Na końcu tęczy

5.0
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2013-08-21
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Zabawnie i pomysłowo opowiedziane dzieje wielkiej przyjaźni i miłości pary dublińczyków, których poznajemy jako siedmiolatków. Choć losy Rosie i Axela, ułożyły się inaczej - on wyjechał studiować do Bostonu i ożenił się, ona została nastoletnią mamą - przez kilkadziesiąt lat nie stracili kontaktu, nie zdając sobie sprawy,że z każdym rokiem ich więź staje się silniejsza ...
kasia126p plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Cudowna, wzruszająca opowieść!!!
agusia97 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-04, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,
Na początku zupełnie nie mogłam przyzwyczaić się do stylu książki, denerwowało mnie, że nie wiem o wydarzeniach z perspektywy 'świadka', tylko dowiaduję się wszystkiego z listów bądź e-maili. Ale później nawet spodobało mi się to jak została napisana ta powieść. Najbardziej interesujące, moim zdaniem, były rozmowy na chacie i wysyłane smsy. One miały taki swój niepowtarzalny charakter, ponieważ mogłam obserwować przekomarzania się głównych bohaterów i ich dość ciekawe kłótnie. Mimo, że pomysł na książkę nie jest jakąś nowością, ponieważ dużo już było powieści, w których losy głównych bohaterów śmiesznie się przeplatają a oni i tak ciągle nie mogą być ze sobą, to Cecelia Ahern naprawdę rewelacyjnie napisała "Na końcu tęczy". Książka mimo, że tak podobna do innych, jest zupełnie różna. Bardzo mi się podobało to, że powieść jest naprawdę śmieszna. Dużo było takich momentów, w których nie mogłam się powstrzymać, żeby nie wybuchnąć śmiechem. Co do tych listów, to ciekawym pomysłem było też to, że nie była to korespondencja tylko Rosie i Alexa, są to również wiadomości wysyłane przez rodziny obojga bohaterów, przyjaciółkę Rosie i kilka innych postaci. Nie jest to bardzo wymagająca powieść, ale naprawdę warta przeczytania.
ania87 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem, Wyzwanie - książki pełne emocji 2014,
Piękna i wzruszająca książka, od której trudno się oderwać.
Bardzo mi się podobała forma w jakiej jest napisana- o losach bohaterów dowiadujemy się z listów, e-maili przez nich pisanych.
Nie mogę się doczekać filmu, który ma się pojawić w kinach w grudniu. Na pewno nie dorówna książce, ale chętnie wybiorę się znów w podróż pełną emocji z głównymi bohaterami Alexem i Rosie.
Polecam każdej kobiecie,a i mężczyźni znajdą w książce coś dla siebie.
karola137 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-09-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Wyzwanie - książki pełne emocji 2014,
Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości, czekam ze zniecierpliwieniem na film!
Jest to moja pierwsza powieść napisana przez panią Ahern i powiem szczerze, że jestem zachwycona! Pomimo nietypowego sposobu prowadzenia opowieści (poprzez listy, maile, sms-y) czyta się ją jednym tchem chcąc żeby wszystko w końcu poukładało się w życiu Rosie.
Już nie mogę doczekać się kolejnych powieści tej autorki.
kpotter plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Super książka :D
takahe plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-03-21, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 roku,pożyczone ;),
Książka którą się bardzo przyjemnie czyta. Ma w sobie coś magicznego. Napisana w formie listów, e-maili, rozmów na czacie. Jest inna od pozostałych książek z tego gatunku. Przyjaźń między dwojgiem dzieciaków przeradza się w piękne uczucie zwane miłość. I chociaż bohaterowie dość w późnym wieku decydują sie na bycie razem to jednak przyjaźń trwa przez ponad czterdzieści lat.
Polecam tą książkę!
Jedrulek plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,Ebook,Wyzwanie - powieści obyczajowe 2014,
"Na końcu tęczy" to piękna, pełna ciepła powieść. I choć napisana w sposób niekonwencjonalny, gdyż o życiu bohaterów czytamy za pomocą listów i pamiętników, dodaje jej to jeszcze większego uroku.
Powieść o miłości, tej największej, o przyjaźni, o pięknych więzach rodzinnych, o dorastaniu, nieoczekiwanym macierzyństwie, przeciwnościach i nieprzewidywalnościach losu. O marzeniach i walce o ich spełnienie.To historia przy której nie raz śmiałam się w głos by za chwilę pogrążyć się z bohaterami w smutku i zamyśleniu.
Polecam gorąco, gdyż jest to opowieść, która z pewnością poruszy serce każdej kobiety. Ja na pewno będę polecała ją najbliższym :)
stokrotka22 Linia koment
Przeczytane:2016-03-15, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,