Opis ksiązki
Kup Teraz

Kolekcja

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2008-04-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788324009565
Liczba stron: 356
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Kolekcja

Diabelski szyk Coco Chanel! Młodziutka, utalentowana Isabelle Varlet dociera do Paryża. Dzięki wyjątkowemu poczuciu smaku i wyczuleniu na nowinki mody zdobywa pracę w miejscu, o którym można tylko pomarzyć ? w salonie mody Coco Chanel. Salonie narzucającym szyk, skandalizującym, miejscu, któremu przewodzi charyzmatyczna Madame. Znakomita intuicja i zdobyte doświadczenie powodują, że Isabelle szybko zyskuje uznanie w paryskich kręgach haute-couture. Zaskakujące okoliczności wplątują dziewczynę w porachunki wielkich konkurentów świata mody. Isabelle musi podjąć wyzwanie i zdobyć zaufanie despotycznej szefowej. Odejść pokornie, by tryumfalnie wrócić i stworzyć suknię, która znacząco wpłynie na charakterystyczny styl Chanel. Kolekcja wciąga w szalone lata paryskiego międzywojnia, w świat wielkich kreatorów mody, zawrotnie drogich sukien, pięknych modelek i ekskluzywnych pokazów. Tworzy też wyjątkowy portret niezwykłej osobowości ? wizjonerki, rewolucjonistki, diablicy o ludzkich pragnieniach: Coco Chanel.

Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

Gabrielle „Coco” Chanel jest klasą samą w sobie. Pokolenia kobiet marzyły, aby ubrać się w jedną z jej doskonałych, wieczorowych sukni,  które wciąż osiągają zawrotne, wręcz niemożliwie wysokie ceny. „Kolekcja” Gioi Diliberto nie jest kolejną biografią słynnej projektantki, ale powieścią próbującą oddać atmosferę panującą w Paryżu w latach dwudziestych XX wieku z perspektywy młodej krawcowej z prowincji. Szybka akcja, mnogość wątków i zaskakujące zakończenie sprawiają, że „Kolekcję” czyta się jednym tchem

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Azumi plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Nie interesuję się modą. Na "Kolekcję" natrafiłam przypadkiem w bibliotece. Pomyślałam, że spróbuję i że - jeśli książka mi się nie spodoba - po kilkudziesięciu stronach po prostu ją odłożę. Nie odłożyłam. Zaciekawiła mnie opowieść Isabelle oraz wizja krawiectwa przedstawianego nie jako rzemiosło, lecz jako sztuka. Nie potrafiłam sobie dokładnie wyobrazić opisywanych kreacji, znalazłam jednak później różne projekty Chanel w Internecie - i naprawdę mi się spodobały.

Styl autorki jest lekki, a cała historia ciekawa. Powieść zyskuje dzięki postaci Chanel - charyzmatycznej, utalentowanej, upartej, potrafiącej powiedzieć o modelkach, którym płaciła zbyt mało: "To piękne dziewczyny. Niech sobie znajdą kochanków!"
W książce znajdziemy również wątek miłosny. Jest on jednak delikatnie zarysowany, amatorki romansów mogą więc być zawiedzione;)

Całość przeczytałam z przyjemnością. Żałowałam tylko, że postać Daniela - przyjaciela Isabelle - pojawiała się zbyt rzadko, a relacjom pomiędzy bohaterami poświęcono mniej miejsca niż opisom szycia kolejnych sukienek. Mimo wszystko, jest to powieść przede wszystkim o modzie - o tym, że to prawdziwa sztuka i że zaangażowanie się w nią może mieć istotny wpływ na nasze życie.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
takahe Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów