Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka

Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-61432-63-0
Dodał/a książkę:Noelka
Recenzja - Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka
Sinobrody - legenda homme fatal - historia męskiej przemocy w związkach i emancypacji kobiet - od wieków fascynowała pisarzy, kompozytorów i filmowców, m.in. Alferda Hitchcocka i Jane Campion. Tu swe spojrzenie prezentują znakomici badacze kultury - Griselda Pollock, Victoria Anderson, Maria Tatar i inni.
Recenzja
Noelka Linia koment
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,Przeczytane,
Historia Sinobrodego od wieków fascynowała pisarzy, kompozytorów i filmowców (m.in. Alfreda Hitchcocka czy Jane Campion). Nic dziwnego, skoro to bardziej horror niż baśń, która pokazuje, że instytucja małżeństwa to nie tylko słowa "i żyli długo i szczęśliwie".

Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka to zbiór tekstów znakomitych badaczy na temat motywu Sinobrodego w literaturze, teatrze i f

Sumire Linia koment
jaszczowka Linia koment
Przeczytane:2015-07-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Sadu Linia koment
Noelka Linia koment
Okładka - Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka Nienarysowane historie
Bohdan Butenko
Okładka - Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka Córka Cieni. Burza przed ciszą
Ewa Cielesz
Okładka - Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka Sekret sprzed lat
Katarzyna Redmerska
Okładka - Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka Woody Allen. Wywiady
pod redakcją E. Kapsisa
Okładka - Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartóka do Hitchcocka Dziennik
Wacław Niżyński