Na skrzydłach pieśni

Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-89951-84-7
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Disch to jeden z twórców nowej fali w SF. Poniźsza ksiąźka przyniosła mu nagrodę im. Arthura C. Clarke`a. Będzie to pierwsza ksiąźka nieznana polskiemu czytelnikowi w ekskluzywnej serii Klasyka SF. Daniel Weinreb, syn dentysty, i Boadicea Whiting, córka bogacza, pokochali się w Iowa, najbardziej konserwatywnej i spokojnej części podupadłych Stanów Zjednoczonych przyszłości. Ameryka i cały świat nękane są przez kryzysy paliwowe i źywnościowe, konflikty zbrojne, terroryzm, zaburzenia klimatu. Ale Daniel i Boa żle się czują w swoim policyjnym stanie. Pragną rozrywek, a przede wszystkim pragną latać, czyli oderwać się od swych ciał za pomocą specjalnego aparatu. Aby to osiągnąć - trzeba umieć śpiewać. Bohaterowie trafiają w końcu do Nowego Jorku, stolicy opery. Płacą jednak wysoką cenę za zerwanie z tradycją.
Elia Linia koment
Andreas Eschbach
Okładka - Na skrzydłach pieśni Requiem
Graham Joyce
Okładka - Na skrzydłach pieśni Ostatni dzień pary
Anna Kańtoch, Krzysztof Piskorski, Daniel Nogal, Małgorzata Wieczorek, Kornel Mikołajczyk, Ida Żmiejewska, Jacek Wróbel, Anna Głuszek, Przemysław Zańko, Marcin Podlewski, Karolina Cisowska, Paulina Kuchta, Maria Dunkel, Grzegorz Piórkowski, Adam Podlewski, Filip Laskowski, Bartosz Szczygielski, Gerard Nibybyłowski, Aleksander Daukszewicz