Opis ksiązki
Kup Teraz

Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2016-09-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788379245543
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę:elibri

Podziwiany przez miliony. Przez miliony hejtowany. 

Nie jest typem sportowca, którego łatwo pokochać. Nigdy nie krył się ze swoim bogactwem: kabiną prysznicową wyłożoną skórą aligatora, kolekcją zegarków wartą więcej niż jego luksusowa posiadłość położona na polu golfowym czy prywatnym odrzutowcem za 30 milionów dolarów. Ale czy od człowieka, który w ciągu jednego wieczoru zarobił ponad 200 milionów, można wymagać skromności?

Na swoje bogactwo Floyd Mayweather Jr. ciężko zapracował. Na zawodowych ringach nie przegrał żadnego pojedynku, tytuły zdobywał częściej, niż kupował ekskluzywne samochody, a mistrzostwa świata wszystkich federacji zdobywane w aż sześciu kategoriach wagowych zapewniły mu stałe miejsce wśród największych legend boksu.

Ta książka nie tylko odsłania kulisy wielkiej kariery ,,Pretty Boya". Jest także próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie, który Mayweather jest prawdziwy: ten uznający 12 milionów dolarów za ,,niewolnicze wynagrodzenie" czy ten z własnej woli finansujący pogrzeb zmarłego na raka pięściarza, którego pokonał w swojej pierwszej walce o mistrzostwo...

***

Floyd Mayweather Jr. to największy magik w historii boksu. Jego osiągnięcia są znakomite! Mimo że trudno stawiać go za wzór godny naśladowania, zdecydowanie warto poznać jego historię.

 - Andrzej Kostyra, ,,Super Express" / Polsat Sport

Kim tak naprawdę jest Floyd Mayweather Jr., mistrz pięści, multimilioner i celebryta? Dla mnie jednym z najlepszych defensorów w historii, prawdziwym magikiem ringu, wspaniałym kontrbokserem. A przy tym wyjątkowo skutecznym marketerem: zarobił fortunę i jeszcze jej nie stracił. Dzięki tej biografii dowiemy się, jak tego dokonał.

 - Janusz Pindera, komentator i publicysta

Tris Dixon

Tris Dixon - dziennikarz ,,Boxing News" piszący o sporcie od blisko 20 lat. Współautor bestsellerowej autobiografii Ricky'ego Hattona War and Peace. Ekspert bokserskich programów Sky Sports: Big-Fight Special i Ringside. Częsty gość CNN, TalkSport oraz Sky News.

Floyd Mayweather Jr.

Floyd Mayweather Jr. - amerykański bokser, wielokrotny mistrz świata federacji WBC, WBA i WBO oraz organizacji IBF. Brązowy medalista olimpijski z Atlanty. Niepokonany w swojej zawodowej karierze, którą zakończył z bilansem 49-0, 26 KO. Jest jednym z najbogatszych sportowców świata. Jego majątek szacuje się na ponad 800 milionów dolarów.

Fragment książki - Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata

issuu.com/wydawnictwosqn/docs/floyd_issuu

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
WybebeszamyBooks plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-11, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Nie jestem fanką sportu. W gruncie rzeczy jestem pełnoprawnym laikiem. Zadajcie mi pytanie na temat sportu, a prawdopodobieństwo, że na nie odpowiem jest zerowe. Jednak lubię się uczyć. Poznawać. Stąd też mój wybór.

Money

Floyd Mayweather to postać, którą na pewno zna każdy fan boksu. Może 'zna' to za dużo powiedziane. Widzi i słucha, obserwuje zachowanie mistrza, poznaje te części jego charakteru, które udostępnia w internecie. Zaznajamiamy się jedynie z obrazem. Tymczasem człowiek to kości, krew i umysł.

"Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata" pozwala wejść odrobinę głębiej. Nie mamy możliwości, by prawdziwie odkryć jakiegokolwiek człowieka. Jednak dzięki tej książce przed naszymi oczami rysuje się wielowymiarowy portret.

Od początku, pierwszego kroku, pierwszego uderzenia powoli przechodzimy przez wszystkie etapy w życiu Mayweathera. Jest to podróż w przeszłość i dogłębna jej analiza. Dixon mocno trzyma się obiektywizmu. Powołuje się na liczne cytaty. Bazuje na wypowiedziach, uczuciach i opiniach. Jednocześnie zachowuje zdrowy dystans, który udziela się czytelnikowi.

Szkicuje boksera nie szczędząc szczegółów. Nie zapomina o statystykach i suchych faktach. Wplata je pomiędzy kolejne etapy kariery i punkty zwrotne w życiu. Każda walka znalazła tu swoje miejsce. Ta książka nie ocenia. Ona nie wytyka błędów i niewłaściwych ruchów. Nie skupia się na wadach czy zaletach.
To ocena dorobku Mayweathera jako boksera. Próba odkrycia fenomenu. Usilne staranie, by zrozumieć talent starannie pielęgnowany przez lata.

Mayweather - bokser

Czytając tę książkę nie otrzymałam możliwości, by subiektywnie oszacować postępowanie boksera. Będąc szczerą, niewiele się nad nim zastanawiałam. Fakty, wyroki, kolejne przeszkody i nieprzewidziane ruchy - mają w sobie pewien chłód i beznamiętność. Dixon nie skupia się na Mayweatherze - człowieku, ale na Mayweatherze - bokserze. Walki i dokładne ich analizy mają w sobie ogień.
Niebywałą fascynację.
Stanowią znaczą część objętości i wielu mogłoby powiedzieć, że nudzą. Dla mnie były kwintesencją życia. Wygrana nie zawsze była pewna, ale walka zawsze okupiona była krwią, potem i łzami.

"Floyd Mayweather. Najdroższe pięści świata" to pozycja dla fanatyków sportu, chociaż laicy - jak ja - również znajdą tu coś dla siebie. Moim zdaniem jest to pełnowartościowa pozycja o podróży na szczyt i licznych potknięciach napisana z niespotykanym obiektywizmem.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów