Okładka książki - Gniew. Jak nad nim zapanować?

Gniew. Jak nad nim zapanować?

Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2015-09-18
ISBN: 978-83-64489-13-6
Dodał/a książkę: czytam

Nie pozwól, aby gniew przejął nad tobą kontrolę!

Większość ludzi, myśląc o gniewie, wyobraża sobie kogoś wpadającego we wściekłość. Ma wizję trzaskających drzwi, wrzasków i ostrej wymiany zdań. Jednak gniew nie jest uczuciem jednowymiarowym – ma wiele różnych aspektów.

Każdy z nas w swoim życiu doświadcza gniewu - w gwałtownej lub bardziej subtelnej formie. Gniewanie się może być wyrażane między innymi poprzez frustrację, rozdrażnienie, irytację, zdenerwowanie, wyładowywanie się na kimś.

Jest jednak dobra wiadomość - możesz zapanować nad swoim gniewem.

W książce "Gniew. Jak nad nim zapanować?" dr Les Carter i dr Frank Minirth przedstawiają program trzynastu kroków, który pomoże ci:
- rozpoznać własny gniew i sposób wyrażania go
- zrozumieć, w jaki sposób duma, strach, poczucie osamotnienia i niższości są pożywką dla twojego gniewu
- obnażyć i wyeliminować mity, które utrwalają postawę gniewu
- zidentyfikować wyuczone wzorce relacji, zachowań i myślenia, które mają wpływ na twój gniew
- określić najlepsze metody radzenia sobie z gniewem

Dr Les Carter - amerykański ekspert w poradnictwie chrześcijańskim. Przez dwadzieścia pięć lat prowadził prywatną praktykę w Minirth Clinic w Richardson w stanie Teksas, specjalizując się w leczeniu zaburzeń emocjonalnych i relacyjnych. Obecnie prowadzi prywatną praktykę w Southlake Psychiatric and Counseling Center w Southlake w stanie Teksas. Autor dwudziestu książek.

Dr Frank Minirth - od 1975 do 2015 r. prowadził prywatną praktykę w okolicach Dallas, doktor medycyny i teologii. Był dyrektorem Minirth Clinic, P.A. w Richardson, w stanie Teksas. Autor oraz współautor ponad stu książek, w tym wydanych również w języku polskim "Miłość to wybór. O terapii współuzależnień" oraz "Możesz wybrać szczęście". Dr Minirth zmarł w roku 2015.

Kup książkę

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2015-10-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
13 kroków efektywnego radzenia sobie z gniewemGniew jest uczuciem dobrze znanym każdej osobie. Jako niedoskonali ludzie żyjący w niedoskonałym świecie mamy gwarancję, że będziemy regularnie odczuwać ten rodzaj emocji. I doświadczamy jej, czy tego chcemy czy nie.     Gniew nie jest uczuciem jednowymiarowym - ma wiele różnych aspektów. Za pomocą określenia „gniew” opisujemy różne uczucia, takie jak frustracja, irytacja, rozdrażnienie, wyładowywanie się na kimś, zdenerwowanie. Należy zdawać sobie sprawę w jaki sposób te reakcje łączą się z gniewem. Różnie zatem okazujemy gniew, ale praktycznie wszyscy go doświadczamy - nawet ci pozornie spokojni i opanowani. Chodzi nie tyle o to, by zupełnie nie doświadczać gniewu (co jest niemożliwe), ale by nad nim zapanować na tyle, na ile tylko się da. Bo gniew potrafi być bronią przeciwko nam samym, czymś mocno destrukcyjnym i szkodliwym nie tylko dla osób z naszego otoczenia.Autorzy książki Gniew. Jak nad nim zapanować?, doktorzy Les Carter oraz Frank Minirth, proponują program trzynastu kroków do efektywnego radzenia sobie z gniewem. To ścieżka od rozpoznawania różnych obliczy własnego gniewu poprzez zmienianie swojego podejścia do siebie i życia, po większą świadomość tego, kim się jest, ugruntowanie własnej wartości i przyjęcie zarazem odpowiedzialności za wszystko, co robimy.Książka Gniew. Jak nad nim ...

Warto znać kilka dobrych porad na radzenie sobie z problemami gniewu.
Avatar użytkownika - sw3112
sw3112