Opis ksiązki
Kup Teraz

Kot Bob i jego podarunek

Ocena ( 8 osób )
4.6
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310129345
Liczba stron: 192
Dodał/a książkę:elibri
Recenzja - Kot Bob i jego podarunek

Nieznane dotąd szczegóły historii znanej już na całym świecie: zimowa opowieść o niezwykłym kocurze i zagubionym człowieku, który odzyskał dzięki niemu wiarę w Boże Narodzenie.

Jest grudzień 2010 roku. James z Bobem u boku nadal sprzedaje gazety na ulicach Londynu, z trudem wiążąc koniec z końcem. Zbliża się Boże Narodzenie - okres, którego James, cierpiąc z powodu rozłąki z rodziną i dotkliwej biedy, obawia się najbardziej. Tym razem jednak święta będą wyglądały zupełnie inaczej - za sprawą rudego kota, który podaruje swojemu opiekunowi wyjątkowy prezent...  

Recenzja
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-11-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,

Boże Narodzenie według kota

 

- Chciałem powiedzieć (…) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.

Śmierć zastanowił się przez chwilę.

KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
annna84 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Ciepła, dziejąca się w okresie Bożego Narodzenia, historia o Jamesie i jego kocie Bobie.
CicheBaBum plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,
Doskonała książka w okresie Adwentu! Ciepła historia bezdomnego Jamesa i jego przyjaciela kocura - Boba ogrzewa serce na długo.
Autor zaczyna od przedstawienia swojej obecnej sytuacji. Znalazł się właśnie na przedświątecznym iwencie gwiazd jego wydawnictwa. Wychodząc z lokalu spotyka skutego mrozem bezdomnego, próbującego zarobić jakiś grosz sprzedając gazetę. James podarowuje mu 20 funtów, a w podzięce otrzymuje świąteczną kartkę. To wydarzenie przenosi Jamesa i nas do jednego z najczarniejszych momentów w życiu wolnego od narkotyków bezdomnego. Do okresu przedświątecznego roku 2010. Rozpoczyna się opowieść o tym czym dla niego były święta, jak panicznie bał się każdego roku tego dojmującego poczucia osamotnienia. Nie wiedziałam, że kiedy mama przywiozła go w końcu do taty w Anglii oddała do szpitala psychiatrycznego. Na prawdę święta miewał paskudne nie tylko w czasach dzieciństwa, ale i jako dorastający chłopak, mężczyzna z kłopotami narkotykowymi... Kiedy ocknął się i spróbował żyć na nowo pojawił się Bob i Bell ( w książce w końcu James odkrywa tajemnice ich związku). Te święta miały dla niego już inne znaczenie. Chciał doświadczyć ich w pełni i stając się altruistą doświadczył wiele pięknych chwil.
Sam tytułowy prezent ofiarowany z łapek Boba to kwintesencja tego co ofiarował mu pod początku ich znajomości. Piękna płenta!
Wzruszyła mnie ta książka. Jest świetnie napisana warsztatowo. Spodoba się wielbicielom kotów - doskonale opisane myśli, zachowanie kocura!
Spodoba się szukającym dobra w ludziach, bo tu wiele go znajdziecie.
Doskonała na prezent świąteczny:-)
Sheti plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-01-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
Z historią ulicznego grajka Jamesa Bowena i rudego kota Boba zapoznałam się już jakiś czas temu i od razu ją pokochałam! Ta dwójka stała się tak bliska memu sercu, jak gdybyśmy zostali najlepszymi przyjaciółmi po wsze czasy. Nie tylko dlatego, że jestem kociarą i kocham każdą historię, która skupia się na kotach... W tym przypadku jest całe mnóstwo elementów, które składają się na moją miłość do tej opowieści.
,,Kot Bob i jego podarunek" to książka, która jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do okresu świąt Bożego Narodzenia. I mimo że czytałam ją już po tym okresie, to i tak poczułam świąteczną atmosferę. James Bowen pisarzem został przez przypadek i tego ukryć się nie da, jednak i tak doskonale udaje mu się odzwierciedlić każdą sytuację, którą postanowi opisać. Ta prawie dwustustronicowa książeczka opisuje nie tylko dni przed Bożym Narodzeniem i sposób, w jaki James i Bob je spędzali, bowiem pojawiają się również retrospekcje z dzieciństwa Jamesa, w których wyjaśnia, dlaczego okres świąteczny nigdy nie kojarzył mu się zbyt dobrze.
Wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co przydarzyło się Jamesowi. To się chyba nigdy nie zmieni. Początkowo nawet nie byłam w stanie do końca uwierzyć w historię Jamesa i Boba, ale od jakiegoś czasu śledzę ich losy na Facebook'u, nie raz oglądałam filmiki z ich udziałem na YouTubie i to się dzieje naprawdę! Kot i człowiek, których łączy przyjaźń, miłość i zaufanie. Kot, który nosi kolorowe szaliczki. Kot, który uwielbia siedzieć człowiekowi na ramieniu, który przybija z nim piątkę, który zawsze jest przy nim... Niesamowite i piękne zarazem!
W tej powieści po raz kolejny możemy doświadczyć magii ich przyjaźni, ale nie tylko. Nie jest to tylko historia spisana przez Jamesa, to coś znacznie więcej. Mimo że James nie jest profesjonalnym pisarzem, to jest w stanie wzbudzić we mnie więcej emocji niż nie jeden autor bestsellerów. ,,Kot Bob i jego podarunek" w bardzo dosadny sposób porusza tematykę tego, co w życiu najważniejsze. Przywraca wiarę w życzliwość ludzi i skłania do refleksji nad własnym postępowaniem. Mimo że James nigdy nie miał zbyt wiele, to zawsze starał się pomagać innym. Zapewne dlatego, że sam kiedyś był w trudnej sytuacji i wie, jak ciężko potrafi czasem być.
A sam Bob? Ten kot jest niesamowity! Oczywiście Jamesowi doskonale udaje się oddać charakter jego kocich działań, ale widoczne jest również to, że między tą dwójką wytworzyła się niepowtarzalna więź. Bob zawsze pociesza i broni swojego właściciela (choć właściciel to nigdy nie jest odpowiednie słowo do opisania relacji kot-człowiek), utrzymuje Jamesa w ryzach i to jest piękne. Kochany rudzielec, który dał Jamesowi zupełnie nowe, lepsze życie... nauczył go czegoś, czego nikt inny wcześniej nie był w stanie. Oczywiście nie zapomina też o tym, że jest typowym kotem, to też gdy James opisuje sceny, w których przeważają kocie zachowania, jestem w stanie tylko z radością i uśmiechem kiwać głową, bowiem każde z nich znam doskonale!
,,Kot Bob i jego podarunek" to wspaniała opowieść, która jest idealnym uzupełnieniem dwóch poprzednich powieści autorstwa Jamesa Bowena. Nie jest przeznaczona tylko do czytania w okresie świątecznym, ale o każdej porze dnia i nocy, bowiem jest pełna życiowych mądrości i przywraca wiarę w to, że są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. Ponownie dałam się ponieść emocjom i tym razem płakałam ze wzruszenia, a chwilami również z radości. Gorąco polecam każdemu zapoznanie się z historią rudego kocura i Jamesa, bowiem jest to coś niepowtarzalnego i godnego uwagi!

www.bookeaterreality.blogspot.com
wkp plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
ŚWIĘTA Z KOTEM... POD PSEM

Kot Bob stał się fenomenem i wcale się temu nie dziwie. Autobiograficzna historia człowieka, który odbił się od dna głównie dlatego, że w jego życiu pojawił się pewien wymagający opieki kot uliczny, trafiła do serca czytelników i tam już pozostała. Teraz do ich rąk trafia trzeci już pełnoprawny tom losów Boba i Jamesa, oferując wszystkim chętnym spędzenie w ich towarzystwie Świąt Bożego Narodzenia.

Grudzień roku 2013 to dobry czas dla Jamesa. Książka przyniosła mu sławę, pieniądze i wyniesienie do kręgów, o jakich nawet nie śmiał niedawno śnić. Ale świąteczna atmosfera staje się pretekstem do wspomnień. Powrotem pamięcią do grudnia 2010, kiedy to sytuacja wciąż była ciężka. Spisaniem historii jego i Boba wydawnictwo było już zainteresowane, ale do prawdziwej odmiany losu brakowało naprawdę wiele. Te święta z kotem zapowiadały się jak pogoda - pod psem. James nie miał pieniędzy, a odcięty gaz i prąd zmusiły go do prób zdobycia dostatecznej kwoty, żeby przetrwać do nowego roku. Jak to jednak osiągnąć, kiedy ludzie biegają za prezentami i nie zauważają otoczenia, a zbierających datki pojawiło się jak grzybów po deszczu? I co takiego może się zdarzyć, że przywróci wiarę tak w Święta, jak i w ludzi?

Choć to trzeci tom, ja z Bobem i jego człowiekiem Jamesem (tak najlepiej określić ten układ) spotykam się po raz pierwszy. Ale spotkanie to jest bardzo udane. Nigdy nie należałem do fascynatów literatury o zwierzęcych bohaterach, nie mniej historia człowieka, który upadł na dno, uzależnionego od narkotyków i balansującego na granicy życia i śmierci, okazała się mieć w sobie to coś. Prawdę? Owszem. Szczerość? Także. Ale też pewne naturalne ciepło i nadzieję, które dla świątecznego tomu były jak znalazł. Poza tym autor nie tworzy powieści tylko dla fanów czy znających treść poprzednich dwóch książek o Bobie czytelników. ,,Podarek..." staje się opowieścią autonomiczną, wyjaśniającą wszystko to, co czytający wiedzieć o losach Jamesa i Boba powinien, i wciągającą w ten świat trudnych przeżyć.

Stylistycznie powieść ta jest bardzo lekka, prosta wręcz, ale przyjemna. Szybka w odbiorze, wywołująca emocje i nie wypadająca z pamięci zaraz po przeczytaniu. Książka, do której chętnie będzie się wracać przy okazji kolejnych Świąt Bożego Narodzenia i książka nadająca się świetnie w sam raz na Gwiazdkowy czy Mikołajkowy prezent. Polecam więc każdemu, kto lubi świąteczną atmosferę w dobrym stylu i z dobrymi wartościami.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/30/kot-bob-i-jego-podarunek-james-bowen/
sw3112 Linia koment
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki na lato 2016,
oldzix Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Yenna Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
joakrz1983 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Igem Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
zabulQa Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justa21 Linia koment
Przeczytane:2015-11-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
iwona-w Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sadu Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów