Opis ksiązki
Kup Teraz

Kula

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 1992-12-02
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 8371696302
Liczba stron: 382
Dodał/a książkę:andrzej0791
Tysiąc stóp pod powierzchnią Pacyfiku amerykański okręt badawczy natrafia na spoczywający na dnie gigantyczny, długi na pół mili statek kosmiczny. Zorganizowana przez marynarkę USA ekspedycja naukowców dokonuje zdumiewających odkryć, sprzecznych z jakąkolwiek logiką: statek kosmiczny wydaje się nie uszkodzony, a jego wiek oceniany na 300 do 5000 lat. Wewnątrz zaś znajduje się tajemnicza metaliczna kula...
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
danutka plusminus Linia koment
Na dnie oceanu odkryto zatopiony przed wiekami statek kosmiczny. Wojsko ściąga cywilnych naukowców do prac nad jego zawartością. Zwykłe wyposażenie, zapasy żywności, nieznane technologie czy nowe metale blakną wobec tajemniczej kuli, umieszczonej w ładowni. Kula nie ma drzwi wejściowych, jedynie tajemnicze rowki na powierzchni. Naukowcy po kolei odkrywają, jak można dostać się do środka.

Tajemniczy statek, kula gdzieś z głębi kosmosu, nowe materiały i napisy po angielsku to jedynie otoczka służąca pokazaniu relacji w odizolowanej grupie ludzi: kilku wojskowych i naukowców, uwięzionych w podwodnym habitacie, bez możliwości wycofania się z powodu sztormu szalejącego na powierzchni, próbujących przeżyć. Kilka osób tworzy dość wybuchową mieszankę; poczynając od decyzji o wycofaniu się, na podejściu do problemu kończąc, o sprzecznych interesach nie wspominając. Do tego dochodzi nieuświadomiony początkowo wpływ kuli na kolejnych ludzi, wchodzących do niej.

Niezła powieść, trzymająca w napięciu, z dostateczną ilością szczegółów, by dać pełny obraz podwodnego świata, ze zróżnicowanymi psychologicznie postaciami, pełnymi ludzkich sprzeczności, ale i zdolnych do szybkiego uczenia się i zmian. Ciekawie śledzi się proces ich dochodzenia do jedynego możliwego rozwiązania.
(Ocena: 4,5/6)
break
Okładka - Kula Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Kula Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Kula Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Kula Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
Okładka - Kula Bogowie Edenu
ANDREW COLLINS
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów