Okładka książki - Dziewczęta z Szanghaju

Dziewczęta z Szanghaju

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010-02-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-247-1828-3
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału:
Język oryginału:
Tłumaczenie:
Ilustracje:
Dodał/a książkę: nektrus

Ocena: 5.13 (8 głosów)

Nowa powieść obyczajowa autorki „Kwiatu Śniegu i sekretnego wachlarza”, „Miłości Peonii” oraz „Na Złotej Górze”. Egzotyczna saga rodzinna, rozgrywająca się przez dwadzieścia lat (1937-57) w Szanghaju i Los Angeles. Historia dwóch chińskich sióstr, modelek, które wychodzą za dwóch braci, chińskich emigrantów z USA, i wyjeżdżają do Ameryki, uciekając przed koszmarem wojny chińsko-japońskiej. Podczas trwającej wiele miesięcy podróży do mężów do Ameryki, płoche dziewczęta stają się dorosłymi kobietami z bagażem przykrych doświadczeń. Do Los Angeles docierają ze swą największą tajemnicą związaną z córeczką jednej z nich. Siostry nie wiedzą, że także w ich nowej rodzinie każdy ma coś do ukrycia i nikt nie jest tym, za kogo się podaje...Pełna zwrotów i tajemnic akcja, wtopiona w wyjątkową panoramę dwóch kultur, Wschodu i Zachodu, opisanych z malowniczymi szczegółami.

przesuń

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2015-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie czytelnicze 2015,
Dziewczęta z Szanghaju to historyczna powieść obyczajowa. napisana w pierwszej osobie w formie pamiętnika. Na przełomie lat 1937-1957 przedstawione zostały losy dwóch sióstr pochodzących z bogatej chińskiej rodziny, których los bardzo się odmienił kiedy ojciec przegrał cały majątek i został dłużnikiem szanghajskiej mafii. Pearl i May zostały wydane za mąż za dwóch braci pewnego chińskiego kupca zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych. Dziewczęta początkowo nie miały zamiaru wyjeżdżać ze swojego kraju ale gdy Chiny zostały zaatakowane przez wojska japońskie, ucieczka z Szanghaju stała się ich jedyna nadzieją na przetrwanie. Niestety ich bilety na statek do Ameryki straciły ważność i musiały sobie poradzić w inny sposób. Droga do nowego świata i ich nowego życia okazała się koszmarem, a świat jaki zastały po dotarciu do swoich mężów okazał się czymś odmiennym od tego co dziewczęta sobie wyobraziły. Droga, którą pokonały była ciężka ale życie jaki czekało na nie w Stanach Zjednoczonych Ameryki było jeszcze cięższe. Książkę czyta się szybko, jej fabuła wyjątkowo wciąga, a dla kogoś, kto interesuje się historią Chin i zmianami politycznymi następującym w tym kraju to prawdziwy rarytas.
Link do opinii
Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Lisa See w sposób bardzo ciekawy prowadzi nas po ścieżkach życiowych dwóch sióstr: starszej Pearl i młodszej May. Opowieść zaczyna się od Szanghaju - miasta pełnego bogactwa i uroku, a kończy w Los Angeles - mieście, w którym siostry nigdy nie są szczęśliwe. Książka opowiada o prześladowaniach Chińczyków na początku XX wieku w USA - kraju tzw. "wolności", o procedurach imigracyjnych, o specjalnych dzielnicach, o poszukiwaniu własnego miejsca ludzi zagubionych w "innej ojczyźnie".
Link do opinii
Avatar użytkownika - burlesque90
burlesque90
Przeczytane:2014-02-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Czytając pierwszych kilka stron wydawało mi się, że jest to jakaś tam książka o pięknych dziewczynach, rozpieszczonych i myślących tylko o pieniądzach. Jednak na karty książki wdarła się wojna i moja opinia o Pearl i May uległa całkowitej zmianie. Ich historia wciągnęła mnie w 100%, nie chciałam, żeby się kończyła. A zakończyła się w momencie bardzo ważnym, stawiając przede mną ogromny znak zapytania. Na szczęście już czeka na mnie druga część:)
Link do opinii
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2012-11-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Kolejna świetna powieść Lisy See, pisana w taki sposób, że ciężko się od niej oderwać. Książki tej pisarki są niezwykle ciekawe i wciągające.
Link do opinii
Inne książki autora
Marzenia Joy. Audiobook
Lisa See0
Okładka ksiązki - Marzenia Joy. Audiobook

Saga rodzinna sławnej amerykańsko-chińskiej pisarki, autorki książki „Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz” Dalsze losy bohaterów „Dziewcząt...

Dziewczęta z Szanghaju
Lisa See0
Okładka ksiązki - Dziewczęta z Szanghaju

Nowa powieść obyczajowa autorki „Kwiatu Śniegu i sekretnego wachlarza”, „Miłości Peonii” oraz „Na Złotej Górze”. Egzotyczna...

Top 5 książek
Złodziejka książek
Markus Zusak
Okładka książki - Złodziejka książek
Ostatnia królowa
Gortner C.W.
Okładka książki - Ostatnia królowa
Dziewczyny z Syberii
Anna Herbich
Okładka książki - Dziewczyny z Syberii
Reklamy