Opis ksiązki
Kup Teraz

Galopem do gwiazd

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2016-08-10
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-63579-77-7
Liczba stron: 176
Dodał/a książkę:edytka222

Ostatnia część opowieści o Szogunie – niezwykłym koniu na receptę. Tym razem grupa przyjaciół z Dąbrówki staje w obliczu tajemniczych zjawisk występujących w przyrodzie i próbuje rozwikłać zagadkę podejrzanej rośliny, znamion na końskich brzuchach i siwiejących ogonów. Atrakcją wakacji jest wizyta ekipy filmowej z reżyserem Sebastianem Nieziemskim na czele, która zamierza nakręcić dokument o historii Szoguna. Co wydarzy się na planie? Czy zwierzęta wyczują nadchodzące niebezpieczeństwo? Galopem do gwiazd to poruszająca opowieść o wszechświecie, ludziach i zwierzętach, którzy na różne sposoby próbują okazać sobie miłość. To historia prawdziwa, wywołująca zarówno radosny śmiech, jak i łzy. Bo po burzy zawsze wychodzi słońce.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
catarina78 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-21, Na półkach: Przeczytałem,

 


Galopem do gwiazd kończy trylogię opowiadającą o niezwykłym koniu na receptę, Szogunie, wykorzystywanym w hipoterapii. Tym razem bohaterowie stają się świadkami nadnaturalnych zjawisk. Konie zaczynają siwieć, na ich brzuchach pojawiają się odwzorowania kosmicznych galaktyk, a dziwnie wyglądające zioło rosnące na łące powoduje infantylizację.


 


Dąbrówka staje się nie tylko miejscem spędzania wakacji, ale przede wszystkim centrum niewytłumaczalnych zjawisk. Bohaterowie muszą zmierzyć się z kosmiczną zagadką. Trzeba przyznać, że dosyć dziwaczną, opartą na legendzie o dzikich mustangach zamieszkujących własną planetę. Dochodzi tam jednak do katastrofy i konie muszą dokonać drastycznych zmian w dotychczasowym spokojnym życiu.


 


Tymczasem na ziemi, w owej Dąbrówce właśnie, zjawia się ekipa telewizyjna, kręcąca dokument o Szogunie. To bardzo mądry koń, z którym przyjaźni się główna bohaterka, a zarazem narratorka opowieści, Jagoda. Wcześniej nie znosiła koni, uważała je za cuchnące bestie, teraz nie wyobraża sobie życia bez nich. Dlatego gdy Szogunowi zdaje się grozić niebezpieczeństwo, jest gotowa zrobić wszystko, by go ocalić. Wkrótce okaże się, że konie przeczuwały zmiany dokonujące się w odległej galaktyce, co ma niemały związek z egipskimi piramidami... A wszystko znajduje odzwierciedlenie w zadziwiającym zachowaniu Szoguna.


 


Przy okazji mamy możliwość przyjrzeć się beztroskiemu i sielankowemu życiu na wsi, gdzie młodych ludzi nieustannie dokarmia pysznościami troskliwa ciocia, a zwierzęta zdają się być najważniejsze. Są też nawiązania do bestialskiego traktowania koni na drodze do Morskiego Oka i próby ich ratowania, oczywiście bezskuteczne.


 


Całość wzbogacają dobrze korespondujące z tekstem ilustracje Kseni Berezowskiej. A jednak coś w tej powieści zgrzyta. Fabuła jest tak nieprawdopodobna, że to aż niemożliwe. Chodziło chyba o podkreślenie szczególnej roli konia w dziejach wszechświata, jego wyjątkowości i magicznej mocy, które to powodują, że zwierzęta te są tak wdzięcznymi lekarzami i przyjaciółmi ludzi. Wydaje się jednak, że założenie jest zbyt grubymi nićmi uszyte, by je przyjąć za wiarygodne. Niemniej jednak książkę czyta się przyjemnie, zaskakuje wartką akcją i nieprzewidywalnymi rozwiązaniami fabularnymi. A przede wszystkim widać, że powstała z wielkiej miłości do koni. Temu nie da się zaprzeczyć.

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
sw3112 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Galopem do gwiazd Dobra nowina - historie biblijne
Billy Graham
Okładka - Galopem do gwiazd Hotel nad oceanem
Colleen Coble
Okładka - Galopem do gwiazd Droga Karolino...
Kristy Woodson Harvey
Okładka - Galopem do gwiazd Boskie lato
Denise Hunter
Okładka - Galopem do gwiazd Irlandzkie Łąki
Susan Anne Mason
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów