Opis ksiązki
Kup Teraz

Domek z piernika

Ocena ( 4 osoby )
4.8
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012-05-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375107838
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Domek z piernika
Domek z piernika to pierwsza część cyklu o Hammarby, nowej serii kryminałów, pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Pod koniec książki czytelnik pragnie tylko jednego: żeby ta opowieść się nie kończyła. I tak właśnie się dzieje.

Sztokholm. Listopadowy poniedziałek. Zmierzcha, pada śnieg. Mężczyzna siedzi wygodnie w wagonie metra. Zastanawia się, czy widać po nim, że jest szczęśliwy. Czy komuś to przeszkadza?

W środkowej Szwecji w krótkim czasie dochodzi do kilku bestialskich zabójstw. Kiedy inspektor Conny Sjoberg z policji w Hammarby zaczyna podejrzewać, że mogą być ze sobą powiązane, czuje, jak przenika go lodowate zimno. Gdzieś tam czai się człowiek, którym kierują bardzo osobiste motywy i który nie cofnie się przed niczym.

Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 roku w Katrineholm i tam dorastała. Obecnie wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Sztokholmie. Jest matematykiem, pracowała jako konsultantka IT. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki i grać w golfa. Domek z piernika to jej debiut w roli autorki powieści kryminalnych.

"Pasjonująca, świetnie napisana książka. I choć może się to wydać dziwne - przyjemna. Ciekawe, jak dalej potoczy się ta zajmująca opowieść o Connym Sjobergu i kilku policjantach z jego posterunku".

"Dala-Demokraten"
Recenzja
figlarna24 Linia koment
Przeczytane:2012-08-22, Na półkach: Przeczytałem,

Kiedy myślimy o autorach skandynawskich kryminałów, zwykle jednym tchem wymieniamy kilka nazwisk, które zna niemal każdy miłośnik literatury. Tymczasem gatunek ten nie ogranicza się do pisarstwa Henninga Mankela czy Stiega Larssona. Nie zajmują się nim również wyłącznie mężczyźni. Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 r. w Katrineholm. Z wykształcenia jest matematykiem. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki oraz grać w golfa. Domek z piernika jest jej pisarskim debiutem

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Przeczytałam,
''Dzieci potrafią być przecież straszne.Tylko Jezus uważa,że dzieci są dobre.''

Cytat powyżej jest bardzo trafnym spostrzeżeniem dotyczącym dzieci.Sama osobiście kilka razy byłam światkiem różnych zdarzeń które były kwitowane komentarzem ''to przecież tylko dziecko '' Więc '' tylko dziecku '' wolno ciągnąć kota za ogon ,wsadzać palce psu w oczy,czy walić plastikową koparką w piaskownicy inne dziecko po głowie.Cóż z tego że to tylko dziecko ? Nie reagowanie dorosłych na takie zdarzenia utwierdzają tylko dziecko w przekonaniu że tak mu wolno postępować.Właśnie takie coś ma miejsce w tej jakże smutnej i strasznej powieści.Dzieci krzywdzą inne dziecko.Te uśmiechnięte maluchy z przedszkolnej fotografii jakkolwiek niewinnie by wyglądały,są po prostu oprawcami.Jak tuż przed śmiercią powie jeden z nich ''ale to przecież były tylko takie żarty ''. No właśnie żarty,tylko dla kogo śmieszne,bo na pewno nie dla ofiary tych żartów.Historia straszna w swej prawdziwości i dosadności opisów tego co jedno dziecko potrafi zrobić drugiemu.Dowiemy się też jak dziecięca trauma wpłynąć może na późniejsze życie i czym może zaowocować.Bardzo podobało mi się psychologiczne nakreślenie postaci,zwłaszcza Thomasa Karlssona jednego z dręczonych dzieciaków.Ciekawie jest też przedstawiona praca szwedzkiej policji.Jakże innej niż amerykańska.Tutejsi policjanci płaczą mając przekazać żonie wiadomość o zamordowaniu męża,kłócą się z żonami,mają przerwy na śniadanie i pokazują pełną empatię w kontaktach z przesłuchiwanymi.Książkę polecam,doskonale zwraca uwagę na to,że dziecko też kiedyś będzie dorosłym,a jakim dorosłym będzie zależy od tego kto i w jaki sposób otaczał i traktował go w dzieciństwie.
iwona-w plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-30, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Mroczna, dająca wiele do myślenia a jednocześnie przytłaczająca opowieść o skutkach dziecięcej fascynacji okrucieństwem, o próbach uciekania przed złem doświadczanym ze strony bliskich, ważnych osób i skutkach tych doświadczeń w dorosłym życiu.
figlarna24 plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-08-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
MayaK Linia koment
Przeczytane:2015-08-29, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
KlaudiaKonieczna Linia koment
Przeczytane:2014-08-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów