Mgła zapomnienia

Data wydania: 2010-04-16
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-60333-44-0
Dodał/a książkę:celalala

Nagle tuż przed Viktorią z mgły wychodzi nieznajomy. Dziewczynie zapiera dech w piersiach. Mężczyzna wygląda jak jej ojciec w czasach młodości. Na jego twarzy wypisane jest nieme pytanie. Viktoria czuje, że musi udzielić na nie odpowiedzi. Odpowiedzi na ponurą tajemnicę, którą już dawno spowiła mgła zapomnienia.

Ewfor plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-11-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie czytelnicze 2014,
Jest to literatura młodzieżowa, ale nie koniecznie tylko dla młodzieży. Książka napisana jest w taki sposób, że przyciągnie nawet dorosłego czytelnika. Treść podzielona jest na rozdziały, z których każdy poprzedzony jest fragmentem książki, którą w czasie wakacji czyta Viktoria. Fragmentem w jakiś sposób nawiązującym do fabuły. Piękne opisy miejsc oraz widoków, a także warunków atmosferycznych zmieniających się w tym malowniczym zakątku Francji jak w kalejdoskopie, dopełniają tajemniczości, którą nasycona jest powieść. Wśród poszukiwania wyjaśnień dziwnych zdarzeń, nie zabrakło również młodzieńczej, spontanicznej miłości, która zaczęła tlić się dawno temu i rozpala się z każdym kolejnym wakacyjnym dniem.

Autorka w dość przystępny sposób odkrywa, bardzo powoli kolejne fragmenty tajemniczej układanki i robi to tak zmysłowo, że trudno się wprost oderwać od czytania kolejnych stron.

Narracja jest napisana w pierwszej osobie, powoduje to, że czytelnik w pewien sposób zaprzyjaźnia się z główną bohaterką, czekając z niecierpliwością zakończenia jej opowieści. Viktoria jest sympatyczną młodą kobietką, która z pewnością da się lubić i myślę, że wiele dziewcząt chciałoby się znaleźć na jej miejscu, nie tylko z powodu spadku, ale również z powodu przygód jakie ma okazję przeżyć.

Książeczka jest niewielka i czyta się ją wyjątkowo szybko, dlatego polecam ją każdemu, kto ma ochotę na odkrywanie tajemnic. Nie tylko młodzież znajdzie w niej coś dla siebie. Wątek tajemniczych zjawisk, wątek miłosny i odrobina strachu jeszcze nikomu nie zaszkodziły, a tytułowa mgła niejeden raz spowoduje, że przez ciało przebiegnie dreszcz.
celalala Linia koment
Przeczytane:2014-08-14, Na półkach: Przeczytałem,Czytam regularnie w 2014 roku,