Opis ksiązki
Kup Teraz

Gromowładny

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2009
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7480-138-6
Liczba stron: 504
Dodał/a książkę:KasiaR
ROMOWŁADNY to egzotyczna powieść w stylu Borgesa, która nawet na chwilę nie traci tempa i nie rozczarowuje. Miasto, prawdziwe bądź wymyślone, pojawia się w wielu gatunkach powieści fantastycznych, zwłaszcza w literaturze urban fantasy. Jednak niewiele fikcyjnych powieści w prawdziwie ekstrawagancki sposób czci, odkrywa i bada miasta; rzadko kiedy miasto przestaje być jedynie dekoracją, a staje się pełnoprawnym bohaterem. Na myśl przychodzą Bellona Delany’ego, New Crobuzon Miélville’a, Viriconium Harrisona, Ambergris VanderMeera. gdzie toczy się akcja imponującej debiutanckiej powieści Feliksa Gilmana pt. GROMOWŁADNY. To mistrzowska powieść, oszałamiająca i nieoczekiwana jak grom z jasnego nieba... GROMOWŁADNY robi wrażenie polotem, śmiałością wizji i pomysłowością. Miasto Ararat jest stworzone z takim przepychem i wyczuciem, że od pierwszej strony nie wątpimy w jego realność. Nazewnictwo olśniewa bogactwem przydomków i neologizmów. Kwestie ekonomiczne i społeczno-polityczne zostały przedstawione w solidny i wiarygodny sposób. Poszczególne warstwy miasta są traktowane z należytą uwagą. Bogowie odgrywają subtelną i odpowiednio dziwaczną rolę. Uwagę przykuwają także wzmianki o wielowymiarowości przedstawionego świata. Ararat jest równie nastrojowym miejscem co Ambergis czy New Crobuzon, a także inne miasta „nie z tego świata”, zachowuje jednak oryginalność.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
hanka04 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,Wyzwanie Initium - fantastyka,
Opowieść o Arjunie,który wyrusza ze swojego miasta w poszukiwaniu boga Głosu. Przemierza świat by dotrzeć do Arrarat. Jest to miasto pełne różnych bogów, dobrych i złych. Dzielą miasto na wiele różnych mniejszych miasteczek. Każdy ma swoje dzielnice, kościoły, wyznawców i rytuały. Dla Arjuna przebywanie w Arrarat nie jest łatwe, traci rachubę miejsca i czasu. Za sprawą Shaya, handlarza odbicia bogów, popada w konflikt z Tajfunem. Całe miasto pogrąża się w rozpaczy i zgniliźnie... Arjun szuka dla Arrarat i dla siebie ratunku.
Książka ciężka, zawikłana. Autor ma nader mroczną wyobraźnię.
dredota plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-12, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Mam,
Znakomity debiut Gilman'a! Ararat - szalone miasto, pełne bogów - rodzących się, istniejących, umierających; które wciąż się przekształca. To tu krzyżują się ścieżki kilku bohaterów - Arjuna, kapłana Głosu z miasta Gad, który szuka swojego zaginionego boga, Jack'a, który ucieka z domu poprawczego o zaostrzonym rygorze oraz kapitana kapitana Arlandes'a, który ma wątpliwy zaszczyt kierować pierwszym latającym okrętem w historii miasta. Fabuła książki jest świeża, świat rozbudowany i ciekawy, a bohaterowie dopracowani i charakterystyczni. Polecam wszystkim :)
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Igneriss Linia koment
Przeczytane:2013-08-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
iwan Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów