OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Konfrontacja

Ocena ( 1 osoba )
3.0
Wydawnictwo: Vesper
Data wydania: 2013-07-03
Kategoria: Horror
ISBN: 9788377311455
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę:takahe
Dwustu rozbitkom, którzy znaleźli schronienie w ufortyfikowanym śródmieściu Ashley Oaks, kończy się żywność. W forcie jest coraz ciaśniej. Świeżo odrestaurowany hotel wydaje się kuszącym azylem – pod warunkiem, że zostanie opróżniony z żywych trupów. Od zaciętej potyczki w sali bankietowej zaczyna się mordercza wędrówka przez hotel: z piętra na piętro, z pokoju do pokoju, z korytarza na korytarz. Gdy Katie, Travis, Jenni i Juan zasiądą wreszcie w altanie na hotelowym patio, by świętować zwycięstwo i opłakać poległych, piękno i śmierć wyda im się złączone mocniejszym węzłem niż kiedykolwiek.

Oddziały poszukiwawczo-ratunkowe przywożą do miasta żywność, zapasy i coraz to nowych rozbitków, a przy okazji zwracają na siebie uwagę niechcianych intruzów. Bandyci uważają mieszkańców fortu za konkurentów w walce o kurczące się zapasy… i źródło zaopatrzenia w kobiety. Ich pierwsze ataki nie są jeszcze trudne do odparcia, ale Travis i Juan, nieoficjalni przywódcy fortu, wiedzą, że najgorsze jeszcze przed nimi.

Zagrożenie z zewnątrz nie jest ich jedyną troską. Burmistrz ma problemy ze zdrowiem i ustępuje ze stanowiska, zapoczątkowując walkę o władzę. Travis poprzysiągł sobie, że nie będzie zabijał, ale jego postanowienie zostaje wystawione na poważną próbę. Katie zostaje zaatakowana przez gwałciciela, Niewidzialna Ręka znów dokonuje bezprawnego odwetu. Jenni zaczyna tracić równowagę psychiczną, a Juan jest podejrzewany o morderstwo. Tymczasem za murami fortu wciąż snują się zombie, wpatrując się w żywych wygłodniałymi ślepiami…
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Tudej plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-22, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015 rok,
Przeczytałem to tylko z przekory. Poza końcową potyczką z bandytami, moim zdaniem nie ma tam nic ciekawego. Postacie schematyczne, zwłaszcza te drugoplanowe są do bólu schematyczne. Autorka chcąc dodać dramatyzmu uśmierca wiele postaci w głupi sposób. Zdradzam treść książki, więc można pominąć najbliższe kilka zdań. Przykład: mieszkańcy fortu chcą oczyścić hotel z zombie. Są długo szkoleni do tej misji przez zawodowego żołnierza. I co się okazuje, Nikt nie wpadł na to, że coś może ukrywać się za drzwiami. Ani walczący, a zwłaszcza trenujący ich zawodowy żołnierz... Takich smaczków było więcej. Dodatkowo żebyśmy za bardzo się nie nudzili autorka co chwile wpycha swoich bohaterów poprzez ich często mało logiczne zachowania, w różne dziwne zdarzenia. Dodam, że wciąż tak samo irytujący pies Jack. Niezmiernie denerwująca mnie jedna z głównych postaci Jenni, ta postać stała się dla mnie jeszcze bardziej niestrawna niż w pierwszej części.
Czemu i tak przeczytam trzecią część? Może mam w sobie coś z masochisty.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
speedi Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,Mam,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów