OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Furie

Ocena ( 6 osób )
4.8
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-02-24
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-241-4062-6
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:Dizzy
Furie…

Mityczne boginie zemsty. Nieubłagane, okrutne, bezlitosne. Przybywają na ziemię z ciemności podziemnego świata. A wtedy nic nie jest w stanie przebłagać ich gniewu…

W Ascension zaczęły się ferie. Pada śnieg, wszystko jest takie piękne i spokojne. No i szykują się odlotowe imprezy. Lecz nie wszyscy cieszą się ze świąt.

Emily właśnie się zakochała, ale wcale nie jest szczęśliwa. Chase, jej kumpel z klasy, też ma swoje problemy – w domu i w szkole. I straszny sekret do ukrycia.

Nagle w Ascension zjawiają się trzy dziewczyny – trzy piękne tajemnicze dziewczyny. Seksowne i niesamowite. Każdy chłopak traci dla nich głowę. Każda dziewczyna chciałaby wyglądać jak one.

Chase i Emily też są nimi zafascynowani, zwłaszcza Chase. Dopóki nie odkryją, kim są trzy nieznajome i po co zjawiły się w Ascension. I co oznacza pozostawiany przez nie kwiat – przepiękny storczyk o płatkach w kolorze krwistej czerwieni…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
intres16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-17, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,biblioteczka domowa,fantasy,różności,
Do książki zabierałam się już po raz 3, z początku nie mogłam się przełamać, jednak, gdy już to zrobiłam książka stała się interesująca. Czerwony storczyk zwiastun zemsty. Zemsty w ucieleśnieniu 3 pięknych kobiet prowadzących do upadku, bólu i śmierci. W pewnym liceum zaczynają dziać się dziwne rzeczy odkąd jedna z uczennic popełnia próbę samobójczą i znajduje się w śpiączce. W ten sam wieczór na drodze pojawiają się po kolei kuzynki Ty Ali i Meg, każda inna i na swój sposób piękna. Od tej pory już nic nie będzie takie samo. Książka trzyma w napięciu zwłaszcza na końcu, autorka doskonale ujęła niepokój postaci przelewając ją na karty książki i w serce czytającego. Z jednej strony książkę mogłabym polecić z drugiej jednak odradzam tym, którzy nie mają w zwyczaju czytania po angielsku i nie chcą zaczynać, jest to pierwsza część trylogii, jednak pozostałe części nie zostały przetłumaczone na nasz język.
EvilAngel16 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Ta książka jest FANTASTYCZNA!!! Wciągnęła mnie jak odkurzacz i nie wypuściła,dopóki nie przeczytałam ostatniej strony. Gorąco polecam, ale ostrzegam: jeśli zabieracie się za tę książkę, zarezerwujecie sobie całą noc!
PannaPinko plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w roku 2013,
Choć początkowo wydawała się zwykłym opisem codzienności nastolatków, w której chwilowo zamieszały uczucia skierowane do niewłaściwej osoby a temat mitycznych bogiń odsunięto gdzieś na bok, to z każdą kolejną stroną książka pochłania coraz bardziej. Nie mogłam się oderwać !
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-07, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Wyzwanie - fantastyka,
Główną bohaterką jest Emily. Dziewczyna ma wszystko, co jest jej potrzebne, brakuje jej jedynie chłopka. Pech chciał, że zakochała się w Zachu, który był chłopakiem jej najlepszej przyjaciółki. Gdy dziewczyna wyjeżdża na ferie, Emily zaczyna działać.

Chase, kolega Emily nie pochodzi z bogatej rodziny, mieszka z matką w przyczepie.Wkrótce poznaję Ty i jej kuzynki. Nagle wszystko zaczyna się komplikować...

Do przeczytania zachęciła mnie przepiękna okładka i tajemniczy opis. Liczyłam na wiele, a wyszło średnio, ale po kolei.

Podejrzewam, że książka napisana została dla nastolatek, bo język jakim autorka się posługuje jest prosty i "młodzieżowy". Niektóre zwroty mnie odpychały np. "do zaba wkrótce".

Bohaterowie nie przypadli mi do gustu, byli strasznie płytcy i nie poznałam ich prawdziwego charakteru. Może autorka napisze coś więcej w kolejnych częściach.

Historia nawet ciekawa, szybko się książkę czytało, ale po dalsze części raczej nie sięgnę.

anita0201 Linia koment
Przeczytane:2016-10-04, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Accole Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Przeczytane:2013-08-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów