Opis ksiązki
Kup Teraz

Nie narodzony

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 1993-04-01
Kategoria: Horror
ISBN: 837075449X
Liczba stron: 268
Dodał/a książkę:blackolszi

Doktor Jonatan Bryson jest dla Samanty Kristin lekarzem i kochankiem w jednej osobie, nic dziwnego więc, że to właśnie on pierwszy rozpoznaje jej "błogosławiony" stan. Ojcem nie narodzonego jest nieznany doktorowi tajemniczy poprzednik. Jonathan kontynuuje badania, koncentrując się na zachowaniu płodu w łonie matki. Za pośrednictwem odpowiednich urządzeń mózg embrionu zostaje sprzężony z systemem komputerowym i poddany ścisłej kontroli. Bryson odkrywa, że badania prowadzone przez niego wywołują zakłócenia w pracy sieci informatycznej całego szpitala. Dziecko, które przez urodzeniem prowadzi bezpośredni dialog z elektronicznymi maszynami, trudno uznać za normalną ludzką istotę. Na domiar złego Samanta powoli staje się ofiarą swego potomka. Doktor musi podjąć najtrudniejszą w swoim życiu decyzję...

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
blackolszi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-03, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,
Książka co najmniej dziwna.
Niby intrygująca, z ciekawym pomysłem, ale wszystko przypomina bardziej powieść science fiction niż jakiś thriller medyczny. Chociaż w latach, w których była pisana, mogła uchodzić za "przepowiadanie przyszłości".
Jonatan Bryson jest lekarzem, który zajmuje się badaniami nad pracą mózgu podczas snu. Jedną z jego pacjentek jest Samanta Kristin, która, chcąc dorobić sobie i zapewnić nienarodzonemu dziecku lepszy byt, zgłasza się jako ochotnik do badań doktora.
Z początku wszystko przebiega w jak najlepszym porządku, pacjentka i lekarz zaczynają się spotykać i jednocześnie kontynuują badania. Z czasem pojawiają się problemy - coś zakłóca pracę urządzeń w szpitalu. Informatycy wielokrotnie zgłaszali problem Brysonowi, który odkrywa, że nienarodzone dziecko Samanty komunikuje się z komputerami i pozyskuje wszelką możliwą wiedzę medyczną, jaką może dla niego wygenerować urządzenie.
Przerwanie badania nie wchodzi w grę, bo "rozbudzone" do życia, niewiarygodnie inteligentne dziecko steruje umysłem przyszłej matki. Matki, którą zamierza zabić, jak tylko wyda go na świat.
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów