprawdę mi się spodobała. Akcja toczyła się odpowiednio szybko. Niekiedy zdarzały się sytuacje, których zupełnie się nie spodziewałam. Im dłużej czytałam, tym bardziej byłam zaskakiwana, co mi niezwykle odpowiadało. Bohaterowie mieli poczucie humoru, nie zachowywali się sztucznie.
Tym razem z łatwością można było domyślić się, co autorka chciała czytelnikom przekazać. Książka miała więc sens. Była napisana łatwym językiem, idealnym dla młodzieży. "Diupę" czytało się łatwo, szybko i przyjemnie. Posunę się nawet do napisania, że wciągała ona czytelnika.
Podsumowując, ta książka Ewy Nowak bardzo mi się podobała. Zachęcam do lektury!
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,
Ciekawa książka dla nieco młodszej młodzieży. Jedna papuga a tyle losów ludzkich może zmienić.
karla1214 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
"Diupa" to moje pierwsze spotkanie z Ewą Nowak, które napewno zaowocuje dalszą znajomością. Po książkę sięgnęłam dzięki orginalnemu dosyć tytułowi (nietrudno się domyślić, jak go za pierwszym razem przeczytałam). Zazwyczaj nie czytam jednak tego typu książek, co przyznaję otwarcie, ponieważ dotychczas zawsze mnie nudziły. Diupa stanowi jednak wyjątek.
Historia papugi i "idealnej rodziny" nie jest może najambitniejszą historią, jaką ostatnio przeczytałam, jednak niewątpliwie ma w sobie pewien urok. Książka jest po prostu miła, zdecydowanie dobra dla odprężenia swojej zmęczonej duszy.
Jedna tylko rzecz rzucała mi się tu bardzo w oczy. Wszystkie rozmowy miedzy "idealną rodzinką" były dziwnie nienaturalne. Autorka na siłę chciała stworzyć luźną atmosferę w książce, wyszło jednak całkiem odwrotnie, bo szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałam, żeby ludzie mówili do siebie w taki dziwny sposób.
Jednak polskich pisarzy trzeba wspierać, więc napewno przy okazji sięgnę jeszcze po jakąś książkę pani Ewy.
Anytsuj plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Uwielbiam tę książkę. Jest bardzo ciepła, a bohaterowie sympatyczni. Świetna!
22200116Zp Linia koment
Przeczytane:2016-12-06, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,gimnazjum,