Opis ksiązki
Kup Teraz

Jak dzieci osiągają sukces. Nauka siły woli i ciekawości świata

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-09-10
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 9788310125125
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Jak dzieci osiągają sukces. Nauka siły woli i ciekawości świata

Dlaczego niektóre dzieci odnoszą sukcesy, a inne ponoszą porażki? Czy odpowiada za to inteligencja? Otóż nie - Paul Tough w swojej rewolucyjnej książce dowodzi, że zwycięzcę czynią z dziecka: wytrwałość, ciekawość świata, sumienność, pozytywne nastawienie i samodyscyplina.

Korzystając z doświadczeń badaczy i nauczycieli, pisarz analizuje związki pomiędzy wydarzeniami w naszym dzieciństwie a osiągnięciami w wieku dorosłym. Odkrywa, którzy rodzice dobrze przygotowują swoje dzieci do dojrzałości, a którzy popełniają błędy.  Pokazuje też, że każdy, nawet dziecko z ubogiego domu, może dokonać zdumiewających rzeczy.

Ta zmuszająca do myślenia i dająca nadzieję lektura pomaga rodzicom zmienić metody wychowawcze, a nauczycielom - twórczo realizować założenia systemu edukacji. Odmienia też całkowicie nasz sposób postrzegania dzieciństwa.

Chciałbym wręczyć tę książkę każdemu rodzicowi, nauczycielowi i politykowi. Jej główne przesłanie zaskakuje oryginalnością i optymizmem: kluczem do sukcesu jest osobowość, a osobowość można kształtować.

Alex Kotlowitz, autor There Are No Children Here

Osiągnięcia dzieci nie są przypadkowe. Paul Tough przyjrzał się odkryciom naukowców, wysłuchał specjalistów, a następnie napisał poradnik dla nas wszystkich.

Charles Duhigg, autor Siły nawyku

Odpowiadając na tytułowe pytanie, Paul Tough łączy wyniki najnowszych badań i osobiste doświadczenia. Lektura obowiązkowa dla rodziców, wychowawców i reformatorów oświaty!

Dagna Ślepowrońska, psycholog

Recenzja
catarina78 Linia koment
Przeczytane:2014-09-22, Na półkach: Przeczytałem,

Dla każdego rodzica przyszłość dziecka jest priorytetem. Każdy chciałby, by jego pociecha osiągnęła w życiu sukces, by była szczęśliwa, zdrowa i bogata. Jak to jednak osiągnąć? Jak pomóc dziecku w rozwoju?

 

Paul Tough jest dziennikarzem amerykańskim interesującym się edukacją z racji zawodu i posiadania kilkuletniego dziecka. W swoich dziennikarskich podróżach zwiedził dziesiątki szkół i przedszkoli, przeanalizował setki metod wychowawczych

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
nunachopin plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-19, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,Poskromienie dziedzica,
Książka powstała na podstawie amerykańskich badań nad osiąganiem sukcesów szkolnych przez młodzież z różnych, głównie patologicznych, środowisk. Opisane są bardziej i mniej skuteczne projekty motywacji dzieci i młodzieży z najbiedniejszych środowisk. Założenie książki i wyniki wspomnianych badań wskazują, że najważniejsza jest praca nad charakterem dziecka.
Sadu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Poradnik dla rodziców i nauczycieli pomagający poprowadzić dziecko do osiągania sukcesów. Idealny nie jest. Opowiada o wielu oczywistych sprawach. Jakąś świadomość tego, że dzieciństwo ma duży wpływ na rozwój człowieka ma chyba każdy. Nie ma też za dużo konkretnych porad jak pomagać dziecku. Książka jest raczej bardzo dokładną analizą dochodzenia do konkretnych wniosków. Mimo to przyjemnie się ją czyta i parę rzeczy faktycznie ciekawi. Daje taką wiarę, że dziecko nie rodzi się z jakimś tam ilorazem inteligencji, który z nim zostaje ale inteligencję da się rozwijać. Tak samo jest z charakterem. Choć dzieci z ubogich rodzin lub/i patologicznych wydają się być skazani na porażkę to jednak da się im pomóc. Szczególnie podoba mi się poruszenie tematu kształtowania charakteru i wiary w siebie u dzieci. W szkole teoretycznie powinno mieć miejsce takie wychowania. W praktyce niespecjalnie się zwraca na to uwagę. Dziecko ma być grzeczne, pilne i się uczyć. Ale sama nauka nie prowadzi do sukcesu. Książkę polecam głównie nauczycielom, którzy skupiają się na realizacji programu i niczym więcej ale także rodzicom.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
ciekawa warta polwcenia
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Bas1992 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
magda690 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
moogie Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
elfgirl Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
aleksa6 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów