OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza

Ocena ( 4 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011-10-06
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788326500206
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza
Sekrety! Tajne organizacje! Akcja!

Lato w Polsce zapowiadało się cudownie! Lasy, łąki, pyszne czereśnie prosto z drzewa! Do tego turniej rycerski i niezapomniane pojedynki. Tak, wakacje upłynęłyby na błogim lenistwie, gdyby… ktoś nie zamknął Bartka, Ani i ich przyjaciół w tajemnej komnacie! Nie obrabowano sejfu w zamku wujka Ryszarda! I nie próbowano schwytać go w Wiedniu! Co się dzieje?!

Czas rozwikłać zagadkę! Ostrowscy i Gardnerowie ruszają tropem legendarnego relikwiarza. Czy zaprowadzi ich do zaginionego skarbca Zakonu Krzyżackiego? Czy sekret Wielkiego Mistrza okaże się pułapką? Pytanie, kto jest zdrajcą, a kto przyjacielem, skoro nawet panna Ofelia skrywa tajemnicę, o której nikomu się nie śniło…
Recenzja
daniello99 Linia koment
Na półkach:

To już kolejny tom serii Kroniki Archeo - jednego z najlepszych cykli wydawniczych dla młodych czytelników, wciągającego od pierwszych stron. Czy Agnieszce Stelmaszyk udało się czymś czytelników zaskoczyć? Czy ponownie potrafiła będzie zauroczyć fabułą i kreacją bohaterów?

 

Znani z poprzednich części bohaterowie spędzają wakacje w Polsce. Jednak w bardzo krótkim czasie wkraczają na trop kolejnej zagadki

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ewaboruch plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-12-07, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,detektyw, kryminał,dla dzieci,
Tym razem większość akcji dzieje się w Polsce. W mieście rodzinnym ani i Bartka ma się odbyć międzynarodowy turniej rycerski. To właśnie na nim poznają Thomasa, który jest bardzo tajemniczy. Poza tym dzieciaki wpadają na trop skarbu krzyżackiego. Trop ten jak zwykle sprowadza na nich kłopoty, ale też kusi by pójść ich śladem, którym to nasi bohaterowie się udają.
Shi4 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-11-24, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 (327) książek w 2015 roku,Audiobooki,Dla dzieci,Mam,
Pierwsza część w serii, której akcja dotyczy między innymi Polski. Tym razem mamy okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą zakonu krzyżackiego.

Młodzi bohaterowie, których znamy z poprzednich dwóch części, mają kolejne zapierające dech w piersiach przygody wakacyjne. Otrą się o prawdziwe niebezpieczeństwa i dostarczą czytelnikom wiele emocji.

Musze przyznać, że ta część najbardziej mi się spodobała z dotychczas przeczytanych. Nie wiem, czy to czasem nie przez to, że akcja momentami dzieje się w miejscach, w których byłam osobiście. A może dlatego, że dotyczy także naszego kraju, przez co jest bliższa sercu. Akcja także prędko posuwa się na przód, co jest zdecydowanym plusem.

Polecam, zwłaszcza młodym czytelnikom.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: Mam,
To już trzeci tom z serii Kroniki Archeo, które udało mnie się przeczytać. To jest według mnie najlepsza seria wydawnicza, która wciąga od pierwszych stron. Na takie kolejne spotkania z książkami z tak wciągających serii czekamy z niecierpliwością. Czy pani Agnieszce udało się utrzymać wysoki poziom jak w poprzednich częściach? Czy ponownie mnie zauroczyła fabułą i bohaterami?

Znani z poprzednich części bohaterowie spędzają wakacje w Polsce. Jednak w bardzo krótkim czasie są na tropie kolejnej zagadki, którą muszą rozwiązać za wszelką cenę. Tym razem są na tropie legendarnego relikwiarza Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Podczas poszukiwań wskazówek do rozwiązania zagadki odkrywają, że nie tylko o relikwiarz chodzi, ale też o legendarny skarbiec z twierdzy Monfort. Dodatkowo relikwiarzem interesuje się Brazylijczyk, Antonio Silva oraz Zakon Krzyżacki! Czy i tym razem uda się im znaleźć skarb i ominąć czyhające niebezpieczeństwa?

Po zaznajomieniu się z poprzednimi częściami od razu, bez głębszego przemyślenia zabrałem się za czytanie trzeciej już części serii. Byłem pewny, że i tym razem autorka przeniesie mnie w świat pełen przygód, zagadek i historii. Kolejny raz razem z piątką dzieciaków rozwiązywałem "nie rozwiązywane" zagadki.

Każda kolejna strona książki to kolejny element układanki i aby ją poskładać w całość trzeba znaleźć wszystkie elementy, a potem wszystko przemyśleć i logicznie poukładać. Agnieszka Stelmaszyk świetnie wykreowała postacie i sprawiła, że to właśnie one są najmocniejszą stroną całej powieści. Bardzo je polubiłem głównie ze względu na młody wiek i ogrom wiedzy jaki posiadają. Kiedy akcja jest pełna napięcia to niejednokrotnie możemy wybuchnąć śmiechem, gdyż wypowiedzi bohaterów są czasami zabawne.

Dodatkowym plusem jest tak jak w poprzednich częściach szata graficzna oraz informacje opisane w ciekawy sposób. Warto też wspomnieć o mapkach, fragmentach gazet i Kroniki Archeo, które uzupełniają w spójny sposób treść książki.

Agnieszka Stelmaszyk ma obszerną wiedzę na temat historii oraz biologii których jestem miłośnikiem. Pani Agnieszka uzupełnia moją wiedzę z zakresu historii ciekawie opisując wydarzenia historyczne, jak i miejsca znane każdemu historykowi. W tej części mamy obszerną wiedzę na temat Zakonu Krzyżackiego, ale największym atutem książki jest to, że książka przypadnie do gustu każdemu, nie ważne czy jesteś fanem historii, czy nie i tak powinna Tobie się spodobać.

Podsumowując: książkę może przeczytać każdy bez względu na wiek. Pani Stelmaszyk jest świetną pisarką i warto zapoznać się z jej twórczością. Ta lektura kryje wiele pozytywnych cech, które będziemy odkrywać stopniowo, ze strony na stronę.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMAF12 Linia koment
Przeczytane:2015-06-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza Burzowy smok
Paula Harrison
Okładka - Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza Uśmiech
Cezary Harasimowicz
Okładka - Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza Królik i Misia, tom 2: Utrapienie Królika
Julian Gough
Okładka - Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza Kapitan Fox. Pirat z Wyspy Mgieł
Marco Innocenti
Okładka - Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza Wyprawa Świętego Mikołaja
opracowanie zbiorowe
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów