OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2012-02-24
ISBN: 978-83-241-4062-6
Dodał/a książkę:Dizzy
Furie…

Mityczne boginie zemsty. Nieubłagane, okrutne, bezlitosne. Przybywają na ziemię z ciemności podziemnego świata. A wtedy nic nie jest w stanie przebłagać ich gniewu…

W Ascension zaczęły się ferie. Pada śnieg, wszystko jest takie piękne i spokojne. No i szykują się odlotowe imprezy. Lecz nie wszyscy cieszą się ze świąt.

Emily właśnie się zakochała, ale wcale nie jest szczęśliwa. Chase, jej kumpel z klasy, też ma swoje problemy – w domu i w szkole. I straszny sekret do ukrycia.

Nagle w Ascension zjawiają się trzy dziewczyny – trzy piękne tajemnicze dziewczyny. Seksowne i niesamowite. Każdy chłopak traci dla nich głowę. Każda dziewczyna chciałaby wyglądać jak one.

Chase i Emily też są nimi zafascynowani, zwłaszcza Chase. Dopóki nie odkryją, kim są trzy nieznajome i po co zjawiły się w Ascension. I co oznacza pozostawiany przez nie kwiat – przepiękny storczyk o płatkach w kolorze krwistej czerwieni…
intres16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,biblioteczka domowa,fantasy,różności,
Do książki zabierałam się już po raz 3, z początku nie mogłam się przełamać, jednak, gdy już to zrobiłam książka stała się interesująca. Czerwony storczyk zwiastun zemsty. Zemsty w ucieleśnieniu 3 pięknych kobiet prowadzących do upadku, bólu i śmierci. W pewnym liceum zaczynają dziać się dziwne rzeczy odkąd jedna z uczennic popełnia próbę samobójczą i znajduje się w śpiączce. W ten sam wieczór na drodze pojawiają się po kolei kuzynki Ty Ali i Meg, każda inna i na swój sposób piękna. Od tej pory już nic nie będzie takie samo. Książka trzyma w napięciu zwłaszcza na końcu, autorka doskonale ujęła niepokój postaci przelewając ją na karty książki i w serce czytającego. Z jednej strony książkę mogłabym polecić z drugiej jednak odradzam tym, którzy nie mają w zwyczaju czytania po angielsku i nie chcą zaczynać, jest to pierwsza część trylogii, jednak pozostałe części nie zostały przetłumaczone na nasz język.
EvilAngel16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Ta książka jest FANTASTYCZNA!!! Wciągnęła mnie jak odkurzacz i nie wypuściła,dopóki nie przeczytałam ostatniej strony. Gorąco polecam, ale ostrzegam: jeśli zabieracie się za tę książkę, zarezerwujecie sobie całą noc!
PannaPinko plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w roku 2013,
Choć początkowo wydawała się zwykłym opisem codzienności nastolatków, w której chwilowo zamieszały uczucia skierowane do niewłaściwej osoby a temat mitycznych bogiń odsunięto gdzieś na bok, to z każdą kolejną stroną książka pochłania coraz bardziej. Nie mogłam się oderwać !
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - fantastyka,
Główną bohaterką jest Emily. Dziewczyna ma wszystko, co jest jej potrzebne, brakuje jej jedynie chłopka. Pech chciał, że zakochała się w Zachu, który był chłopakiem jej najlepszej przyjaciółki. Gdy dziewczyna wyjeżdża na ferie, Emily zaczyna działać.

Chase, kolega Emily nie pochodzi z bogatej rodziny, mieszka z matką w przyczepie.Wkrótce poznaję Ty i jej kuzynki. Nagle wszystko zaczyna się komplikować...

Do przeczytania zachęciła mnie przepiękna okładka i tajemniczy opis. Liczyłam na wiele, a wyszło średnio, ale po kolei.

Podejrzewam, że książka napisana została dla nastolatek, bo język jakim autorka się posługuje jest prosty i "młodzieżowy". Niektóre zwroty mnie odpychały np. "do zaba wkrótce".

Bohaterowie nie przypadli mi do gustu, byli strasznie płytcy i nie poznałam ich prawdziwego charakteru. Może autorka napisze coś więcej w kolejnych częściach.

Historia nawet ciekawa, szybko się książkę czytało, ale po dalsze części raczej nie sięgnę.

anita0201 Linia koment
Przeczytane:2016-10-04, Na półkach: Przeczytałem,Mam,