OPIS KSIĄŻKI:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-09
Dodał/a książkę:Uleczkaa38
Recenzja - Horyzont zdarzeń
Tom V Cyklu Stalowa kurtyna". (Stalowa kurtyna, Czerwona Apokalipsa, Piaski armagedonu, Północny sztorm) Ta książka to Czerwony Sztorm XXI wieku! Rewelka! Dawid K. Karbowiak, felietonista, pasjonat militariów Wolff znów zabiera nas na współczesne pole walki, gdzie stajemy się świadkami epickich bitew w bezwzględnej, światowej wojnie i jak zwykle oszałamia skalą opisywanych wydarzeń. Luksusowy wycieczkowiec, piękne Rosjanki, seksowna Amerykanka i kapitan Wojska Polskiego Andrzej Wirski. Wizja potężnej, nowoczesnej Rosji, marzenia o Emiracie Kaukaskim i koszmar trzeciej wojny światowej. Starcia najpotężniejszych armii od Władywostoku po Gdańsk, najnowocześniejsza technika w służbie najbardziej pierwotnych instynktów. Szeregowcy, generałowie, agenci wywiadu, cywile bohaterowie straceńczych akcji i ofiary nuklearnych eksplozji. W najnowszej powieści Vladimir Wolff po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych i z niebywałym rozmachem kreuje obraz świata na krawędzi zagłady... lub nowej ery. Zapraszamy na pokład m/s Valkiria, na rejs ku nieodległej przyszłości
Recenzja
Uleczkaa38 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,26 książek 2013,

Od wielu lat polscy czytelnicy śledzą z zapartym tchem losy polskiego żołnierza - Andrzeja Wirskiego, którego żołnierska dola jest nierozerwalnie związana z najbardziej spektakularnym, dramatycznymi i przerażającymi wydarzeniami militarno-politycznymi w świecie niedalekiej przyszłości. Wystarczy tu wspomnieć choćby znane z poprzednich tomów cyklu takie wydarzenia, jak inwazja wojskowa Białorusi na Polskę, wkroczenie polskich wojsk na Ukrainę, światowa wojnę wywołaną "arabską wiosną ludów" czy też rosyjskie zapędy na złoża ropy na Arktyce, doprowadzające niemalże do światowego konfliktu zbrojnego

joakrz1983 plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Ciekawa
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja