Opis ksiązki
Kup Teraz

Kolacja z duchami

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-07-28
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788374207737
Liczba stron: 50
Dodał/a książkę:czytam

Byliście kiedyś na kolacji u...ducha? I to w starym zamczysku? Sympatyczny gospodarz ugości Was owocowym koktajlem, zupą dyniową i magicznym deserem.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
CzytajacaMama plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-10-24, Na półkach: Przeczytałem,


Czy wiecie, co się dzieje, kiedy duchy zabierają się za jedzenie? Nie? To nic straconego! Właśnie będziecie mieli okazję uczestniczyć w kolacji z duchami. Henio zaprosił do siebie wszystkich swoich przyjaciół i urządził dla nich prawdziwą ucztę. W starym zamczysku, przy wielkim stole, zasiada siedmioro duchów. Co będzie w menu? Na pewno nie może zabraknąć pysznych koktajli i dyni. A także łososia, sałaty, sera i… tajemniczego deseru! Ale co to? Duchy zaczynają zmieniać kolor, zależnie od tego, co właśnie zjadły. Jak uda im się przywrócić śnieżną biel prześcieradeł? I gdzie się podział Henio?
Kolacja z duchami to zabawna książeczka obrazkowa dla najmłodszych czytelników. Tekst został tu ograniczony do minimum. Na każdej stronie jest zaledwie jedno-dwa zdania dialogu pomiędzy bohaterami, resztę wypełnia rysunek charakterystyczny dla autora, Jacquesa Duquennoy’a: ciemne tła i kreska przypominająca trochę rysunek w Paincie, a trochę stare komiksy dla dzieci. Mimo pozornej prostoty autor nie zapomina o szczegółach, jak choćby księżyc przesuwający się za oknem w miarę upływu nocy.
Dzięki minimalizacji tekstu na rzecz obrazków książka przypomina nieco komiks. Dzieci mogą dzięki niej oswoić się z tym gatunkiem literackim, który wymaga nieco innego podejścia do czytania, niż zwykła książka z obrazkami. Niewielka ilość tekstu pozwala małym czytelnikom skupić się na graficznej stronie książki, a dorosłym - dopowiedzieć to, co jest tylko zaznaczone na rysunkach. Książka to świetna okazja do interakcji pomiędzy czytającym rodzicem, a słuchającym dzieckiem i z tego względu jest też godna polecenia.Opowieść o duchach jedzących kolację jest bardzo zabawna i rozbawi każde dziecko. I choć to prosta i śmieszna historyjka, płynie z niej (pośrednio) jeden zabawny morał: jesteś tym, co jesz!


 

gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów