Dziewczęta z Szanghaju

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-02-24
ISBN: 978-83-247-1828-3
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Nowa powieść obyczajowa autorki „Kwiatu Śniegu i sekretnego wachlarza”, „Miłości Peonii” oraz „Na Złotej Górze”. Egzotyczna saga rodzinna, rozgrywająca się przez dwadzieścia lat (1937-57) w Szanghaju i Los Angeles. Historia dwóch chińskich sióstr, modelek, które wychodzą za dwóch braci, chińskich emigrantów z USA, i wyjeżdżają do Ameryki, uciekając przed koszmarem wojny chińsko-japońskiej. Podczas trwającej wiele miesięcy podróży do mężów do Ameryki, płoche dziewczęta stają się dorosłymi kobietami z bagażem przykrych doświadczeń. Do Los Angeles docierają ze swą największą tajemnicą związaną z córeczką jednej z nich. Siostry nie wiedzą, że także w ich nowej rodzinie każdy ma coś do ukrycia i nikt nie jest tym, za kogo się podaje...Pełna zwrotów i tajemnic akcja, wtopiona w wyjątkową panoramę dwóch kultur, Wschodu i Zachodu, opisanych z malowniczymi szczegółami.
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Proza prosta, zrozumiała. Książka trzyma w napięciu. Czytelnik nie spodziewa się kolejnych dramatycznych wydarzeń i łapczywie oczekuje szczęśliwego zakończenia. W każdym nieszczęściu można je odnaleźć, ale do tego potrzebny jest czas. Bardzo polubiłam Pearl, jej teściową i męża Sama. Takich ludzi można pokochać bezwarunkowo i autorka wzbudza w nas te uczucia. Ostrzegam, że książka miejscami jest bardzo drastyczna.
Ewfor plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2015,
Dziewczęta z Szanghaju to historyczna powieść obyczajowa. napisana w pierwszej osobie w formie pamiętnika.
Na przełomie lat 1937-1957 przedstawione zostały losy dwóch sióstr pochodzących z bogatej chińskiej rodziny, których los bardzo się odmienił kiedy ojciec przegrał cały majątek i został dłużnikiem szanghajskiej mafii.
Pearl i May zostały wydane za mąż za dwóch braci pewnego chińskiego kupca zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych. Dziewczęta początkowo nie miały zamiaru wyjeżdżać ze swojego kraju ale gdy Chiny zostały zaatakowane przez wojska japońskie, ucieczka z Szanghaju stała się ich jedyna nadzieją na przetrwanie.
Niestety ich bilety na statek do Ameryki straciły ważność i musiały sobie poradzić w inny sposób. Droga do nowego świata i ich nowego życia okazała się koszmarem, a świat jaki zastały po dotarciu do swoich mężów okazał się czymś odmiennym od tego co dziewczęta sobie wyobraziły. Droga, którą pokonały była ciężka ale życie jaki czekało na nie w Stanach Zjednoczonych Ameryki było jeszcze cięższe.
Książkę czyta się szybko, jej fabuła wyjątkowo wciąga, a dla kogoś, kto interesuje się historią Chin i zmianami politycznymi następującym w tym kraju to prawdziwy rarytas.
patkabm plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Lisa See w sposób bardzo ciekawy prowadzi nas po ścieżkach życiowych dwóch sióstr: starszej Pearl i młodszej May. Opowieść zaczyna się od Szanghaju - miasta pełnego bogactwa i uroku, a kończy w Los Angeles - mieście, w którym siostry nigdy nie są szczęśliwe. Książka opowiada o prześladowaniach Chińczyków na początku XX wieku w USA - kraju tzw. "wolności", o procedurach imigracyjnych, o specjalnych dzielnicach, o poszukiwaniu własnego miejsca ludzi zagubionych w "innej ojczyźnie".
burlesque90 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Czytając pierwszych kilka stron wydawało mi się, że jest to jakaś tam książka o pięknych dziewczynach, rozpieszczonych i myślących tylko o pieniądzach. Jednak na karty książki wdarła się wojna i moja opinia o Pearl i May uległa całkowitej zmianie. Ich historia wciągnęła mnie w 100%, nie chciałam, żeby się kończyła. A zakończyła się w momencie bardzo ważnym, stawiając przede mną ogromny znak zapytania. Na szczęście już czeka na mnie druga część:)
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-11-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Kolejna świetna powieść Lisy See, pisana w taki sposób, że ciężko się od niej oderwać. Książki tej pisarki są niezwykle ciekawe i wciągające.
salemeczka Linia koment
Przeczytane:2015-08-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,