Opis ksiązki
Okładka - Obrońca ulicy
Kup Teraz

Obrońca ulicy

Ocena ( 3 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324137190
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:dona
Błyskawiczna kariera, luksusowe mieszkanie, drogi samochód, garnitury od najlepszych krawców. Michael Brock, wschodząca gwiazda wielkiej firmy prawniczej w Waszyngtonie, żyje na najwyższych obrotach; pracuje po piętnaście godzin na dobę i nie ma czasu na refleksje. Aż do dnia kiedy obdarty facet z pistoletem wdziera się do kancelarii i zostaje zastrzelony przez brygadę antyterrorystyczną. Wstrząśnięty Michael postanawia się dowiedzieć, kim był mężczyzna i dlaczego to zrobił. Ale to, co odkrywa, przechodzi jego najśmielsze oczekiwania. I jest groźne... dla niego samego.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
artemis plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Studia wybrałam nie przypadkowo, gdyż prawo naprawdę jest moją pasją. Jestem również wielką miłośniczką dramatów sądowych, a niewątpliwie jednym z najlepszych autorów tego gatunku jest John Grisham. Pierwszą jego powieścią jaką przeczytałam był "Raport pelikana", chyba i ona przyniosła mu przynajmniej w Polsce największą sławę. To w jaki sposób odwzorowuje realia prawa amerykańskiego można uznać za naprawdę imponujące, a historię jakie tworzy często chwytają za serce, bądź trzymają w napięciu. Nawet jeśli czasem oparte są na podobnym schemacie.


John Grisham "Obrońcy ulicy" to książką, którą wypożyczyłam z biblioteki. Nie czytałam jej opisu z tyłu, Grisham to Grisham, po prostu ją wzięłam, a ona chwyciła mnie głęboko za serce i na długo już ze mną zostanie.
Michael Brock to świetny prawnik zajmujący się niezbyt ciekawym, ale niezwykle dochodowym i prestiżowym działem prawa, jakim jest prawo antytrustowe. Pracuje w wielkiej prawniczej koporacji już siedem lat, zarabia ponad 100 tys. rocznie i ma szansę na zostanie wspólnikiem tej wielkiej machiny do tworzenia gotówki. Jeździ naprawdę luksusowym lexusem, ma piękne mieszkanie, cudowną żonę Claire, która chce zostać najlepszym neurochirurgiem w kraju, sam fakt powolnego rozpadu małżeństwa jest nieistotny. Michael jest szczęśliwy w swoim małym i pustym świecie, do czasu ...
Za sprawą jednego zdarzenia diametralnie zmienia się całe jego życie, i to zaledwie w 32 dni!
Z prawnika ze świetlaną przyszłością jako wspólnika wielkiej korporacji staje się zwykłym prawnikiem biedoty w ośrodku, utrzymywanym przez podupadającą fundację.
Z ponad 100 tys. rocznie, zostaje zaledwie 30 tys.
Z powolnego rozpadu małżeństwa, zostaje szybki rozwód, z nierównym podziałem majątku, bez orzekania o winie.
I co ważniejsze z kariery prawnika atytrustowego zostaje prawnik zawieszony dyscyplinarnie na 9 miesięcy.
Historia Michael'a Brock'a po prostu mnie powaliła! Wydaje się tak nierealna, że aż możliwa.
"Obrońcy ulicy" to również powieść, ukazująca życie bezdomnych w Ameryce. Obrońcy ulicy to grupa garstki prawników i pomocników społecznych, którzy walczą dla nich o godne życie, bo w końcu bezdomni to też ludzie, którzy mają uczucia, ambicje i większe pragnienia niż kolejna działka kokainy. Wiele osób nie ląduje na ulicy z wyboru, jednak schemat jest niestety podobny tracą godność, popadają w nałogi, prostytuują się, popełniają drobne przestępstwa i zbrodnie, nie którym dzięki pomocy udaje się odzyskać w miarę godne życie, ale to tylko mały odsetek, reszta w końcu umiera na ulicy, bądź gnije w więzieniu.
Powieść naprawdę godna polecenia z wielu względów. To oczywiście świetny dramat trzymający w napięciu, nie brak również sprawy o kilkumilionowe odszkodowanie i to dla BEZDOMNYCH! Co więcej ta wspaniała historia świetnego prawnika z boku wygląda jak jego upadek. Niszczy sobie karierę, swoje życie, jednak w pomocy bezdomnym, jako obrońca ulicy jest w końcu naprawdę szczęśliwy. Nie żałuje tego, jak potoczyło się jego życie.
Skłania również do refleksji nad problemem bezdomności, nie tylko w Ameryce, ale również w Polsce. Pomoc socjalna w końcu nadal u nas jest w powijakach, a i my sami często przechodzimy obojętnie obok bezdomnych, bo w końcu odwracając wzrok od ich biedy, udaje nam się zagłuszyć własne wyrzuty sumienia.
basiekgo plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-20, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Temat książki daje do myślenia. Inaczej można spojrzeć na życie bezdomnych. Końcówka książki za bardzo sie ciągnie.
agnes85 plusminus Linia koment
Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
To moja pierwsza i na pewno nie ostatnia przygoda z twórczością Grishama. Losy Michaela wciągnęły mnie od pierwszej strony. To zadziwiające, że tak dobry prawnik i przede wszystkim bardzo dobrze zarabiający człowiek decyduje z dnia na dzień zostawić wszystko i całą swoją energię wkłada w pomoc bezdomnym i potrzebującym ludziom.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Obrońca ulicy Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Obrońca ulicy Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Obrońca ulicy Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Obrońca ulicy Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Obrońca ulicy Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów