Okładka książki - Kozeta

Data wydania: 1982-01-01
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: nie posiada
Dodał/a książkę: mamut

Opowiadanie o biednej sierotce Kozetce jest wyjątkiem z wielkiej powieści pod tytułem "Nędznicy", napisanej przez Wiktora Hugo. Drogie dzieci, na pewno nie zapomnicie o bohaterach tego pięknego opowiadania i kiedy za kilka lat weźmiecie do rąk grubą książkę "Nedznicy", dowiecie się jakie były dalsze losy Kozety.

Kup książkę

Wiktor Hugo w swoich książkach bierze w obronę glodnych, zepchniętych na dno nędzy ludzi. Ukazuje nam ówczesne warunki życia francuzów. Tutaj mamy dziecko, jedno z takich, jakich wiele można było spotkać na ulicach Paryża, we wszystkich miastach i wsiach Francji. Mała Kozetka to właśnie jedno z takich nieszczęśliwych dzieci. Matka jej, biedna robotnica, musiała zostawić ja pod opieką obcych ludzi. Jak ta opieka wygląda łatwo się domyślić. Zahukana, popychana i zapędzona do cieżkiej pracy dziewczynka nie ma czasu na naukę ani zabawy. Wyrosłaby z pewnością na bardzo nieszczęśliwego człowieka, gdyby tajemniczy nieznajomy nie pojawił się pewnego wieczoru w oberży i nie wykupił jej życia.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-08-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Kiedy matka oddaje Kozetę na wychowanie oberżyście i jego żonie, ma nadzieję że dziewczynka bedzie u nich szcześliwa. W końcu ma tu do towarzystwa dwie córeczki państwa Thenadierów. Opiekunowie są jednak chciwi i okrutni. Którejś zimowej nocy zjawia się, niczym dobra wróżka, bogaty tajemniczy człowiek i wyrywa ja z rąk podłych opiekunów.
Avatar użytkownika - Terenia
Przeczytane:2015-04-05, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nędznicy. Tom 1
Wiktor Hugo0
Okładka ksiązki - Nędznicy. Tom 1

Powieść w planach Wiktora Hugo miała być panoramicznym obrazem całego społeczeństwa francuskiego XIX wieku oraz wykładnią poglądów autora na kwestie porządku...