Opis ksiązki
Okładka - Ogród kości
Kup Teraz

Ogród kości

Ocena ( 35 osób )
5.5
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7359-929-1
Liczba stron: 414
Dodał/a książkę:EmnildaAmelberga
Najnowszy bestseller mistrzyni thrillera medycznego, o której Harlan Coben mówi: W tym gatunku nie ma nikogo lepszego. Czasy współczesne. Julia Hamill dokonuje makabrycznego odkrycia na terenie swojej posiadłości w Massachusetts – wykopuje czaszkę kobiety noszącą nieomylne ślady popełnionej zbrodni. Odpowiedzi na pytanie, kim jest zamordowana, należy szukać w innej epoce. Boston, rok 1830. Norris Marshall, utalentowany, choć ubogi student medycyny, zamieszany w handel zwłokami, staje się głównym podejrzanym w sprawie kolejnych mordów – najpierw pielęgniarki, potem znanego lekarza. Aby dowieść swojej niewinności musi odszukać jedynego naocznego świadka zbrodni. Trzymająca w napięciu, perfekcyjnie skonstruowana i wierna realiom epoki opowieść zręcznie splata dzieje bohaterów z XIX i XX wieku
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
tymbarkowax3 plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-08-08, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2016,Mam,
Nie była zła, aczkolwiek spodziewałam się czegoś więcej. Rozwiązanie naprawdę zaskakujące, pomysł na historię dobry, jednak czegoś mi brakowało. Sama nie wiem.
Lady_Mary plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2016 roku :),
Trzymająca w napięciu powieść, w której przeszłość splata się z teraźniejszością. Ciekawie napisana, obfitująca w zagadki z zamierzchłych czasów, których rozwiązanie odnajduje się dopiero w czasach współczesnych.
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-10-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Pomysłowość autorki przykuła mnie do książki czymś w rodzaju niewidzialnych kajdanek . Chętnie wrócę do tej książki za jakiś czas ...
Eirene plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Mam,Moja biblioteczka sensacja i kryminal,
Do tej książki miałam dwa podejścia, Za drugim razem się udało i nawet mnie wciągnęła. Julia Hamill jest po rozwodzie. Chce zacząć żyć na własne konto, kupuje mieszkanie. Kiedy przypadkiem odkryje stare kości w swoim ogrodzie, zostanie wplątana w rozwiązanie zagadki tajemnicy z przeszłości. Kim jest osoba, której kości pogrzebano koło domu? Czy miała coś wspólnego z poprzednimi właścicielami domostwa? Kto je tam umieścił? Czy stare listy i dokumenty kryją jakąś prawdę? Co ma z tym wspólnego historia Anioła Śmierci? Wszystkiego dowiemy się czytając powieść, a im dalej się w nią zagłębimy, tym ciekawsza się staje.
Książkę polecał sam H. Coben.
Aramina plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-26, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Kolejna przygoda z ogromnie ciekawą, utalentowaną i obdarzoną niesamowitą wyobraźnią panią Gerritsen. Tajemnice, morderstwa i intrygi, które zmienią (lub zabiorą) życie wielu związanych z nimi (nawet przypadkowo) osób. O dziwo, w tej powieści więcej uwagi autorka poświęca dzielnej Rose Connolly niż procesowi ustalania tożsamości mordercy, ale nie jest to wada, a zaleta. Dzięki owemu zabiegowi łatwo jest wkręcić się w schemat myślenia o dumnym rodzie, rodzinnej tajemnicy. Poznając Rose, cierpimy razem z nią, cieszymy się z nią i współczujemy jej w niejednym momencie powieści.
Nie chcąc zdradzać fabuły powiem tylko tyle, że po raz kolejny Tess Gerritsen mnie nie zawiodła, oczarowując klimatem powieści, bystrością umysłu, inteligencją nakreślonej morderczej intrygi i zwrotami akcji.
chabrowacczyteln plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014 ,
Kolejna książka Tess Gerritsen, mistrzyni thrillera medycznego na moim koncie. Pierwsza niesamowicie mi się podobała. Jak było teraz?
Julia Hamill po rozwodzie chce rozpocząć nowe życie. Kupuje dom, nie spodziewa się, że w ogrodzie wykopie czaszkę. Co się tam stało? Czy szkielet noszący ślady morderstwa jest jakoś związany z rokiem 1830? Wtedy to w Bostonie grasował Anioł Śmierci. Podejrzanym został Norris Marshall biedny student medycyny.
Książka ta jest zupełnie inna niż ,,Infekcja". Tym razem autorka prowadzi historię równolegle w przeszłości i teraźniejszości.
Głowna akcja dzieje się jednak w 1830 roku i czasy współczesne pełniły tylko rolę przerywnika. Były krótkie i czegoś mi w nich zabrakło. Wątek bostońskiego studenta został za to dopracowany w każdym calu. Z chęcią przenosiłam się w tamten świat. Autorka przybliża nam straszny proceder jakim było wykopywanie zwłok z cmentarzy, aby lekarze mieli na kim robić sekcje zwłok, uczyć się. Z drugiej strony gdyby nie oni choroby w dalszym ciągu by się szerzyły. Nie wiedzielibyśmy nic o budowie ludzkiego ciała.
Autorka raczy nas brutalnymi i obrzydliwymi opisami. Na mnie nie robiły żadnego wrażenia, ale książka z pewnością nie nadaje się dla osób o słabszych nerwach. Do końca nie mogłam zgadnąć kto stoi za morderstwami. Typowałam wiele osób, a okazało się bardzo niespodziewanie i inaczej. Nie myślałam też, że znajdę tutaj wątek romansowy, który niesamowicie mi się spodobał.
Tosia1996 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2014,
Świetna książka trzymająca w napięciu i oczywiście z zaskakującym zaskoczeniem. Tajemniczym zabójcą okazał się nie kto inny jak Eliza:D Ale dlaczego, to już pozostawię tajemnicą. Historia Julii, która w swoim ogrodzie znalazła kości, jej sąsiada Toma i wuja Henrego, którzy rozwiązywali zagadkę bardzo przyciąga uwagę. Tess pomiędzy rozdziałami o współczesności przenos nas do roku 1830, gdzie miały miejsce wszystkie dramatyczne wydarzenia związane z Rose i małą Margaret. Żałuję tylko, ze miłość tej młodej, odważnej dziewczyny nie miała w tamtych czasach szczęśliwego zakończenia. Piękne jest to że Rose i Noriss spotkali się po tylu latach jako Julia i Tom. Nigdy nie słyszałam też o czymś takim jak zawód rezurekcjonisty - ciekawa rzecz. Poleca gorącą tę książkę wszystkim :D
Olesska19 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 Książki w 2014 roku ,
Bardzo dobra powieść. Akcja więcej czasu dzieje się w przeszłości w latach 1830 niż we współczesności i trzeba dokładnie czytać by się nie pogubić. Jednak nie żałuję czasu poświęconego na przeczytanie tej książki.
martucha180 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014 r.,
Kolejna super powieść Tess, ale w zupełnie innej odsłonie. Tym razem autorka rzuca czytelnikiem między XIX i XXI wiekiem. Główne wydarzenia rozgrywają się w przeszłości, ale prowadzą do przyszłości, bo "Umarli odchodzą na zawsze, ale prawdę zawsze można wskrzesić". I tak się stało. Ale po drodze poznajemy niezwykły rys historii medycyny i szalejącego Anioła Śmierci oraz rodzinną tragedię i początek miłości. A przy okazji można się dowiedzieć, czym dawniej parał się rezurekcjonista.W trakcie lektury wiele razy miałam ochotę krzyknąć: Umyj ręce! Dlaczego? Sami się przekonajcie.
Eweralda75 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-18, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Bardzo dobrze się czyta.
bibliotekarkaB plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-07-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Tym razem autorka przeniosła nas do Bostonu w 1830 roku, i tylko od czasu do czasu mieszając w historię czasy współczesne. Świetnie napisana powieść, chociaż opisy raczkującej medycyny napawają dreszczem grozy. Ale czegóż nie robi się dla rozwoju nauki....
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-03-26, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Wyobraź sobie, że kupujesz dom i pewnego dnia w ogrodzie odkopujesz szkielet kobiety. Straszne, prawda? Taki los spotkał Julię Hamill, która po rozstaniu z mężem kupuje stary dom i podczas prac w ogrodzie dokonuje szokującego odkrycia. Ta sprawa nie daje jej spokoju i chce się dowiedzieć czegoś więcej o tej kobiecie. Odpowiedzi szukać musi w innej epoce.

Boston, rok 1830.
Student medycyny, ubogi Norris Marshall staje się głównym podejrzanym trzech mordersw ze szczególnym okrucieństwem.Oprócz niego prawdziwego przestępcę widziała pewna młoda kobieta - Rose.

Po pierwsze byłam zszokowana medycyną tamtych czasów. Wyobraźcie sobie ginekologa, który bada kilka pacjentek bez mycia rąk i bez rękawiczek. Przedtem jeszcze przeprowadzał sekcję zwłok. Ohyda!
Można się sporo dowiedzieć na temat medycyny tamtych czasów, studiów medycznych, sekcji zwłok, pozyskiwania ciał na potrzeby studentów oraz rodzących kobiet, które umierają przez lekarzy.
Historia z tych czasów ma w tej książce duży urok i bardzo się cieszę, że autorka poświeciła większość książki na to.

Historia współczesna w tej książce była dla mnie trochę nudna. Zaczynało się fantastycznie, ale spodziewałam się czegoś lepszego.Na szczęście autorka poświęciła temu mało czasu. Ta historia to po prostu romans.

Uwielbiam twórczość pani Gerritsen. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na jej książkach.
W "Ogrodzie kości" również spotykamy Maurę Isles - patologa sądowego, ale zaledwie na kilku stronach. Trochę nad tym ubolewam, bo lubię tę bohaterkę, ale przebaczam.

"Ogród kości" to świetna, wciągająca od pierwszych stron książka. Przeczytałam ją w jeden dzień. Od takiej historii nie można się oderwać. Bardzo podobały mi się opisy sekcji zwłok z dawnych czasów i ogólnie zafascynowała mnie medycyna właśnie z tego okresu.

Jak najbardziej polecam.!

Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/03/tess-gerritsen-ogrod-kosci.html
darinda plusminus Linia koment
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Autorka ujmuje różne smutne sceny bardzo ciekawie i dobrze łączy przeszłość z czasami współczesnymi.

Polecam :)
EmnildaAmelberga plusminus Linia koment
Przeczytane:2009-10-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Pomysłowość autorki przykuła mnie do książki czymś w rodzaju niewidzialnych kajdanek . Chętnie wrócę do tej książki za jakiś czas ...
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
agulka315 Linia koment
Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
Twiggy Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
AMJ1986 Linia koment
Przeczytane:2014-09-15, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2016-01-09, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wypożyczone (2016),
blackolszi Linia koment
Przeczytane:2011-06-03, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,2011,
Zoe Linia koment
Przeczytane:2014-12-10, Na półkach: Przeczytałem,
greta89 Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
MateuszM Linia koment
Przeczytane:2015-03-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
IzaaK Linia koment
Przeczytane:2015-03-24, Na półkach: Przeczytałem,2014 i wcześniej,Mam,
babet Linia koment
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
dayna15 Linia koment
Przeczytane:2014-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,z_Przeczytałam przed 2013,
marta_bb Linia koment
Przeczytane:2014-12-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Domi__T Linia koment
Przeczytane:2012-10-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Mysza_99 Linia koment
Przeczytane:2014-08-11, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
kasandra_other Linia koment
Przeczytane:2014-06-29, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
suslek Linia koment
Przeczytane:2007-07-02, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,Thriller,
ilonar2301 Linia koment
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
hegemo Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
justim Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
kpotter Linia koment
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
majka1654 Linia koment
Przeczytane:2012-11-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Przeczytałam :D,
meredith Linia koment
Przeczytane:2014-01-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki w 2014,
ninkal Linia koment
Przeczytane:2013-12-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,PRZECZYTANE,
gabigor Linia koment
Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Loveman Linia koment
Przeczytane:2013-08-29, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Gosia2725 Linia koment
Przeczytane:2013-05-16, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Ogród kości Nieznajomy (Audiobook)
Harlan Coben
Okładka - Ogród kości Władza miecza
Wilbur Smith
Okładka - Ogród kości Ogród kości
Tess Gerritsen
Okładka - Ogród kości Dziecko w czasie
Ian McEwan
Okładka - Ogród kości Sześć lat później
Harlan Coben
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów