Dlaczego tak nam trudno żyć

Wydawnictwo: Jacek Santorski
Data wydania: 2006
Kategoria: Psychologia
ISBN: 83-60207-63-1
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Dlaczego tak nam trudno żyć
Problemy psychiczne człowieka związane są przede wszystkim z systemem mechanizmów obronnych. Presja społeczna sprawia, że każdy jeszcze w dzieciństwie tworzy indywidualne "obwarowania" służące emocjonalnemu przetrwaniu. Mechanizmy te w późniejszym okresie życia przestają być potrzebne - ostatecznie izolują nas i niszczą indywidualność. Sprawiają, że jako dorośli działamy mechanicznie, odcięci od umiejętności kochania i współczucia. Książka uświadamia nam, że powinniśmy spróbować życia bez zbytecznej "autoochrony", bez kłamstwa i deformacji. Żyjąc w sposób otwarty, doświadczymy większego bólu, ale i większej radości istnienia - będziemy zdolni do szczerego wyrażania siebie.
Recenzja
kalina Linia koment
Na półkach:

Dlaczego tak wiele osób jest znerwicowanych? Czemu tak często czujemy się nieszczęśliwi? Co nam każe całe lata trwać w nieudanych związkach? Dlaczego tak łatwo wpadamy w nałogi? Skąd się bierze prawdziwe oblężenie gabinetów psychoterapeutycznych? Autorzy starają się odpowiedzieć na to pytanie wykorzystując swoje doświadczenia właśnie z pracy psychoterapeutycznej z pacjentami. Stawiają hipotezę, że wszystkiemu winne są mechanizmy obronne. Powstały one już w dzieciństwie na skutek presji społecznej oraz błędów popełnianych przez rodzic&oac

iwona-w Linia koment
Okładka - Dlaczego tak nam trudno żyć Dekalog - scenariusze filmowe