Opis ksiązki
Kup Teraz

Klątwa

Ocena ( 2 osoby )
3.0
Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-06-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7778-777-9
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę:dona
Grób bez dostępu powietrza. Niewypowiedziana klątwa. 1898: zmierzający do Chicago frachtowiec Jerry McGuen tonie na jeziorze Michigan i zabiera na dno wszystkich ludzi, którzy byli na pokładzie. Jaki inny los mógł jednak spotkać statek, który przewoził sarkofag egipskiego maga, podobno chroniony klątwą? Współcześnie: doświadczony nurek odnajduje legendarny wrak, lecz w niewyjaśnionych okolicznościach umiera w ładowni zatopionego frachtowca. Potem umierają następni ludzie i odtąd budzące panikę plotki rozchodzą się jak fale na jeziorze – czyżby na głębinach obudziły się starożytne demony? Bogaty biznesmen, który finansuje poszukiwania i badanie wraku, a przy okazji także produkcję filmu dokumentalnego, napotyka problem wskutek śmierci nurka. Do wyjaśnienia tego wypadku wzywa do Chicago obdarzoną paranormalnymi zdolnościami agentkę FBI Kat Sokolov. Kat razem z agentem Willem Chanem zgłębiają złowieszczą tajemnicę, która może mieć początki nawet w epoce faraonów. Jaką rolę odgrywa w niej staroegipski arcykapłan? Burda Książki, 2014
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
wiola120892 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-28, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2014 roku,
Bardzo przeciętny kryminał. Styl pisania dość ciężki, nie w moim stylu. Dodatkowo sama akcja jest dość przewidywalna i nużąca. Romans Kat i Willa jest sztuczny, nie pasuje mi do tej akcji i do tej historii. Nie polecam.
artemis plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tą autorką. Szukałam jakiegoś kryminału czy thrilleru, miałam ochotę na śledztwo, zagadkę i grozę. Zainteresował mnie opis książki, jak również jej okładka...cóż nie ma to jak być powierzchownym. Mimo to wyszło mi to na dobre, gdyż przeczytałam całkiem interesującą pozycję.

Graham Heather wprowadza nas w interesujący świat, w którym działa Ekipa Łowców, będąca niezależną grupą FBI od śledztw innych niż wszystkie, kim są jej członkowie? To normalni agenci FBI, którzy jednak wcześniej zajmowali się czymś innym. Główna bohaterka Kat Sokolov była niegdyś lekarzem sądowym, teraz jest również agentką FBI, pracującą w grupie łowców, dlaczego? Tak jak pozostali posiada dosyć niezwykłą umiejętność komunikowania się ze zmarłymi, widzenia duchów, a przez rozmowy z nimi można ją nawet nazwać medium.

Jeśli duchy pomagają agentom FBI w rozwiązaniu śledztwa czyż nie powinno być prosto? Niestety nie zawsze tak jest. Kat Sokolov zostaje wysłana do Chicago, gdzie zginął naukowiec, który odkrył położenie statku Jerry McGuen. Statek przypuszczalnie zatonął podczas burzy, niezwykły był jednak ładunek, który niegdyś przewoził, miał być nim sarkofag Amuna Mopata - doradcy i czarownika Ramzesa II. Wydaje się, że śmierć naukowca była przypadkowa, rozpoczyna jednak serię niefortunnych zdarzeń, w wyniku której osoby zajmujące się tą sprawą powoli ponoszą śmierć.

Śledztwo FBI wspomagane jest przez ducha jednego z zamordowanych, a nawet samego Amuna Mopata! Graham w cudowny sposób łączy świat duchowy ze światem materialnym, tak że ten pierwszy wcale nie wydaje się taki nierealny. Jest on jakby zepchnięty na dalszy plan, chociaż nie da się ukryć, że jest integralną częścią całości.

Czy jest to kryminał?
Bez wątpienia. Mamy w końcu tajemniczą klątwę, śmierć, zabójcę na wolności, zagadkę i agentów FBI. Jednak czy jest to Thriller?
Nie wydaje mi się. Istnieje oczywiście szansa, że mój umysł po przeczytaniu Rice czy Beckett'a jest już odporny na subtelną grozę jednak moim zdaniem w ogóle jej nie było. To prawda interesowało mnie rozwiązanie zagadki jednak nie czułam żadnego dreszczyku emocji, w zasadzie niczym się nie denerwowałam.

Za to w powieść oczywiście wpleciony został wątek miłosny. No bo jakby to było gdyby dwójka agentów FBI się w sobie nie zakochała? Osobiście uważam, że nie był konieczny, w zasadzie nie wiele wnosił do całości. Mimo to był całkiem przyjemną odmianą od zastanawiania się skąd u diabła wzięła się mumia z czasów Ramzesa II w Chicago!

Książka mimo wszystko warta polecenia wszystkim, którzy nie lubią wstrząsających thrillerów, za to lubią kryminalne zagadki i krótkie wątki miłosne.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
dayna15 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
dona Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów