Opis ksiązki
Kup Teraz

Letni dom wampirów. Audiobook

Ocena ( 1 osoba )
3.0
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-03-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-61592-36-5
Czas trwania: 6 h 41 min
Czyta: Tomasz Marzecki
Dodał/a książkę:arven1989
Letni dom wampirów, powieść Bogdana Loebla, autora tekstów piosenek, pisanych między innymi dla Dżemu, Starego Dobrego Małżeństwa, Niebiesko Czarnych czy Nocnej Zmiany Bluesa, oraz autora takich książek jak Katarakty, Alibi, Zabij ją i wyjedź z tego miasta, Nie zabijaj, Meta nasza pijana, ukazuje się w formacie audiobooka.

W Letnim domu wampirów słuchacze poznają historię prześladowania i przemocy dokonywanych na zwyczajnej rodzinie przez kilku oprawców. To skandaliczna książka Bogdna Loebla, którą wydano wbrew licznym protestom.

Ta powieść oparta na sensacyjno-kryminalnej fabule, na mocnych, brutalnych scenach i wątkach typowych dla tzw. "opowieści niesamowitych" (wampiry) staje się poniekąd zaprzeczeniem tezy, iż ww. cechy są charakterystyczne tylko dla pisarstwa niskiego lotu. Bogdan Loebl nie napisał książki o wampirach, tylko o ludziach..." (Leszek Żuliński)

Bogdan Loebl - poeta, prozaik, autor słuchowisk, oraz tekstów licznych piosenek: Kiedy byłem małym chłopcem, Anna (muz.Tadeusz Nalepa, wyk. Breakout/ Blackout.) Jest laureatem Nagrody im. St. Reymonta za książkę roku 2006.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
arven1989 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-02-19, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 w 2016,Audiobook,
Już jakiś czas chciałam sięgnąć po twórczość autora który miał nieoceniony wkład w historię polskiej muzyki rozrywkowej poprzez swoje teksty. Z tym, że często nie zadajemy sobie trudu by, dowiedzieć się kto napisał słowa do piosenki utożsamiając automatycznie autora tekstu z wykonawcą, a więc autorzy tekstów nie są powszechnie znani, albo są mistrzami któregoś tam planu....

Wydaje mi się, że jednak w przypadku Loebla, nie sposób nie usłyszeć i nie znać nazwiska, nawet jeśli ktoś się nie interesuje Muzyką i nie potrafi do końca umiejscowić człowieka w odpowiednim dziele

Oprócz tekstów piosenek, autor wydał wiele tomików wierszy oraz powieści, wydaje je nadal choć nie umiejscawia się raczej w gustach współczesnego czytelnika....

A jednak Wampiry....
Literacko bardzo ciekawie skonstruowana opowieść, brutalny język i trudy dorastania. Pierwsza scena nad morzem atak rosłych mężczyzn na przebywające na plaży kobiety... Wszystko opowiedziane z perspektywy nastoletniego chłopca, który w sumie jeszcze nie wie kim jest. widać u niego cechy wchodzenia w okres dojrzewania, ale psychicznie jest jeszcze nie dojrzały nie rozumie tego co widzi. W jaki sposób kobiety poradzą sobie w tej krytycznej sytuacji? początek powieści jest najlepszy potem jak dla mnie traci ona swój urok, choć nadal jest intryga, szalony filmowiec i kilkoro jego znajomych nie stroniących od alkoholu. Bardzo przyjemny głos Tomasza Marzeckiego. Im dalej brniemy, to potem mamy wrażenie, że jakby wszystko w treści się rozłazi. jest nieco przewidywalne i męczące.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów