Na krańcu Świata

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2012-03-27
Kategoria: Podróżnicze
Dodał/a książkę:iwona-w
Przygody, które mrożą krew w żyłach. Ludzie, którzy wzbudzają podziw.

Na krańcu świata to przejmująca relacja z heroicznej wyprawy na biegun południowy w latach 1910-1913, którą kierował kapitan Robert Scott – jeden z ostatnich wielkich odkrywców geograficznych. Nie da się zapomnieć tej opowieści widzianej oczami uczestnika ekspedycji, Apsleya Cherry’ego-Garrarda. Doświadczył on wraz z towarzyszami najbardziej srogiego klimatu na Ziemi: skrajnie niskich temperatur, wielotygodniowych ciemności, potwornych śnieżyc czy zapadających się lodowych nawierzchni.

Na krańcu świata to historia fascynującej podróży do paszczy rozszalałego żywiołu i próby sił w obliczu bezlitosnej potęgi natury!
lemur plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-07-28, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Wyzwanie - niezwykłe postaci 2014,
Zdecydowanie stała się jedną z moich ulubionych książek, choć przeyznać trzeba, że nie czyta się jej łatwo. Co pewien czas czytelink musi pokonać dośc nużące fragmenty - opisy kolejnych śnieżyc, załamań pogody, itd. Całość stanowi jednak ciekawą, równie fascynującą, co przerażającą opowieść o ludziach, ich odwadze i poświęceniu. Dodatkowym atutem są obszerne cytaty z listów, notetek innych uczestników wyprawy, co pozwala spojrzeć na wydarzenia z innej prespektywy. Gorąco polecam.
wdowa86 Linia koment
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,26 książek - 2016,Mam,Podróżnicze,
iwona-w Linia koment