Okładka książki - Dziesięciu Murzynków

Dziesięciu Murzynków

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2001-01-01
ISBN: b.d.
Tytuł oryginału: A N T HEN T HERE W ERE N ONE
Tłumaczenie: Chrząstowski Roman
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: violabu

Dziesięć osób otrzymuje tajemnicze zaproszenie do spędzenia kilku dni w eleganckiej willi na Wyspie Murzynków. Po przybyciu na miejsce nie zastają gospodarza, odkrywają natomiast, że okoliczności, w jakich się tu znaleźli, są co najmniej zastanawiające. Podobnie jak dziecięcy wierszyk o znikających kolejno Murzynkach, który każdy z gości znajduje w przygotowanym dla siebie pokoju i który w tym kontekście brzmi niepokojąco. Kto z nich zniknie pierwszy? W jaki sposób? I kto jest reżyserem tej makabrycznej zabawy?

Kup książkę

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2014-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie czytelnicze 2014,
Zastanawiam się, czy jest ktoś, kto nie tyle nie przeczytał, co nie słyszał o Agacie Christie i jej bardzo sławnym detektywie Herkulesie Poirot. Angielska pisarka Agatha Christie urodziła się w Torquay w 1890 roku, a zmarła w Wallingford w 1976 roku. Jest najbardziej znaną na świecie pisarką kryminałów oraz najlepiej sprzedającą się autorką wszech czasów. Jej książki zostały wydane w ponad miliardzie egzemplarzy w języku angielskim, a drugi miliard przetłumaczono na 45 języków obcych. W samej Francji sprzedano 40 milionów jej książek. Pisała również pod pseudonimem Mary Westmacott wydając kilka powieści obyczajowych, które również cieszyły się popularnością. Stworzyła słynne postaci literackie dwojga detektywów: Belga Herkulesa Poirota oraz starszej pani, detektyw - amator panny Marple. Jej książki cieszyły się i cieszą takim powodzeniem, że wiele z jej powieści i opowiadań zostało sfilmowanych, niektóre wiele razy („Morderstwo w Orient Expressie”, „Śmierć na Nilu” czy „4.50 z Paddington”). Na podstawie jej książek powstały także seriale telewizyjne i słuchowiska radiowe. Czy trzeba czegoś więcej, aby sięgnąć po książkę tej słynnej autorki? Dziesięciu Murzynków” to kryminał, który do końca trzyma czytelnika w takim napięciu, że trudno się oderwać od stron książki. Osiem nieznanych sobie osób otrzymuje ...
Avatar użytkownika - rozamajka
rozamajka
Przeczytane:2016-10-09, Ocena: 6, Przeczytałem,
Moim zdaniem najlepsza książka autorki, na jaką do tej pory trafiłam. Do końca trzyma w napięciu, zaskakujące rozwiązanie. Polecam!
Avatar użytkownika - flamenco88
flamenco88
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016, Przeczytane,
Rozwiązanie zagadki zaskakuje najmocniej!
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Pani Christie to królowa. świetna powieść, porywająca i wciągająca. Przez cały czas głowkowałam i zastanawiałam się kto jest sprawcą, rozważałam w jaki sposób mogło się to wszytsko odbyć, nie udało mi się odgadnąć i to czyniło książkę tym bardziej interesujacą. Cieszę sie że autorka zamieściła na końcu rękopis przesłany do Scotlandyardu, to dopelniło opowieści.
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2013-10-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 12 książek 2013,
Tajemniczy właściciel wyspy. Tajemnicze oskarżenia. I zagadkowe zgony. Bohaterowie książki giną jeden po drugim. Od początku czytelnik zastanawia się, kim jest morderca. Wzajemna nieufność do współtowarzyszy niedoli. Koniec zaskakujący, gdyż jedna z martwych postaci "ożywa) na ostatnich stronach.
Avatar użytkownika - patita1990
patita1990
Przeczytane:2014-03-22, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam,
Tajemnicza wyspa, tajemniczy właściciel i 10, pozornie nieznajomych i niczym niepowiązanych ze sobą osób. Śmierci, jak z układanki, a jednak czytelnik ciągle zastanawia się dlaczego? kto zabija? Aż do ostatniej ofiary, kiedy popada w konsternację i zastanawia się, co autorka przede mną ukrywa? Najlepsza książka A.Christie, którą do tej pory przeczytałam, niesamowicie zbudowana atmosfera i niezwykle zaskakujące zakończenie, które świadczy o misternym i perfekcyjnie przygotowanym planie mordercy.
Avatar użytkownika - justa1001
justa1001
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Bardzo bardzo lubię. Pani Aghata zawsze zaskakuje zakończeniem. Co prawda po kilku jej książkach człowiek już tak jest to nastawiony na zaskoczenie, że przestaje być zaskoczony i bez problemu przewiduje zakończenie, ale mimo to książka bardzo mi się podobała. Zdecydowanie trzyma w napięciu do samego końca. bardzo podoba mi się i przeraża sam pomysł 10 osób na wyspie, znikających po kolei w niewyjaśnionych okolicznościach.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2014,
Uważana za jedną z najlepszych książek autorki, "Dziesięciu Murzynków" na pewno odcina się od reszty. W pamięć zapada scena na skale, o którą rozbijają się fale w atmosferze zbliżającej się śmierci.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:1989-12-15, Ocena: 4, Przeczytałem, 2012 i wcześniej,
"Dziesięciu Murzynków" Agathy Christie, dziś wydawanych pod tytułem "I nie było już nikogo" z pewnością ze względu na polityczną poprawność, czytałam jako pierwszą powieść kryminalną w swoim życiu w wieku wczesnonastoletnim. Pomimo tego, książka nie poruszyła moich nerwów, nie spowodowała wielkiego strachu, ale zadziwienie, owszem. Fabuła to spotkanie na wyspie 10 osób, które zaprosił tam tajemniczy właściciel. Każda z nich ma na sumieniu decyzję, w wyniku której ktoś zginął lub popełnił samobójstwo. Wiersz o dziesięciu Murzynkach, który każdy znajduje w swoim pokoju, mówi w jaki sposób po kolei zginie każdy z gości. Bardzo dobrze skonstruowany kryminał, jak na znakomitą pisarkę przystało.
Avatar użytkownika - Iwa90
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ten czwarty. Audiobook
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Ten czwarty. Audiobook

Słuchowisko w wyśmienitej obsadzie aktorskiej, przygotowane na podstawie opowiadania o tym samym tytule. Czas odtwarzania 44 minuty....

Dopóki starczy światła
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Dopóki starczy światła

Dopóki starczy światła to kolejny już tomik krótkich opowiadań Agathy Christie, ale mniej znanej. Większość tych opowiadań była dotychczas niepublikowana...