Opis ksiązki
Okładka - Koralina. Okładka filmowa
Kup Teraz

Koralina. Okładka filmowa

Ocena ( 8 osób )
5.2
Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2009
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7480-117-1
Liczba stron: 182
Dodał/a książkę:KasiaR
Jest to wspaniała i poruszająca książka niezwykle barwnie i nastrojowo napisana. Koralina opowiada o pewnej młodej dziewczynie, która mieszka wraz z rodzicami w jednym z dużych mieszkań, jakie znajdują się w starym, wiktoriańskim domu. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. 13 drzwi otwiera się bez problemu i prowadzi do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Drzwi prowadzą do ciemnego przejścia, a stąd do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywna wersję jej sąsiadów i rodziców. Ci rodzice, jej druga mama i drugi tata, chcą by została z nimi. Zapewniają ją że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. I wszystko początkowo jest lepsze aż do chwili gdy jej druga mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy i porywa jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi i uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje w tym pomocnika-czarnego, mówiącego kota. Koralina to nowoczesna " Alicja w krainie czarów" - nowa opowieść dla dzieci i dorosłych z ukrytym mottem. Książka opowiada o dojrzewaniu i dokonywaniu w życiu wyborów, walce z własnymi słabościami , a jednocześnie niesie głębokie przesłanie dla współczesnych rodziców, zajętych własną karierą. Książka została w Stanach okrzyczana mianem "nowoczesnej wersji Alicji w Krainie Czarów" i znalazła się na liście lektur dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenia Bibliotek Amerykańskich. W praktyce oznacza to, że książka znajdzie się obowiązkowo w każdej bibliotece i czytelni.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
krasu plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Z Koraliną po raz pierwszy zetknąłem się oglądając film w telewizji. Mimo, że książka z pozoru wydaje się nieszkodliwa i dobra dla każdej grupy wiekowej, jednak po głębszej lekturze żadne dziecko nie wydaje mi się dobrym czytelnikiem i grupą do której powinna byc kierowana.
Dziewczynka pogrążona w letniej szarudze, sama w nowym domu, pozbawiona rodzicelskiej uwagi, pewnego dnia natrafia na tajemnicze drzwi, które prowadzą do muru z cegieł.
Po przejściu przez sekretne wrota Koralina jak w Alicji w krainie czarów, trafia do jeszcze bardziej poronionego świata, jakby został wymyślony przez psychopatę lub samobójcę. Tam spotyka swoją drugą matkę, która zamiast oczu ma guziki. Cały świat jest idealny dla małej poszukiwaczki, która spragniona jest rodzicielskiej miłości i odrobiny uwagi, aprobaty dla swoich poczynań.
Po pewnym czasie okazuje się jednak, że wszystko co wydawało się tak piękne jest tylko iluzją. Koralina postawi wszystko na jedną kartę by odnaleźc rodziców i duszę dziecięcych ofiar czarownicy.
Mało która kiążka jest tak genialnie napisana by w zaledwie kilka godzin, bez zbędnych ozdobników i pompatycznego stylu przedstawic tak straszną historię, owianą mgłą tajemnicy.
MoniaP plusminus Linia koment
Przeczytane:2012-12-28, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo fajnie napisana magiczna baśń. Polecam
Igara plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
NAJLEPSZA! Chociaż muszę przyznać, że film mi się odrobinę bardziej podobał
speedi plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Czy w dzisiejszych czasach można napisać ciekawą, magiczną baśń. Owszem, dowód mamy przed sobą. Koralina jest fascynująca. Niesamowita opowieść dla wszystkich, oszczędna w słowach, zaskakująca groteskowym klimatem. Bardzo gaimanowska w stylu. Dla wielbicieli wyobraźni i niezwykłej atmosfery do których czucie i wiara silniej mówi niż mędrca szkiełko i oko...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Lorelei Linia koment
Przeczytane:2012-05-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Fantastyka,
majesty Linia koment
Przeczytane:2015-09-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Sadu Linia koment
Przeczytane:2015-06-26, Na półkach: Przeczytałem,
AMAF12 Linia koment
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: Neil Gaiman,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów