Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2015-06-22
ISBN: 978-83-63696-43-6
Dodał/a książkę:czytam
Książka do czytania, uzupełniania, rysowania i wyklejania, dzięki której dzieci odkryją sekrety jednego z najciekawszych miejsc w Łazienkach Królewskich.

Drzewka pomarańczowe i starożytne rzeźby. Sztuczne grzmoty i król na teatralnej scenie. Włoski pejzaż nad wodą i malownicze ruiny. A wszystko to pod jednym dachem w samym sercu Warszawy. Gdzie? W Starej Oranżerii, czyli w miejscu, do którego zabierze was ta książka.

Dzięki niej przeniesiecie się w czasy króla Stanisława Augusta i dowiecie się, jak ważne były dla niego różne dziedziny sztuki. Traficie do teatru dworskiego, zwiedzicie królewską galerię rzeźby i zobaczycie iluzję malarską na ścianie. Odwiedzicie też starożytną Grecję, gdzie poznacie dziewięć muz, które później odnajdziecie... w Warszawie.

W książce znajdziecie wiele miejsc do uzupełnienia i twórczych zadań, które zapewnią wam wiele godzin zabawy. Będziecie tańczyć do rytmu architektury i tworzyć pomarańczowy gaj. Zobaczycie, jak powstaje rzeźba, i złożycie ją z kawałków. Zaprojektujecie machinę do efektów specjalnych i zrobicie własny teatr.

Czytajcie, rysujcie, tnijcie i wyklejajcie. Do dzieła!
Sumire Linia koment
Okładka - Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii Książka do zrobienia
Aleksandra Cieślak
Okładka - Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii Sam i Dave kopią dół
Mac Barnett, Jon Klassen
Okładka - Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii Ewolucja według Calpurnii Tate
Jacqueline Kelly
Okładka - Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii ¡Olé! Hiszpania dla dociekliwych
Monika Bień-Königsman
Okładka - Król, muzy i pomarańcze, czyli co się kryje w Starej Oranżerii Przyjęcie dla motyli
Ruth Krauss, Maurice Sendak