Opis ksiązki
Kup Teraz

Dziewczęta z Szanghaju

Ocena ( 8 osób )
5.1
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-02-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-247-1828-3
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Nowa powieść obyczajowa autorki „Kwiatu Śniegu i sekretnego wachlarza”, „Miłości Peonii” oraz „Na Złotej Górze”. Egzotyczna saga rodzinna, rozgrywająca się przez dwadzieścia lat (1937-57) w Szanghaju i Los Angeles. Historia dwóch chińskich sióstr, modelek, które wychodzą za dwóch braci, chińskich emigrantów z USA, i wyjeżdżają do Ameryki, uciekając przed koszmarem wojny chińsko-japońskiej. Podczas trwającej wiele miesięcy podróży do mężów do Ameryki, płoche dziewczęta stają się dorosłymi kobietami z bagażem przykrych doświadczeń. Do Los Angeles docierają ze swą największą tajemnicą związaną z córeczką jednej z nich. Siostry nie wiedzą, że także w ich nowej rodzinie każdy ma coś do ukrycia i nikt nie jest tym, za kogo się podaje...Pełna zwrotów i tajemnic akcja, wtopiona w wyjątkową panoramę dwóch kultur, Wschodu i Zachodu, opisanych z malowniczymi szczegółami.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-09, Na półkach: Przeczytałem,
Ewfor plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2015,
Dziewczęta z Szanghaju to historyczna powieść obyczajowa. napisana w pierwszej osobie w formie pamiętnika.
Na przełomie lat 1937-1957 przedstawione zostały losy dwóch sióstr pochodzących z bogatej chińskiej rodziny, których los bardzo się odmienił kiedy ojciec przegrał cały majątek i został dłużnikiem szanghajskiej mafii.
Pearl i May zostały wydane za mąż za dwóch braci pewnego chińskiego kupca zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych. Dziewczęta początkowo nie miały zamiaru wyjeżdżać ze swojego kraju ale gdy Chiny zostały zaatakowane przez wojska japońskie, ucieczka z Szanghaju stała się ich jedyna nadzieją na przetrwanie.
Niestety ich bilety na statek do Ameryki straciły ważność i musiały sobie poradzić w inny sposób. Droga do nowego świata i ich nowego życia okazała się koszmarem, a świat jaki zastały po dotarciu do swoich mężów okazał się czymś odmiennym od tego co dziewczęta sobie wyobraziły. Droga, którą pokonały była ciężka ale życie jaki czekało na nie w Stanach Zjednoczonych Ameryki było jeszcze cięższe.
Książkę czyta się szybko, jej fabuła wyjątkowo wciąga, a dla kogoś, kto interesuje się historią Chin i zmianami politycznymi następującym w tym kraju to prawdziwy rarytas.
patkabm plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Lisa See w sposób bardzo ciekawy prowadzi nas po ścieżkach życiowych dwóch sióstr: starszej Pearl i młodszej May. Opowieść zaczyna się od Szanghaju - miasta pełnego bogactwa i uroku, a kończy w Los Angeles - mieście, w którym siostry nigdy nie są szczęśliwe. Książka opowiada o prześladowaniach Chińczyków na początku XX wieku w USA - kraju tzw. "wolności", o procedurach imigracyjnych, o specjalnych dzielnicach, o poszukiwaniu własnego miejsca ludzi zagubionych w "innej ojczyźnie".
burlesque90 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Czytając pierwszych kilka stron wydawało mi się, że jest to jakaś tam książka o pięknych dziewczynach, rozpieszczonych i myślących tylko o pieniądzach. Jednak na karty książki wdarła się wojna i moja opinia o Pearl i May uległa całkowitej zmianie. Ich historia wciągnęła mnie w 100%, nie chciałam, żeby się kończyła. A zakończyła się w momencie bardzo ważnym, stawiając przede mną ogromny znak zapytania. Na szczęście już czeka na mnie druga część:)
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-11-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Kolejna świetna powieść Lisy See, pisana w taki sposób, że ciężko się od niej oderwać. Książki tej pisarki są niezwykle ciekawe i wciągające.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
salemeczka Linia koment
Przeczytane:2015-08-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
annakp Linia koment
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2014-03-15, Na półkach: Przeczytałem,
KKS Linia koment
Przeczytane:2014-03-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2012,
annna84 Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów