Opis ksiązki
Kup Teraz

Infekcja

Ocena ( 22 osób )
5.0
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788373597600
Liczba stron: 408
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Na ostry dyżur do szpitala Springer trafia staruszek z objawami choroby Alzheimera. Doktor Toby Harper podejrzewa wirusowe zapalenie mózgu i nakazuje wykonanie tomografii komputerowej. Między jednym zabiegiem a drugim jej podopieczny dosłownie rozpływa się w powietrzu. Zanim Toby zdąży go odnaleźć, musi przyjąć kolejnego pacjenta ze zbliżonymi objawami. Jego stan jest beznadziejny. Tym razem diagnoza jest jednoznaczna: zarażenie wirusem, który przenosi się przez bezpośredni kontakt. Stopniowo lekarka ujawnia przerażającą prawdę – epidemia nie jest dziełem przypadku, ale czyjegoś świadomego działania...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
AMJ1986 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,
Jeśli myślicie, że wasze życie jest trudne i rutynowe to postawcie się w sytuacji doktor Harper, której cały świat postanowił zrobić krzywdę. A wszystko zaczęło się od znikającego staruszka, który miał niespotykaną chorobę. Potem zaczynają się kłopoty w domu, bo opiekun chorej matki zmienia pracę na lepszą, a bohaterka jest na granicy utraty w pracy. Wszystko pozornie wydaje się zbiegiem okoliczności, ale to bardziej skomplikowana sprawa, której rozwikłanie trzyma czytelnika w napięci do samego końca, a przynajmniej mnie trzymało.
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Przeczytałam,
'' W środku wszyscy jesteśmy tacy sami (...) Mamy identyczne organy zapakowane do worka ze skóry w różnych kolorach ''

No właśnie ,wszyscy jesteśmy tacy sami i wszyscy bez wyjątku się starzejemy . Jednak niektórzy próbują swoją młodość i witalność zatrzymać na różne sposoby i najczęściej za wielkie pieniądze . Przeważnie to kobitki aplikują sobie różne toksyny botulinowe czy inne '' botoxy '' . Tym razem rzecz dotyczy mocno starszych i mocno bogatych panów którzy za swoją wielką kasę próbują kupić sobie młodość i jurność . Niestety coś idzie nie tak i starsi panowie zaczynają umierać...Sprawa jest naprawdę nieźle zamotana , i poznajemy całkiem sporo różnych postaci ale wszystko jest tak przedstawione że nie ma możliwości pogubienia się . Dużo jest też w tej lekturze terminów medycznych , ale też wszystkie są omówione i wytłumaczone i czytelnik nie musi prosić " wujka google " o definicję czy tłumaczenie ,aby dobrze zrozumieć fabułę książki . W moim odczuciu wcześniejsza '' Infekcja '' jest zdecydowanie lepsza od chociażby ostatniej książki którą przeczytałam tej autorki '' Ostatni który umrze '' i uważam że pani Gerritsen powinna nadal pisać thrillery medyczne ,bo te bardzo dobrze jej wychodzą . Na koniec przytoczę jeszcze jeden cytat ,bo jakoś od zakończenia czytania wciąż '' tłucze '' mi się po głowie . '' Jak daleko można się posunąć , by przedłużyć człowiekowi życie ? Ile człowieczeństwa trzeba będzie złożyć w ofierze ? ''
joakrz1983 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
Tess Gerritsen do tej pory była dla mnie nieznaną autorką. Nie miałam przyjemności zapoznać się z jej twórczości biorąc do rąk ,,iNFEKCJA" nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać i jakie wrażenie zrobi na mnie sama książka.
Ciekawa książka, cały czas trzymająca w napięciu, przyjemnie i szybko się czyta
"Infekcja" to powieść bardzo dobra z ciekawą intrygą, szybką akcją, czyta się łatwo, przyjemnie i szybko. Książka dobra na taki pochmurny dzień, kiedy to za oknem ciągle pada. Jedyne zastrzeżenia mam takie, że koniec nastąpił zbyt szybko i łatwo.
gimm1 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Doktor Toby pracuje na izbie przyjęć pewnego szpitala. Jest dociekliwa i stara się jak najlepiej pomagać swoim pacjentom. Pewnego dnia trafia na dziwny przypadek chorobowy u pacjenta z renomowanego domu opieki. Splot wydarzeń z tym związanych powoduje olbrzymie zamieszanie w jej życiu. Toczy ona nierówną walkę z lekarzami, którzy prowadzą doświadczenia na ludziach. Wiele wątków, pozornie ze sobą nie związanych, zbiega się odkrywając szokujące wydarzenia.
kkkkk plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Mam,
Bardzo wciągający thriller medyczny. Mam zastrzeżenie jedynie co do opisu na okładce, który zdradza stanowczo zbyt dużo fabuły i sprawia, że wiemy co się wydarzy w 3/4 opowieści. Jeśli więc jakimś cudem ktoś przeczyta tę opinię przed zapoznaniem się ze streszczeniem książki, niech siada do czytania bez zerkania na okładkę i przeżywa zaskakujące wydarzenia od samego początku aż do końca.
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Po thriller medyczny chciałam sięgnąć od dłuższego czasu, zawsze było mi jednak jakoś nie po drodze. W końcu skusiłam się na książkę znanej pisarki Tess Gerritsen. Jest ona z zawodu lekarzem internistą, a więc zna się na tym o czym pisze. Jej książki tłumaczone są na ponad 20 języków i od razu stają się bestsellerami. Gdzie tkwi jej fenomen?
Na ostry dyżur trafia staruszek Harry Slotkin, jest kompletnie nagi i zdezorientowany. Lekarze podejrzewają Alzhaimera. Nie przeprowadzają jednak potrzebnych badań, ponieważ staruszek znika. Niedługo po tym na ostrym dyżurze pojawia się następny starszy pan. Co się dzieje, czy Toby Harper się tego dowie? Czy ma na to jakiś wpływ związek z domem starców i lekarzem Wallenbergiem?
Muszę przyznać, że książki z tego gatunku będę się odtąd dość często pojawiać na moim blogu. Lubicie doktora House'a? Takie książki są podobne, ale tutaj nie obserwujemy jednego, konkretnego pacjenta i jego chorobę, ale kilka niepowiązanych ze sobą wątków. Na koniec wszystko się wyjaśniło, zakończenie wgniotło mnie w fotel. Oczywiście niczego się nie domyśliłam, nie spodziewałam się takich potworności.
Spotykamy się tu z wieloma różnorakimi chorobami, specjalistycznymi nazwami, ale nie zostajemy przez autorkę nimi zasypani. Wszystko jest podane wolno, spokojnie, aby się zaznajomić. Nie odnajdziemy tu tylko prób wydania prawidłowej diagnozy, ale śledztwo, zabójstwa. Dowiedziałam się też wielu ciekawych rzeczy, które zapadły mi w pamięć. Autorka czasami używa wulgaryzmów, które dodają uroku książce. Jest tu wiele chorób, sekcji zwłok, które są dość dokładnie opisane, a więc należy trzymać nerwy na wodzy. Bardzo polubiłam główną bohaterkę Toby Harper. Nie poddawała się i chociaż wszyscy byli przeciwko niej uparcie dążyła do celu. W książce jest dużo dialogów, akcja gna, więc czyta się niesamowicie szybko. Okładka prosta, estetyczna, ale ma w sobie to coś.
Polecam!
Opinia pojawiła się też na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Gosia2725 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Pochłaniając powieści Cobena natrafiłam na książki Tess Gerritsen. Thrillery medyczne czytam dosłownie jednym tchem:) Dla mnie kryminał z medycyną w tle to wciągające połączenie. Do ostatnich stron trzyma w napięciu. Polecam każdemu kto uwielbia pochłaniać tego typu książki,
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 52 książki 2013,
Jest to pierwsza książka Tess, którą przeczytałem, ale myślę że autorka stała się już jedną z moich ulubionych (zaraz po mistrzu Cobenie). Na początku nie byłem zbyt przekonany do tej książki, tym bardziej że napisała ją kobieta, a z reguły uważałem, iż kobiety nie potrafią pisać dobrych powieści tego gatunku. Jak się okazało : myliłem się. I to bardzo. Pierwsze strony nie zaciekawiły mnie specjalnie, okazało się, że toczą się dwa różne wątki i nie miałem pojęcia jak to się ma do siebie. Na szczęście okazało się, że wątki łączą się, dając wyjątkowy efekt końcowy. Drugie pół książki przeczytałem jednym tchem nie mogąc doczekać się rozwiązania. Polecam.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-10, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Jedna ze słabszych książek Gerritsen. Eliksiru młodości poszukiwano już w starożytności. Współcześnie, tak jak w "Infekcji", medycyna przeprowadza eksperymenty z wszczepianiem hormonów. Lekarze szaleńcy nie cofną się przed niczym, by realizować swoje zamierzenia. Czoła musi stawić im nieugięta doktor Toby Harper. Powieść troszkę na pograniczu fantastyki. W miarę wartka akcja, ale zakończenie chaotyczne. Nie mniej warto przeczytać, ku przestrodze.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
akarasek Linia koment
Przeczytane:2014-10-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
wuada Linia koment
Przeczytane:2015-07-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Milkaa Linia koment
Przeczytane:2016-02-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2010-05-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,2010,Mam,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2015-05-31, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,z_Przeczytałam przed 2013,
AlaniemaKota Linia koment
Przeczytane:2015-03-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2015,
babet Linia koment
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
marta_bb Linia koment
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Mysza_99 Linia koment
Przeczytane:2014-08-13, Na półkach: Przeczytałem,
kasandra_other Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
suslek Linia koment
Przeczytane:2014-04-06, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Thriller,
ilonar2301 Linia koment
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gabigor Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Madlene Linia koment
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Infekcja Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Infekcja Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Infekcja Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Infekcja Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Infekcja Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów