Okładka książki - Na końcu tęczy

Na końcu tęczy

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2013-08-21
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Zabawnie i pomysłowo opowiedziane dzieje wielkiej przyjaźni i miłości pary dublińczyków, których poznajemy jako siedmiolatków. Choć losy Rosie i Axela, ułożyły się inaczej - on wyjechał studiować do Bostonu i ożenił się, ona została nastoletnią mamą - przez kilkadziesiąt lat nie stracili kontaktu, nie zdając sobie sprawy,że z każdym rokiem ich więź staje się silniejsza ...

Kup książkę

Avatar użytkownika - kasia126p
kasia126p
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Cudowna, wzruszająca opowieść!!!
Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-12-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Na początku zupełnie nie mogłam przyzwyczaić się do stylu książki, denerwowało mnie, że nie wiem o wydarzeniach z perspektywy 'świadka', tylko dowiaduję się wszystkiego z listów bądź e-maili. Ale później nawet spodobało mi się to jak została napisana ta powieść. Najbardziej interesujące, moim zdaniem, były rozmowy na chacie i wysyłane smsy. One miały taki swój niepowtarzalny charakter, ponieważ mogłam obserwować przekomarzania się głównych bohaterów i ich dość ciekawe kłótnie. Mimo, że pomysł na książkę nie jest jakąś nowością, ponieważ dużo już było powieści, w których losy głównych bohaterów śmiesznie się przeplatają a oni i tak ciągle nie mogą być ze sobą, to Cecelia Ahern naprawdę rewelacyjnie napisała "Na końcu tęczy". Książka mimo, że tak podobna do innych, jest zupełnie różna. Bardzo mi się podobało to, że powieść jest naprawdę śmieszna. Dużo było takich momentów, w których nie mogłam się powstrzymać, żeby nie wybuchnąć śmiechem. Co do tych listów, to ciekawym pomysłem było też to, że nie była to korespondencja tylko Rosie i Alexa, są to również wiadomości wysyłane przez rodziny obojga bohaterów, przyjaciółkę Rosie i kilka innych postaci. Nie jest to bardzo wymagająca powieść, ale naprawdę warta przeczytania.
Piękna i wzruszająca książka, od której trudno się oderwać. Bardzo mi się podobała forma w jakiej jest napisana- o losach bohaterów dowiadujemy się z listów, e-maili przez nich pisanych. Nie mogę się doczekać filmu, który ma się pojawić w kinach w grudniu. Na pewno nie dorówna książce, ale chętnie wybiorę się znów w podróż pełną emocji z głównymi bohaterami Alexem i Rosie. Polecam każdej kobiecie,a i mężczyźni znajdą w książce coś dla siebie.
Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, czekam ze zniecierpliwieniem na film! Jest to moja pierwsza powieść napisana przez panią Ahern i powiem szczerze, że jestem zachwycona! Pomimo nietypowego sposobu prowadzenia opowieści (poprzez listy, maile, sms-y) czyta się ją jednym tchem chcąc żeby wszystko w końcu poukładało się w życiu Rosie. Już nie mogę doczekać się kolejnych powieści tej autorki.
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2014,
Super książka :D
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki w 2014 roku, pożyczone ;),
Książka którą się bardzo przyjemnie czyta. Ma w sobie coś magicznego. Napisana w formie listów, e-maili, rozmów na czacie. Jest inna od pozostałych książek z tego gatunku. Przyjaźń między dwojgiem dzieciaków przeradza się w piękne uczucie zwane miłość. I chociaż bohaterowie dość w późnym wieku decydują sie na bycie razem to jednak przyjaźń trwa przez ponad czterdzieści lat. Polecam tą książkę!
"Na końcu tęczy" to piękna, pełna ciepła powieść. I choć napisana w sposób niekonwencjonalny, gdyż o życiu bohaterów czytamy za pomocą listów i pamiętników, dodaje jej to jeszcze większego uroku. Powieść o miłości, tej największej, o przyjaźni, o pięknych więzach rodzinnych, o dorastaniu, nieoczekiwanym macierzyństwie, przeciwnościach i nieprzewidywalnościach losu. O marzeniach i walce o ich spełnienie.To historia przy której nie raz śmiałam się w głos by za chwilę pogrążyć się z bohaterami w smutku i zamyśleniu. Polecam gorąco, gdyż jest to opowieść, która z pewnością poruszy serce każdej kobiety. Ja na pewno będę polecała ją najbliższym :)
Avatar użytkownika - figuratywna_tm
Przeczytane:2007-05-22, Przeczytałem,
Pora na życie
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Pora na życie

,,Intrygująca, płynąca prosto z serca powieść, która pozwala docenić wartość życia" - Glamour Poruszająca, ciepła i zabawna powieść o tym, co się...

Gdybyś mnie teraz zobaczył
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Gdybyś mnie teraz zobaczył

Romans pióra autorki słynnej, ekranizowanej teraz powieści "PS Kocham Cię". Zabawna i wzruszająca opowieść o tym, jak bardzo różni się zobaczenie od uwierzenia...